ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

افزایش قدرت باروری بعداز سقط جنین

 

افزایش قدرت باروری بعداز سقط جنین

 

اولین مسئله ای که باید بدانیم این است که اکثر زنان بعد از سقط جنین به فکر افزایش قدرت باروری خود و دوباره باردار شدن هستند. هدف آن ها داشتن یک دوره بارداری، زایمان و نوزاد سالم است. بهبود جسمی بعد از سقط اندکی زمان بر است. خبر خوب این است که با داشتن یک سیستم پشتیبانی قوی و انتخاب های آگاهانه و سالم شانس شما برای باروری افزایش می یابد و می توانید نوزاد دوست داشتنی خود را زودتر در آغوش بگیرید.
امروز، 10 مرحله ای که برای بهبودی بعد از سقط جنین و افزایش باروری باید انجام دهید را مطرح می کنیم.
1. مطابق توصیه های پزشک یا مامای خود عمل کنید.
زمانی که متوجه سقط خود شدید، باید به ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مراجعه نمایید. آن ها به خوبی از شما مراقبت کرده و با دستورالعمل هایی کاملا مشخص شما را روانه منزل می کنند. به توصیه های آن ها به دقت گوش دهید.
حتی اگر از نظر جسمی خوب شدید، مطمئن شوید همان مسیری که مراقب بهداشتی شما توصیه کرده بود را دنبال می کنید.
باید در انتخاب ارائه دهنده مراقبت بهداشتی تصمیمی آگاهانه بگیرید چرا که آن ها با نیازها و خواسته های شما سازگار می شوند. برای اینکه بتوانند به شما کمک کنند باید کاملا مطابق دستورات آن ها عمل کنید. هر موضوعی که باعث رنجشتان می شود را مطرح نمایید. آن ها برای کمک به شما آماده هستند.
2. به دنبال حمایت عاطفی باشید.
ممکن است یک سیستم پشتیبانی خوب داشته باشید و یا ممکن است نداشته باشید. در هر صورت داشتن حمایت عاطفی را به عنوان یکی از مهمترن نیازها، در اولویت خود قرار دهید. این به چه معنی است؟ یعنی اینکه باید آن چه که در این مدت، برای کمک به خود نیاز دارید را بشناسید.
– آیا برای نگهداری از سایر فرزندان خود به نیرویی کمکی احتیاج دارید؟
– آیا به یک دوره استراحت کوتاه احتیاج دارید؟
– آیا به کسی احتیاج دارید که همراه شما نیایش کند؟
– آیا تنها به کسی احتیاج دارید که کنار شما بنشیند و حرف هایتان را بشنود؟
هر آن چه که نیاز دارید را طلب کنید. تعداد کمی درمانگر وجود دارد که با زنانی که تجربه سقط دارند کار می کنند. اکنون زمان سوگواری است و این دقیقا چیزی است که به آن نیاز دارید.
3. گریه کنید.
اجازه بدهید اشک هایتان سرازیر شوند! گریه کردن تنها راه پاکسازی روح است. در این مدت هر زمان که نیاز داشتید، گریه کنید. قوی بودن را فراموش کنید! برای کمک به روند درمان هر کاری که احساس می کنید باید انجام دهید را انجام دهید. بعد از یک گریه خوب احساس بهتری خواهید داشت.
4. رحم خود را تقویت کنید.
بعد از قرار ملاقات های منظم با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود و روشن شدن همه چیز، احتمالا می خواهید که از نظر جسمی برای یک بارداری موفق آماده شوید.
رحم یا زهدان محلی است که در آن معجزه رخ می دهد. احتمالا برای برگشت به بهترین فرم برای لقاح و بارداری باید کارهای زیادی انجام شود.
یکی از بهترین روش ها برای تقویت رحم نوشیدن دمنوش چای برگ تمشک قرمز است. برگ تمشک قرمز باعث افزایش جریان خون به رحم و تقویت آن شده و رحم را برای بارداری مجدد آماده می سازد. زمانی که باردار می شوید، توصیه می شود که تا آخر دوران بارداری از خوردن این چای خودداری کنید.
5. در یک کارگاه یوگا ثبت نام کنید.
بله یوگا! یوگا بهترین هنر شفا بخش جسم و ذهن شماست. به دنبال کلاس های احیاگر یوگا باشید. یوگای احیاگر بهترین روش درمان است و به احیای ذهن، بدن و روح شما کمک می کند. دقیقا به چه چیزی احتیاج دارید؟ کارگاه های محلی معمولا پیشنهاداتی عالی برای هنرجویان تازه وارد خود ارائه می کنند. حتی شاید بتوانید چند جلسه به صورت رایگان در این کلاس ها شرکت نمایید.
6. آب بیشتری بنوشید.
آب! آب! آب! همه ما برای زنده ماندن به آب احتیاج داریم. آب توانایی پاکسازی بدن ما از سموم و ناخالصی ها را دارد. به مراتب، برای روند درمان و افزایش بارداری به این عنصر بیشتر از پیش نیاز دارید.
روزانه تا جایی که می توانید آب بنوشید. میوه های تازه را به آب اضافه و آن را طعم دار کنید.

