ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

قطع پریود:16 روش قطع اورژانسی پریودی وقاعدگی

قطع پریود:تا کنون فکر کرده اید چگونه پریودتان را به تاخیر بیندازید؟ می دانید، چیزی است که هر ماه رخ می دهد و سبب گرفتگی عضلانی می شود و در شیوه رابطه جنسی اثر می گذارد.ما همگی در لحظاتی بوده ایم که همه چیز به خوبی پیش می رود، تقریبا آنقدر خوب که انگار واقعی نیستند. خب، بر اساس تجربه، این لحظات واقعی اند. این زمانی است که پریود شما تصمیم می گیرد خود را نشان دهد و شما را با حضورش به فیض برساند.

قطع پریود

16 روش قطع اورژانسی پریودی وقاعدگی

اکنون، اگر هر روز دیگری بود، شما اهمیت نمی دادید که چگونه پریودتان را به تاخیر بیندازید یا در این خصوص کنجکاوی نمی کردید، یک نوار بهداشتی یا تامپون استفاده می کردید و روز خود را ادامه می دادید. اما نه امروز. شما نمی توانید امروز پریود شوید.

چگونه پریودتان را به تاخیر بیندازید؟

من داشتم به استرالیا می رفتم و پریود من قرار بود در روزی که پرواز دارم رخ دهد. هیچ راهی وجود نداشت من برای پانزده ساعت با پریود سوار هواپیما می شدم.

بنابراین، من برخی از این روشها را یک تا دو هفته قبل از پروازم امتحان کردم. با کمال شگفتی من، پریود نشدم. خب، دیرتر پریود شدم. شما باید از قبل بدانید که پریود شما کی خواهد آمد، پریود همواره خواهد آمد. بنابراین در صورتی که می خواهید یاد بگیرید چگونه پریودتان را به تاخیر بیندازید، خب، برخی از این روشها را امتحان کنید.

برخی مواقع شما قصد دارید پریودتان را متوقف کنید.

.1.از زمان پریود بعدی خود آگاه باشید. قبل از اینکه حتی تلاش کنید پریودتان را به تاخیر بیندازید، زمانی که انتظار پریود بعدی را دارید مشخص کنید. به طور کلی، یک اَپ ردیابی پریود را به کار ببرید یا زمان پریودهای خود را بنویسید. در این صورت زمانی که پریودهای بعدی شما رخ می دهد را پیش بینی خواهید کرد.

در صورتی که پریودتان نامنظم است، احتمالا قادر به فهمیدن زمان پریود بعدی نخواهید بود. اما در صورتی که پریودتان را پیگیری می کنید، شما ممکن است قادر باشید بر اساس تجربه خود حدس بزنید.

2.این (جلوگیری از پریود) نباید یک رویداد ماهیانه باشد. پریود شما بخشی از طبیعت است. تمام زنان پریود می شوند، پریود علامت این است که اندامهای تناسلی شما سالم هستند و هر چیزی همانطور عمل می کند که باید عمل کند.

قطع پریود

بنابراین، در صورتی که نمیخواهید اصلا پریود شوید، خب، شما را درک می کنم. به راستی چه کسی می خواهد هر ماه خونریزی داشته باشد؟ اما بهرحال شرایط همین است. به دنبال نسخه هایی برای از بین بردن آن نباشید. پریودتان را با اشتیاق بپذیرید.

3.اما، در صورتی که مایلید، می توانید قرص مصرف کنید. قرص پیشگیری از بارداری همیشه گزینه ای است که شما پریودتان را کنترل کنید. امروزه، شخصا، مخالف قرص پیشگیری از بارداری هستم، چرا که هورمونهایی در بدن شما وارد می کند. هر چند، در صورتی که این روش را استفاده می کنید، انتخاب شماست، بنابراین قضاوتی نمی کنم.

اغلب قرصهای پیشگیری از بارداری به صورت 21 قرص فعال “حاوی هورمون” و هفت قرص غیر فعال “قرص پلاسیبو” عرضه می شوند. قرصهای غیرفعال به شما 7 روز زمان برای داشتن پریود می دهند. در صورتی که می خواهید پریودتان را به تاخیر بیندازید، بجای مصرف قرصهای غیر فعال، قرصهای فعال را تا زمانی که خونریزی تمام شود مصرف کنید.

قطع پریود

4.یک گزینه نسخه ای. در صورتی که از بارداری پیشگیری نمی کنید اما علاقه دارید نسخه ای برای تاخیر پریودتان داشته باشید، می تواند از پزشکتان بخواهید برای شما  نوراتی سترون تجویز کند.

این یک قرص هورمون پروژسترون است که طی روزهایی که به پریود شما می انجامد سه بار در روز آن را مصرف می کنید. سطوح پروژسترون در بدن شما هنگامی که پریود می شوید افت دارد، بنابراین این قرص به شما کمک می کند سطوح آن را بالا نگه دارید.

5.ورزش شدید. اگر چه روش 100 درصد مطمئنی نیست، اما بهرحال شما در فرایند تاخیر پریودتان متناسب خواهید شد. معمولا وقتی تنش فیزیکی بر بدنتان اعمال می کنید، این کار کمک می کند خونریزی را برای چند روز به عقب بیندازید. بنابراین، در صورتی که نیاز به زمان خریدن، در حد چند روز، دارید شروع به دویدن شدید کنید.

6.مصرف منظم نوراتی سترون توصیه نمی شود و در صورتی که خطر افزایش ترومبوز سیاهرگی عمقی را دارید، باید کاملا از آن اجتناب کنید. همچنین لطفا توجه کنید که نوراتی سترون داروی جلوگیری از بارداری نیست و نباید به تنهایی برای جلوگیری از بارداری به کار رود.

