ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

نشانی مطب:
تهران، بلوار ایت الله کاشانی، جنب بانک آینده، ساختمان آپادانا، طبقه ۵ جنوبی، واحد ۲۶
روزهای زوج از ساعت ۱۶ الی ۱۹
تلفن تماس: ۰۲۱۴۴۱۲۲۱۶۰

علت مرده زایی جنین در هفته ­های ۲۴ | ۲۵ بارداری

علت مرده زایی جنین در هفته ، مرده زایی صرف­نظر از سن نوزاد زماني که از بين برود اين يک تراژدي وحشتناک است منابعي وجود دارند که درباره دلايل اين تراژدي­ها و آنچه که شما بايستي درباره بارداري فعلي و بارداری های آتي بدانيد توضيح ميدهند.

بسياري از پاسخ­هاي شما از مراقبتهاي پزشکي و تيمي که جمع­آوري کرده­ ايد ارائه خواهد شد. اما اين مسئله نيز کاملا شايع است که حتي با بهترين مراقبتها گاهي اين اتفاق اجتناب­ ناپذير بوده است شما ممکن است به دليل فقدان پاسخ براي چرايي اين اتفاق مايوس گرديد صحبت با تيم­تان ميتواند به شما کمک کند پاسخ به پرسش­هاي فعلي و بعدي و حتي بارداري­های آتی را بيابيد. علت مرده زایی جنین در هفته

مرده زایی

از لحاظ تکنيکي بين انتهاي سه­ ماهه اول و هفته ۲۰ دوره زماني قرار دارد که در واقع به صورت سقط ديرهنگام شناخته ميشود دلايل ميتواند مشکلات ژنتيک و سقط از دست رفته باشد يعني زماني که جنين شما در اوايل بارداري ميميرد اما تا بعدها مشخص نميگردد مسائل ديگري که ميتوانند اين مشکل را ايجاد کنند شامل دهانه رحم بي­کفيت و ناآماده ( جايي که دهانه رحم بسته نميشود) عفونت (کيسه آمنيوتيک) و ديگر مشکلات بارداری باشد.

تولد نوزاد مرده: علت مرده زایی جنین در هفته

ميزان تولد نوزاد مرده يک در هر ۱۶۰ بارداري بعد از هفته ۲۰ است تولد نوزاد مرده زمانی رخ ميدهد که نوزاد قبل از تولد ميميرد اکثريت اين موارد به دليل مشکلات بارداري مانند فشار خون بالا ديابت و ديگر مسائل است اين مشکلات احتمالا در مراقبتهاي پيش از تولد شناسايي شده­اند.

اگر مادر مراقبت­هاي بهداشتي را پيش از زايمان دريافت نکند خطر مرگ نوزاد نسبت به زماني که تحت مديريت پزشک قرار دارد بيشتر است با اين وجود مادراني هم هستند که خدمات درماني عالي دريافت ميکنند اما همچنان نوزاد مرده به دنيا مي­آورند با پزشک خود درباره تعداد ضربات جنين و ديگر شيوه­هايي صحبت کنيد که ميتواند سلامت فرزندتان را کنترل کند.

مرگ نوزاد و کودک: علت مرده زایی جنین در هفته

مرگ نوزاد در ۲۸ اول روز اول تولد رخ ميدهد مرگ­های بعد از اين دوران مرگ کودک در نظر گرفته ميشود. اکثريت قابل­ توجه مرگهاي نوزاد به دليل تولد زودرس رخ ميدهند در حالي که مطمئنا کودکاني وجود دارند که از تولد زودرس نجات مييابند همچنان ميزان آنها به اندازه نوزاداني با دوره کامل بارداري نيست.

نوزاد متولدشده در هفته ­های ۲۴ و ۲۵ بارداری همچنان ميزان بقاي کمتر از ۵۰ درصد دارند که اين موضوع کيفيت زندگي و تواناييها را شامل نمي­شود و تنها زنده بودن در نظر گرفته ميشود. علاوه بر تولد زودرس مرگهاي نوزاد به دليل عوارض بيماري و مشکلات ژنتيکي مانند تريزومي ۱۳ آنسفالي رخ ميدهد.

مرگهايي به دليل فاکتورهاي ديگر نيز وجود دارند که ميتوانند شامل بيماريهاي غيرمرتبط به ژنتيک و يا تولد زودرس باشند و يا ممکن است سقط به دليل سندروم مرگ ناگهاني و توجيه­ناپذير نوزاد (اس­يوآي­دي) و يا سندروم مرگ ناگهاني نوزاد (اس­آي­دي­اس) باشد و تعداد کمي از نوزادان­ نيز به صورت تصادفي  جان خود را از دست ميدهند.

علت مرده زایی جنین در هفته

کودکان رنگين­ کمانی

نوزاد رنگين­کماني اصطلاح مورد استفاده براي نوزادي­ست که صرف­نظر از مرحله سقط بعد از بارداري قبلي و يا مرگ قبلي نوزاد متولد ميشوند اين مسئله به اين معني­ست که نوزاد بعد از باران آفتابي را ايجاد کره او جايگزيني براي نوزاد قبلي نيست اما يک موهبت خواسته شده محسوب ميشود.

بارداري رنگين­کماني و نوزاد رنگين­کماني ممکن است پرسشهاي زيادي را براي شما ايجاد کنند. حتي اگر قبل از بارداري کاملا مطمئن بوديد ممکن است بيانديشيد که چه کاري ميتوانيد انجام دهيد تا از سقط ديگري جلوگيري کنيد و يا درباره احساساتي که بارداري جديد ايجاد ميکند نگراني داشته باشيد.

اين کاملا نرمال است علاوه بر مراقبت­ها معمول پيش از زايمان احتمالا بايستي يک مشاور را نيز ببينيد که تجربه کار با والدين سوگوار را داشته باشد همچنين ممکن است گروه­هاي حمايتي در منظقه شما وجود داشته باشند که ميتوانند به شما در اين زمينه کمک کنند.

براي يافتن اين گروه­ها از پزشک و ماماي خود سوال بپرسيد و يا براي کسب اطلاعات با بيمارستان محلي خود تماس بگيريد همچنين گزينه ­هاي آنلاين براي انجمنهاي حمايتي وجود دارد هر گروه ممکن است احساس و سبک متفاوتي داشته باشد بنابراين فکر نکنيد اگر يکي را ديده­ايد همه آنها نيز همين­گونه­ اند. علت مرده زایی جنین در هفته

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonرزرو نوبت مطب تماس بگیرید!