افزایش قدرت باروری بعداز سقط جنین
7. غذاهایی مصرف کنید که باروری شما را افزایش دهند.
تغییر رژیم غذایی همیشه سرگرم کننده و جالب نیست. ما تغییر رژیم غذایی را نوعی نبرد می دانیم. غذاهای تقویت کننده باروری را به آرامی به رژیم غذایی خود اضافه کنید. این باعث می شود که بدنتان کم کم از نظر فیزیکی برای بارداری، آماده شود. برخی از این غذاها عبارتند از: غلات دارای سبوس، میوه و سبزیجات، گوشت کم چربی/ حبوبات و غذاهای کم چرب.
8. یک غذای کامل بر اساس مولتی/ پریناتال ویتامین مصرف کنید.
قبل از بارداری، مصرف ویتامین پریناتال را شروع کنید. به محض اینکه آمادگی پیدا کردید با مصرف یک یا دو شیشه از آن، مجددا شروع نمایید. یک ویتامین مولتی/ پریناتال مناسب از کل منابع غذایی مورد نیاز، بیشتر میوه وسبزی، تشکیل شده است. این ویتامین ها را مطابق با دستور، مصرف نمایید. اگر فراموش کار هستید، بر روی تلفن همراه خود یک یادآور تنظیم کنید.
این یک ویتامین پریناتال طبیعی است که شانس باروری شما را افزایش می دهد.
9. به وزن ایده آل خود برسید.
وزن کم یا زیاد اثری منفی بر روی باروری شما دارد. مطالعات نشان می دهند که احتمال باروری زنانی که اضافه وزن دارند نسبت به زنانی با وزن نرمال چهار برابر پایین تر است.
از طرف دیگر، زنانی که اضافه وزن دارند، ممکن است مقاومت به انسولین داشته باشند، این یعنی انسولین زیادی در بدن وجود دارد و این انسولین قاعدگی را مختل می کند.
به دنبال روش هایی برای کنترل وزن خود باشید. این ترسناک نیست. اگر در این راه خسته شدید، به یاد بیاورید که چرا این کار را انجام می دهید. یک مادر سالم، نوزادی سالم خواهد داشت.
10. دست از تلاش برای بچه دار شدن بکشید.
می دانیم که این درخواستی عجیب و غیر عادی است. ولی در واقع بسیار ساده است. دست از تلاش بردارید! تغییراتی که باید اعمال کنید را انجام دهید، حمایت های ضروری را دریافت کنید و در تماس با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود باشید.
وقتی تمام این کارها را انجام دادید، هیچ کار دیگری نکنید. زندگی خود را بکنید. بخندید. مثبت فکر کنید. همه ما می دانیم که زمان انتظار دیر فرا می رسد. زیاد در قید و بند روش های بارداری نباشید چرا که خود یا رابطه عاشقانه خود با همسرتان را از دست می دهید. از تمام لحظات زندگی خود لذت ببرید. شما کار خود را انجام می دهید. اجازه دهید که ذهنتان استراحت کند. زمانی که نوزاد خود را در آغوش گرفته اید از این دوره استراحت ذهنی و آرامش روانی خوشحال و راضی خواهید بود.
اجازه دهید روش هایی که در بهبود بعد از سقط و تقویت باروری ارائه کردیم را مرور نماییم.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.