قطع پریود

7.از دست دادن یا به دست آوردن وزن. برای مثال چیزبرگرها. سیستم مراقبت بهداشتی دانشگاه میشیگان اظهار می کند که از دست دادن یا به دست آوردن وزن سطوح هورمون در بدن را تغییر می دهند. بنابراین، از آنجا که پریود شما وسیله هورمونها تنظیم می شود، در صورتی که چند پوند وزن اضافه یا کم کنید، تغییر می کنند. اما این کار را طی یک دوره دو روزه انجام ندهید، چرا که اثر ندارد.

قطع پریود

8.غذاهای ادویه دار مصرف نکنید. این مساله حقیقت دارد، قبل از پریودتان از هر چیز ادویه داری پرهیز کنید. غذاهای ادویه دار (یا تند) جریان خون شما را افزایش می دهند و چرخه قاعدگی شما را بهبود می بخشد. بنابراین، در صورتی که به خوردن غذاهای ادویه دار عادت دارید و روز ازدواجتان در روز پریودتان است، آنرا قطع کنید. منظور از ادویه، در واقع سیر، فلفل سیاه، فلفل قرمز و هر چیز تند دیگری است.

9.لپه. می دانم که این یک روایت قدیمی بین زنهاست، اما معمولا در اغلب موارد عمل می کند. نشان داده شده که خوردن یک رژیمِ ویژه پریود شما را تغییر می دهد، (یعنی) آنرا کاهش یا افزایش می دهد.

لپه روش عالی برای به تاخیر انداختن پریودتان است. آنرا به صورت روزانه قبل از پریودِ برنامه ریزی شده تان بخورید. می تواند آن را سرخ کنید یا آسیاب کنید تا به شکل پودر دربیاید، اینکه چگونه آنرا بخورید مهم نیست، فقط مصرف آن مهم است.

10.آب بنوشید. مردم اغلب تصور می کنند که با نوشیدن آب، پریود شما کاهش می یابد. دقت کنید، خون پریود چه آب بنوشید چه ننوشید می آید. اما (در صورت عدم مصرف آب) پریود شما می تواند در واقع شدیدتر و پیچیده تر باشد. بنابراین، مقدار زیادی آب بنوشید. نه تنها به داشتن چرخه منظم کمک می کند، بلکه پریود سبک تری هم خواهید داشت.

11.استرس خود را کنترل کنید. استرس عامل موثر وحشتناکی برای پریودهای نامنظم و اختلالات است. در صورتی که تلاش دارید پریودتان را به تاخیر بیندازید به دلیل اینکه نمی دانید در واقع چه زمانی باید منتظر آن باشید، در این صورت نیاز دارید نخست پریود خود را تنظیم کنید. در صورتی که در زندگیتان استرس دارید یاد بگیرید آنرا کنترل کنید.

تمرین یوگا، مدیتیشن انجام دهید، قدم بزنید. در صورتی که سطح استرس را در زندگیتان کاهش دهید، قادر خواهید بود پریودتان را تنظیم کنید و در این صورت توانایی تاخیر آنرا در صورت تمایل خواهید داشت.

قطع پریود

قطع پریود

12.سرکه. به نظر نمی رسد این گزینه اشتها برانگیزی باشد، چرا که واقعا مطبوع طبع نیست، اما عمل می کند. می توانید پریود خود را با سرکه به تاخیر بیندازید. آنچه نیاز است انجام دهید استفاده از  یک لیوان آب تصفیه شده و افزودن سه تا چهار قاشق سرکه به آن است. می توانید پریودتان را با انجام این کار سه تا چهار روز به تاخیر بیندازید. این آب را دو تا سه بار در روز بنوشید.

13.لیمو. راه حل طبیعی دیگر استفاده از لیمو است. چه کسی درباره این راه حل فکر کرده بود (عامیانه: کی فکرشو می کرد؟) لیمو اسیدیته طبیعی برای این کار دارد، علاوه بر این لیمو دارای اسید سیتریک است. لیمو به سبک تر کردن پریود شما کمک می کند. نه تنها پریودتان را به تاخیر می اندازد، بلکه از طریق لیمو به کاهش احساس گرفتگی عضلات، التهاب، و حساسیت خود کمک می کنید. می توانید آنرا داخل آب بفشارید و در تمام روز بنوشید.

14.برگهای تمشک. برگهای تمشک راه حل طبیعی و عالی دیگری برای تاخیر پریود شما هستند. آنچه باید انجام دهید استفاده از برگهای تمشک برای درست کردن چای از آن است. این چای را به صورت روزانه بنوشید تا پریودتان را به تاخیر بیندازد. این یک روش ایمن برای عقب انداختن پریود بدون هیچ اثرات جانبی است.

15.ماساژ رحم. بله درست خوانید، رحم را ماساژ بده دختر. در برخی موقعیتها، شما برگهای تمشک ندارید یا زمان کافی برای تهیه نسخه ندارید، خب ماساژ رحمتان را امتحان کنید. این یک کار خوب است که به کاهش درد قاعدگی که ممکن است احساس کنید نیز کمک می نماید، بنابراین یک تیر با دو نشان است.

16.هویج بخورید. چه کسی تصور می کرد که هویج باعث تاخیر پریود شود؟ در صورتی که میخواهید پریودتان را به تاخیر بیندازید هویجهای بیشتری به رژیم خود اضافه کنید. آنها را خام بخورید، بپزید یا در شیک بریزید. صرفا باید قبل از زمان مورد انتظار پریودتان، مقدار بیشتری هویج بخورید تا پریود را به تاخیر بیندازید

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.