ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

بارداری در تابستان:راهنمایی­ های بارداری درتابستان

بارداری در تابستان:علاقه به تابستان در صورتی باارزش تلقی می­شود که شما مجبور به مراقبت از نوزادتان در هوای گرم تابستان، جایی که تنها چیزی که می­خواهید راحتی، راحتی و راحتی است نباشید که شما را خنک نگه می­دارد. بارداری با یک خبر خوب شروع می­شود و با نکته خوبی پایان می­یابد، اما در این فاصله رنج و زحمت­هایی وجود دارد که فقط یک زن دچار آن­ها می­شود و می­داند.

علی­الخصوص وقتی که این شرایط طی تابستان باشد، زیرا فصل تابستان به خودی خود برای همه نوعی زجر و ناراحتی است. اما، چرا به زنان کمک نشود که این زجر را با راحتی بیشتری سپری نکنند و بر استرس زنده ماندن نوزادشان در این تابستان غلبه نکنند.

بارداری در تابستان

تمامی نکته ­هایی که در پایین ذکر شدند برای سلامت خوب نوزاد و مادر اهمیت دارند و برای مادری که دچار رنج نیست و از این دوران لذت می برد اهمیت بیشتری دارد.

در زمان مناسب ورزش کنید

راهنمایی­ های بارداری درتابستان

ورزش کردن برای نوزاد شما خیلی خوب خواهد بود، اما فقط در محدوده راحتی شما باید انجام شود. خودتان را با انجام ورزش­های بیشتر دچار استرس بیش از حد نکنید، وقتی که نیاز است استراحت کنید و تلاش کنید تا این ورزش­ها را در ابتدای صبح وقتی که دما هنوز پایین است انجام دهید.

عصرانه­ های بازیابی ­کننده

به منظور مقابله با گرما طی تابستان می­توانید از انواع زیادی از عصرانه ­ها مانند هندوانه، شیرینی ­ها و غیره استفاده کنید. این همیشه شما را سیراب نگه می­دارد و باعث می­شود شما احساس خوبی نیز داشته باشید.

بارداری در تابستان

لانه­ گزینی در صبح

اگر می­خواهید ملولی تابستانی خود را از بین ببرید، می­توانید خانه خود را برای این نوزاد جدید تمیز و دکوراسیون دوباره کنید. در زمان­هایی که اینگونه فکرهای لانه گزینی به ذهنتان خطور می­کند و همراه با آن همه انرژی، کاری کنید و خواسته بزرگ خود را اقناع کنید.

شما باید از سوناها و ماساژ  جکوزی، وقتی که به جلسات آبگرم می­روید امتناع کنید، زیرا این باعث گرم شدن بیش از حد شما می­شود. هرزمان به جلسات آبگرم می روید اطمینان حاصل کنید که از گزینه­ های دیگر آبگرم بجز این دو مورد استفاده می­کنید.

آب بنوشید: سیراب بمانید.

فصل تابستان همواره پر از توصیه­های زیادی از اینکه مقدار زیادی آب بنوشید است، که هر کدام از ما باید این توصیه ­ها را دنبال کنیم. اما برای زنان باردار این خیلی مهم است که به هر قیمتی شده سیراب باقی بمانند زیرا او تنها کسی نیست که به مقدار زیادی آب نیاز دارد، زندگی و حیات دیگری در بدن او وجود دارد که به این مورد بطور مشترک نیاز دارد.

تورم: مراقبت­های پا

مقاومت دربرابر بارداری در تابستان

زنان باردار طی تابستان معمولأ به دنبال توصیه­هایی برای درمان تورم پاهایشان هستند، که طی زمان تابستان بسیار شایع است. بدین منظور، تمام آنچه که شما باید انجام دهید، این است که از طریق قرار دادن پاهایتان بروی بالشت استراحت خوبی دریافت کنید، حتی وقتی که نشسته­اید ژست خود را چک کنید، پاهایتان را بالا نگه دارید. نمک کمتری مصرف کنید و فراموش نکنید اگر تورم پاها ادامه پیدا کرد، مراقبت پزشکی پاها را درنظر داشته باشید.

بارداری در تابستان

خورشید و اشعه­های مضر: از نور خورشید مستقیم اجتناب کنید

یک خانم باردار باید از بیرون رفتن در ساعات گرم و داغ روز اجتناب کند، زیرا ممکن است رنج، سرگیجه و ناخوشایندی را احساس کند. همچنین نور مستقیم خورشید تورم پاها و تشنگی را افزایش می­دهد.

فعالیت­های بیرون از خانه: آن­ها را طی ساعات داغ روز انجام ندهید

یک خانم باردار نباید معتاد تلویزیون باشد، درعوض باید فعالیت­های ورزشی محدودی انجام دهد. اما طی تابستان، در ابتدای صبح یا اواخر عصر که خورشید غروب کرده است قدم­زنی کنید. فعالیت­های بیرون از خانه شما را سلامت نگه می­دارند و وزن شما را کنترل خواهند کرد.

خنک بمانید: شناکردن

شنا کردن بهترین ورزشی است که یک زن باردار می­تواند انجام دهد. بهترین زمان برای انجام آن تابستان است زیرا شما را خنک نگه می­دارد و زیر آب، پاهای شما حس سبکی دارند و شما می­توانید ورزش­های هوازی آب انجام دهید. این بدن شما را تازه می­کند و برای بدن شما بسیار سودمند است.

تغذیه سالم: وعده­ های منظم و مکرر

به هر صورت ممکن از غذاهای روغنی و ادویه­ای اجتناب کنید. شروع به مصرف مقدار زیادی میوه­ ها و سبزیجات تازه کنید که حاوی کربوهیدرات­ها و موادغذایی داخل آن­ها هستند. آبمیوه­های تازه بخورید تا برگرما غلبه کنید. خیار بهترین گزینه برای تابستان است، بنابراین آن را در برنامه هرروزه خود قرار دهید. برای اینکه نرخ متابولیسم خود را کنترل کنید، باید وعده­ های غذایی­تان را با دفعات بیشتر و در یک فاصله زمانی ثابت مصرف کنید.

بارداری در تابستان

لباس­های روشن  بپوشید: لباس خنک بپوشید

طی بارداری خواب خوبی داشته باشید

یک خانم باردار باید از پوشیدن لباس­های تیره رنگ و پلاستیکی یا پلی­استری طی فصل تابستان خودداری کند. او باید لباس­ هایی بپوشد که رنگ روشن دارند و وزن سبکی نیز به همان میزان دارند. او باید راحت باشد و در لباس­های انتخابی خودش راحت و با کلاس باشد. ماکسیس یا لباس­های بلند مادرانه بهترین گزینه­های توصیه شده هستند، زیرا این به هوا اجازه می­دهد تا به راحتی جریان یابد و به شما کمک می­کند تا با راحتی بیشتری نسبت به زمانی که لباس­های تنگ می­پوشید، تنفس کنید.

چرت عصرگاهی: به دفعات استراحت کنید

این همان وقت از سال است که شماباید AC خود را در دمایی که بدنتان به آن سازگاری دارد قرار دهید و باید خواب عصرگاهی را در یک بستر راحت داشته باشید، زیرا خوابیدن استرس را از بین می­برد و استراحت طی بارداری بسیار اهمیت دارد.

مراقبت از پوست و مو: زیبا باشید

مد بارداری در میان زنان به یک گرایش تبدیل شده است و با نزدیک­شدن به فصل تابستان، مد باید در محدوده راحتی فرد قرار داده شود. بنابراین فراموش نکنید تا از پوستتان با مرطوب بودن و یا استفاده از ضدآفتاب­های مناسب و یک روسری، اگر بیرون هستید و مدل دم­اسبی دارید یا دم خرگوشی یا تنها یک آرایش موی کوتاه ناز و دوست داشتنی اگر موی بلندی دارید، محافظت کنید. شما باید همیشه با کلاس باشید.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور