خانه / سقط جنین / خریدقرص سقط جنین :تشنج ومرگ (سایتوتک۲۰۰)
خریدقرص سقط جنین :تشنج ومرگ (سایتوتک)

خریدقرص سقط جنین :تشنج ومرگ (سایتوتک۲۰۰)

“خریدقرص سقط جنین:افرادی که ممکن است از این سرویس ها بهره مند شوند، ممکن است اطلاعات پزشکی و شرایط پزشکی را نداشته باشند. .”علاوه بر این، اگر داروهای آنلاین غیر قانونی برای استفاده بدون نظارت پزشکی هستند، چرا باید به اعتبار دارو اعتماد کنیم؟”هنگامی که چیزی را از یک منبع ناشناخته خریداری می کنید، این خطر وجود دارد که شما به سادگی نمی دانید که چه می کنید.”و چه میخرید.

خریدقرص سقط جنین :تشنج ومرگ (سایتوتک)

خریدقرص سقط جنین :تشنج ومرگ (سایتوتک)

چرا خانم ها خرید قرص سقط جنین  سایتوتک را از بازار ازاد خریداری می کنند؟

مقاله از دکترAbigail Aiken متخصص و دستیار عمومی در دانشگاه تگزاس

یکی از گزارش های اخیر انگیزه ها و تجربیات زنانی که به طور آنلاین داروهای سقط جنین را خریداری کرده بودند را اشکار ساخته است.  معمولا این حرکت خانم ها به خاطر نبود دسترسی ازاد به چنین داروهایی انجام می شود یا زمانی صورت می گیرد که فرد بخواهد سقط جنین را به جای کلینیک در منزل خود مدیریت نماید. محققان دریافتند که گزینه های آنلاین ممکن است اطلاعات یا داروها را در اختیار افراد قرار دهد اما هر دوی این موارد را به صورت همزمان در اختیارشان قرار نخواهد داد. به همین خاطر نبود گزینه های آنلاین قابل اعتماد می تواند مراقبت از خانم ها را به تعویق بیندازد و آن ها را به سمت گزینه های غیر قابل اعتماد و البته غیر موثر سوق دهد. Abigail Aiken متخصص و دستیار عمومی در دانشگاه تگزاس مصاحبه دقیق و بدون نامی را با ۳۲ نفر از ۲۰ ایالت مختلف انجام داده و از آن ها در مورد خرید آنلاین داروهای سقط جنین سوال نموده است.

این یافته ها که نتایج آن در Perspectives on Sexual and Reproductive Health منتشر شده است بینشی را در مورد کاربرد اینترنت به عنوان مسیری برای مراقبت فراهم می کند.

خریدقرص سقط جنین :تشنج ومرگ (سایتوتک)قرص های سقط جنین سایتوتک

(ختم بارداری پزشکی) شامل دو نوع ماده سقط  جنین شیمیایی است که به منظور سقط جنین همکاری می کنند. اولین دارو میف‌پریستون(در ایران نیست) و دومی میزوپروستول /سایتوتک است. هر دو قرص بر اساس هورمونی کار می کنند. آنها عملکرد هورمون های منظم زن را به طور موقت برای پایان دادن به یک حاملگی در حال رشد سرکوب می کنند. کارهای قبلی علیه پروژسترون بوده اند- که یک هورمون است که ضخامت دیواره داخلی رحم را افزایش داده و حفظ می کند تا تغذیه جنین رو به رشد و در نتیجه بارداری را حفظ کند. عملکرد مضر آن منجر به تخریب پوشش می شود و محتویات حاملگی جدا می شود. بافت های نابود شده بخش جدایی ناپذیر از سیستم تولید مثل زنان نیستند. رشد آنها بواسطه بارداری القا می شود. بنابراین، روشن است که عملکرد میف‌پریستون قادر به ایجاد آسیب دائمی به بدن زن نیست.

اگرچه تصورش ممکن است دشوار باشد اما  حتی افرادی که در ایالت متحده آمریکا زندگی می کنند هم  به دنبال روش هایی برای خاتمه دادن به بارداری های خود در خانه هستند و به همین خاطر تلاش می کنند قرص های سقط جنین را به صورت آنلاین خریداری نمایند. در این شرایط افراد ممکن است تصمیم به مدیریت سقط جنین در منزل بگیرند زیرا به کلینیک ها دسترسی ندارند یا اینکه بهتر می توانند خودشان را با چنین شرایطی در منزل وفق دهند.  این نمونه ها در برگیرنده ۳۰ خانم و دو مردی بود که به دنبال خرید داروهای سقط جنین آنلاین بودند.

وضعیت این افراد در برابر سیاست های مرتبط با سقط جنین به صورت بسیار خصومت آمیز، خصومت آمیز، موضع میانه و حمایتی طبقه بندی شد.  یکی از موانع اصلی در برابر شرکت کنندگانی که در ایالت هایی با قانون محدودکننده زندگی می کردند، قیمت بالای مراقبت های بالینی بود. سایر شرکت کنندگان چالش های مرتبط با قوانین سقط جنین همچون منتظر ماندن برای دوره قاعدگی و نیاز به سونوگرافی را به عنوان مانع تعریف کردند.  مشکلات مالی و تامین مواد اغلب برای افراد چالش های زیادی ایجاد می کند. آن هایی که در شهرشان قوانین حمایتی و با موضع میانه حاکم است نیز ممکن است با موانع دیگری همچون دسترسی به کلینیک ها، نبود سیستم حمل و نقل مناسب و مشکل در یافتن اطلاعات مناسب روبرو شوند. با اینکه بیشتر شرکت کنندگان دلیل سفارش آنلاین این داروها را محدودیت ها و موانع موجود بیان کردند اما برخی از آن ها به طور واضح  گفته بودند که دوست دارند سقط جنین را در منزل مدیریت کنند و نیازی به مراقبت های بالینی ندارند.

دلیل این ترجیح افراد درک مزایای موجود همچون راحتی، حریم شخصی، اشنایی آن ها با محیط منزلشان بوده است.

نکته کلیدی  صرف نظر از انگیزه شرکت کنندگان برای جستجوی داروهای سقط جنین به صورت آنلاین، این بود که گزینه های موجود نیاز افراد را برطرف نمی کرد.  با اینکه سایت های شناخته شده زیادی در ایالت متحده آمریکا در این حوزه وجود دارد اما تقریبا بیشتر شرکت کنندگان به دنبال سایت های دیگری نیز بودند. بیشتر شرکت کنندگان نگرانی خود را در مورد حقانیت  سایت های ارائه کننده دارو اعلام کرده بودند. دکتر Aiken در این باره چنین می گوید:  همه ما به خوبی می دانیم که سقط جنین دارویی اگر به شیوه درست و به کمک دستورالعمل های مناسب  انجام شود می تواند روش بسیار امن و موثری باشد.

زمانی که منابع قابل اعتماد از حمایت و پشتیبانی وجود داشته باشد این روش بسیار موثر خواهد بود.  در دسترس نبودن منابع قابل اعتماد از داروهای سقط جنین آنلاین باعث شده بود برخی از شرکت کنندگان به سراغ  تحقیق بروند و گزینه های موجود را بدون در نظر گرفتن تاثیر آن ها انتخاب نمایند. این گزینه ها در برگیرنده مکمل ها و داروهای گیاهی متعدد و نیز روش های ناامن همچون انجام ورزش های شدید، ترومای فیزیکی، استفاده از اشیای تیز و  خوردن الکل یا مواد شوینده خانگی بود. دکتر Aiken در این باره هم چنین توضیح می دهد: مطالعات ما نشان می دهد که سیستم های مراقبت عمومی از سلامت افراد به ان ها کمک می کنند چنین روشی را در منزل به صورت امن انجام دهند.

خریدقرص سقط جنین :تشنج ومرگ (سایتوتک)

 چهره مدرن سقط جنین DIY:

واژه DIY در انگلیسی به معنای خودت انجام بده است.  جستجوهای جهانی و آنلاین برای داروهای سقط جنین  در طول چند دهه گذشته بیش از دو برابر شده است. این موضوع توسط تجزیه و تحلیل جستجوهای گوگل به خوبی قابل تفسیر است.

یافته های محققان نشان می دهد در کشورهایی که قوانین مرتبط با سقط جنین بسیار محدودکننده است تمایل افراد به خرید این قرص ها به صورت آنلاین هم بیشتر است. با خرید انلاین این قرص ها و به اشتراک گذاشتن تجربیات از طریق گروه های واتس اپی باعث شده است زنان به طور قابل توجهی به سراغ چنین فناوری هایی بروند تا بتوانند موانع قانونی در برابر سقط جنین را دور بزنند.  این چهره مدرن سقط جنین است که به آن سقط جنین DIY نیز می گویند. کشورهایی که قوانین بسیار سفت و سختی دارند و سقط جنین در آن ها تنها برای حفظ زندگی زن  مجاز اعلام می شود یا اصلا غیر قانونی است،

جستجوی انلاین این قرص ها ده برابر بیشتر از کشورهایی است که اصلا چنین محدودیت هایی را برای سقط جنین ندارند.  همانطور که می دانید دو روش اصلی برای تحریک سقط جنین وجود دارد که یکی از آن ها دارویی و دیگری جراحی است. سقط جنین دارویی معمولا در برگیرنده استفاده از ترکیب داروهایی همچون میزوپرستول و میفپرستون است که باعث سقط جنین می شود. میزوپرستول  تحت نام برندی همچون Cytotec نیز به فروش می رسد. خانم هایی که در کشورهایی همچون انگلستان زندگی می کنند می توانند چنین داروهایی را  از پزشک خود دریافت نمایند اما برخی از خانم ها ممکن است در کشورهایی زندگی کنند که قوانین محدودکننده ای درباره سقط جنین دارند. این افراد اغلب به دنبال خرید آنلاین داروهای سقط جنین می روند و همین امر خطر بروز مشکلات بعدی را افزایش می دهد. گانا و نیجریه دو مورد از کشورهایی هستند که جستجوی داروهای سقط جنین به صورت آنلاین در آن ها بالاست.

خریدقرص سقط جنین :تشنج ومرگ (سایتوتک)

ایا میتوانم از قرصهای سقط جنین استفاده کنم؟

  • ۱ اگر شما یک کودک را شیردهید، می توانید از قرص های سقط جنین استفاده کنید. با این حال، قرص های میزوپروستول ممکن است در کودک اسهال ایجاد کند. برای جلوگیری از این امر، کودک را با شیر مادر تغذیه کنید، قرصهای سقط جنین را بخورید و ۴ ساعت قبل از شیر دادن دوباره صبر کنید.
  • ۲ اگر HIV دارید، تا زمانی که بیمارتر نشوید، از داروهای ضد رتروویروس استفاده کنید و سلامتیتان خوب باشد، می توانید از قرص های سقط جنین استفاده کنید.
  • ۳ اگر کم خونی دارید، می توانید از قرص های سقط جنین استفاده کنید. با این حال، اگر کم خونی شدید (خون ضعیف) و خونریزی شدید پس از استفاده از قرص های سقط جنین دارید، می توانید در یک وضعیت خطرناک قرار گیرید. یک مرکز بهداشتی پیدا کنید که می توانید در صورت نیاز به کمک، بخواهید و از قبل، برای موقعیت های غیرقابل پیش بینی برنامه ریزی کنید.
  • ۴ اگر یک دستگاه پیشگیری از بارداری داخل رحمی در رحم داشته باشید، قبل از مصرف قرص های سقط جنین، باید آن را بردارید. اگر دستگاه پیشگیری از بارداری داخل رحمی در رحم(مثلا کویل، IUD پروژسترون) دارید، قبل از مصرف قرصهای سقط جنین باید آن را بردارید.

در صورت استفاده از قرصهای سقط جنین، داشتن یک دوست یا خویشاوند در کنارتان، ایده ی خوبی است

کشوری همچون گانا سقط جنین را تنها در مواردی همچون سوء استفاده جنسی، ناهنجاری های کشنده یا مشکلات موجود برای خانم های باردار مجاز می داند.  کشور نیجریه قوانین سفت و سخت تری در مورد سقط جنین دارد. در این کشور سقط جنین تنها در موقعیت های مجاز دانسته می شود که زندگی خانم در خطر باشد. از میان ۲۵ کشوری که حجم جستجوی داروهای سقط جنین در آن ها بالاست ۱۱ مورد در افریقا و ۱۴ مورد در آمریکای لاتین قرار دارد.  کشورهایی همچون زامبیا و موزامبیک هم سقط جنین را کلا غیر قانونی می دانند و آن را تنها زمانی مجاز می دانند که زندگی زن در خطر باشد. Leo Varadkar فردی است که کمپینی را برای حمایت از حقوق زنان در این زمینه راه اندازی کرده است. او می گوید به تغییر قوانین و وضع قوانین جدید در این حوزه امیدوار است.

داستان های فراهم کنندگان خدمات سقط جنین: مبارزه با لکه ننگ سقط جنین از منظر فراهم کنندگان خدمات

محل خرید قرص سقط جنین

فراهم کنندگان خدمات سقط جنین  توسط سازمان ملل متحد به عنوان مدافعان حقوق بشر شناخته می شوند. آنها کسانی هستند که اطمینان می دهند سلامت و حقوق جنسی و جنسیتی ما حتی در سخت ترین زمان ها و مکان ها مورد احترام خواهد بود.در نتیجه این فراهم کنندگان نیز همانند زنانی که تصمیم می گیرند به بارداری خود پایان دهند تحت فشار خواهند بود و ممکن است لکه ننگی بر پیشانی شان چسبانده شود.  بهبود زندگی افراد تاثیر مستقیمی بر روی کیفیت زندگیشان دارد.

بر اساس گزارش موجود از سال ۲۰۱۷ که توسط NAF منتشر شده است، محاصره کلینیک ها و تهدید آن ها در طول چند سال اخیر بسیار افزایش یافته است. بعد از بحث جدی در مورد مراقبت های بهداشت باروری که در مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ رخ داد، NAF نیز “افزایش قابل توجهی در گفتار نفرت انگیز اینترنتی”  شناسایی نمود.  حالا زمان آن فرا رسیده است که به حرف های فراهم کنندگان خدمات سقط جنین گوش دهیم.  باید بتوانیم فضای امنی را ایجاد کنیم تا آن ها هم بتوانند در مورد تجربیات خود صحبت کنند و بینش های خود را در مورد نحوه مبارزه با لکه ننگ سقط جنین به اشتراک بگذارند.

یک مطالعه پزشکی نشان داده است که زنان در کشورهایی که سقط جنین محدود است، قرص ها را به صورت آنلاین خریداری می کنند تا بارداری ها را متوقف کنند.
اخیرا یک مقاله در ایرلند، زنان را از خطرات خرید قرص های سقط جنین به طور آنلاین با اشاره به خونریزی، عفونت و سایر خطرات استفاده بی نظیر از این داروها که به عنوان قرص سقط جنین شناخته می شود،هشدار میدهد .
طبق گفته سازمان بهداشت جهانی، تقریبا نیمی از سقط جنین ها در سراسر جهان بدون نظارت پزشکی نا امن هستند. در دنیای توسعه یافته، که اکثر زنان دسترسی به اینترنت دارند، حدود ۶ درصد از سقط جنینها (۳۶۰،۰۰۰)، ناامن هستند.

بیش از یک نفر از ۱۰ مشتری در یکی از وب سایت های شناخته شده در انگلیس پس از مصرف دارو، نیاز به یک روش جراحی داشت.

زنان در بیش از ۷۰ کشور از جمله ایرلند شمالی از وب سایت ها برای خرید مواد مخدر مایپرستون و میزوپروستول برای ۵۵ پوند استفاده کرده اند.

این وب سایت، که در پنج زبان موجود است، می گوید ترکیبی از قرص ها باعث ختم بارداری غیر جراحی می شود و می تواند تا هفته نهم استفاده شود.

سایت می گوید که این امر به زنان کمک می کند تا “مرگ ناشی از سقط جنین ناخواسته را کاهش دهند”.
اما یک مطالعه منتشر شده در مجله زنان و زایمان بریتانیا نشان داد که ۱۱ درصد از ۴۰۰ مشتری نیاز به یک روش جراحی دارند – یا به این دلیل که داروها سقط جنین را کامل یا به دلیل خونریزی بیش از حد انجام نداده اند.

از ۲۰۰ خانم که در مورد خرید داروهای آنلاین مورد سوال قرار گرفتند، تقریبا ۶۰ درصد از آنها گفته اند که فقط می توانستند سقط جنین را به این طریق انجام دهند، و ۳۰ درصد از آنها گفته اند که این فشار روانی بوده است .

مشتریان قبل از اینکه مجاز به خرید دارو باشند، باید به ۲۵ سؤال پاسخ دهند، وبه زنان توصیه می شود که آزمایش بارداری و سونوگرافی را در صورت امکان انجام دهند.
میزوپروستول در ابتدا به عنوان یک داروی زخم معده است و به عنوان یک عامل القاء کننده سقط جنین تأیید نشده است. کنگره متخصصین زنان و زایمان و مامایی امریکا، اظهارات متعددی را در مورد استفاده ایمن از میزوپروستول برای تخلیه رحم بیان كرده است، اما تنها در صورتی كه تحت نظارت پزشکی انجام شود.

میزوپروستول به صورت خوراکی یا واژینال تجویز می شود و دوز تجویزی به میزان قابل توجهی بستگی به وضعیت کلی سلامت زنان،حاملگی و وضعیت حاملگی (اینکه جنین زنده است یا خارج رحم است) متفاوت است. اگر دقت نکنید و بر فعالیت رحم نظارت نداشته باشید، خطر پارگی رحم وجود دارد و ممکن است در معرض خطر بیشتر پارگی رحم یا خونریزی بیش از حد باشد .

این وبسایت می گوید: “یک جامعه دیجیتالی از زنان که سقط جنین کرده اند و افراد و سازمان هایی که از حقوق سقط جنین حمایت می کنند” می باشد.
انجمن برنامه ریزی خانواده در ایرلند شمالی به بی بی سی گفت که این وبسایت “مفید و معتبرنیست “چرا که اغلب یه عده دلال دارو دست به فروش دارو ها میزنند که هیچ اطلاعات پزشکی ندارند.

“ما واقعا نگران دسترسی زنان به سایت های سرکش هستیم – ما در مورد آن می شنویم و می دانیم که این اتفاق می افتد.

“عوارض بالقوه جدی پزشکی برای زنانی که از سایت هایی که به خوبی مدیریت نمی شوند، خرید میکنند وجود دارد و این می تواند عصر جدید سقط جنین باشد.”

گروه ضد سقط جنین در مورد اخلاق باروری میگوید: که سایت های فروش قرص سقط جنین در حاله ای از ابهام است.
جوزفین کینتاول، سخنگوی وزارت امور خارجه، به بی بی سی گفت: “این در واقع بسیار نگران کننده است. این نشان دهنده کم اهمیت تر شدن ارزش فرزند است که ناخوشایند است. این داروها عوارض جانبی و مصیبت ها را افزایش می دهند.”

مارتین لوپتون، رئیس کمیته اخلاق کالج سلطنتی متخصصان زنان و زایمان، به برنامه بی بی سی رادیو ۴ امروز گفت: “مشکل با سرویس های سقط جنین در دسترس بدون دسترسی به نظارت پزشکی است.

خریدقرص سقط جنین :تشنج ومرگ (سایتوتک)

چگونه بدانم یک سقط پزشکی کامل داشته ام؟

سقط جنین کامل  یکی از مواردی است که بارداری قطع می شود و قبل از کامل شدن در میانه دفع می شود. این را می توان از طریق داروها و همچنین از طریق گزینه های مختلف جراحی انجام داد. سقط جنین پزشکی فرآیندی است که داروها در دو مرحله برای پایان دادن به بارداری اولیه مورد استفاده قرار می گیرند.  دو قرص درگیر – قرصهای سقط جنین میف‌پریستون و میزوپروستول هستند. این دو، دو نوع ضروری قرص هایی هستند که برای پایان دادن به بارداری لازم است که هنوز تا ۱۰ هفته نرسیده است.

دستگیری افراد به خاطر فروش غیر قانونی داروهای سقط جنین در افریقای جنوبی:

نبود ارتباط و همکاری بین سیستم و سرویس های ارائه دهنده سقط جنین و زنان فقیری که نیاز به سقط جنین در افریقای جنوبی دارند هنوز هم مشکل بزرگی است و افراد زیادی را درگیر خود ساخته است. داستان اخیری که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد تنها یکی از گزینه های موجود در افریقای جنوبی است. مقالات زیادی در روزنامه ها در مورد افرادی که به طور غیر قانونی داروهای سقط جنین را به فروش رسانده و دستگیر شده اند منتشر می شود.

به عنوان مثال یکی از همین موارد در سال ۲۰۱۱ رخ داد. این ها اغلب زنان فقیری از موزامبیک بودند که در خیابان به همراه خدمات مرتبط با آرایش مو، در حال فروش غیر قانونی داروهای سقط جنین R 200 هم بودند. ویدئوی منتشر شده توسط نویسنده این مقاله نشان می دهد میزوپروستول برای R 300 در داروخانه ها نیز موجود بوده در حالیکه پزشک داروی R600 را تجویز می کرد. یکی از زنان فروشنده که با او مصاحبه شده بود توضیح می داد که خودش باردار شده بود و این قرص ها را از دوستش گرفته بود. دوستش او را تشویق کرده بود به همراه او اینکار را انجام دهد.

این زن به خاطر نیازی که به درآمد حاصل از این کار داشت دست به فروش غیر قانونی داروهای سقط جنین زده بود. یکی از گزارش های موجود، اخیرا از استان شمال غربی آغاز شد. یک زن ۲۷ ساله به دلیل سقط جنین غیرقانونی پس از تحویل جنین نوزاد که ۶۶۰ گرم وزن داشت، به بیمارستان منطقه بریتز اعتراف کرد. او به پرستار که سوابقش را بررسی می کرد اعتراف کرد که از قرص های R1500 برای تحریک زایمان استفاده کرده و بعدها اعتراف کردکه آن ها را خریداری کرده است.
مدیر عامل بیمارستان از دو تن از کارکنان خود خواست داروهای مدنظر را از منابع غیر قانونی معرفی شده خریداری کنند. آن ها به هنگام خرید بیان کرده بودند که برای سقط جنین به چنین داروهایی نیاز دارند.

پنج قرص میزوپروستول به این افراد داده شده بود و یک قرص از میان این چند قرص اصلا شناسایی نشد. این موضوع به پلیس گزارش شد و ۵ نفر از آن ها به اتهام فروش و توزیع غیر قانونی دارو دستگیر و تحویل دادگاه شدند.

 

کیم دونگ-سوک، رئیس انجمن متخصصان زنان و زایمان کره (KAOG)، گفت که این انجمن توزیع غیرقانونی میفپریستون در کره را بررسی خواهد کرد. او گفت که پزشکان در سایر کشورها به دقت از داروهایی همچون داروی سقط جنین میفپریستون استفاده می کنند زیرا ممکن است عوارض جانبی مانند سقط ناقص را به دنبال داشته باشد.
” میفپریستون تنها در مرحله اولیه بارداری در دسترس است و فرد باید قبل از مصرف چنین داروهایی با پزشک مشورت کند و زمان مناسب را برای مصرف تعیین نماید.”
“عوارض جانبی مصرف قرص های سقط جنین شامل سقط جنین ناقص، قطع جزئی جفت و کم خونی ناشی از خونریزی واژینال است.

در چنین شرایطی، از بین بردن جفت می تواند به رحم صدمه بزند. آسیب می تواند بلافاصله منجر به ناباروری شود. ”
کیم هشدار داد که فروشنده های غیرقانونی قرص های سقط جنین سعی دارند دارو را بدون در نظر گرفتن امن بودنش بفروشند. حتی پس از مصرف یک قرص جعلی سقط جنین، حاملگی بیمار ممکن است باز هم پیشرفت کند. کیم گفت: اگر او تلاش کند جنین را بعدا سقط نماید، با یک مشکل بزرگی روبرو خواهد شد.
وی گفت که هشدارهای مورد نیاز را به فروشندگان غیرقانونی آنلاین ارسال می کند و از تحقیقات پلیس برای محافظت از سلامت مردم استفاده می نماید.
او در این باره چنین می گوید:”ما بر روی سایت های فروش این قرص ها نظارت می کنیم. سپس در صورت نیاز به آن ها هشدار می دهیم. اگر دادستان خودش وارد بررسی نشود درخواستی را برای اینکار ثبت می کنیم و به مشکلات موجود اشاره می نماییم تا به سلامت افراد اسیبی وارد نشود.”

“هنگامی که چیزی را از یک منبع ناشناخته خریداری می کنید، این خطر وجود دارد که شما به سادگی نمی دانید که چه می کنید.”و چه میخرید.

خریدقرص سقط جنین :تشنج ومرگ (سایتوتک)

خطر فروش غیر قانونی قرص های سقط جنین اینترنتی

امروزه شاهد هستیم که برخی از فروشگاه های آنلاین ارائه دارو داروی سقط جنین را به صورت غیر قانونی به فروش می رسانند.
سایتوتک یکی از داروهای سقط جنین است اما به صورت محلی در دسترس همه افراد قرار ندارد زیرا قوانین اجازه چنین کاری را به مقامات نمی دهد. توزیع این قرص ها بدون تجویز پزشک نیز در بیشتر کشورها غیر قانونی است. با اینحال تایپ کردن نام این دارو در بیشتر موتورهای جستجوی بزرگ شما را به سایت های هدایت می کند که در حال فروش این داروها هستند. موتورهای جستجویی همچون گوگل لینک مستقیم به سایت این فروشندگان را مسدود کرده اما چند کلیک بر روی کلمات پر ترند به شما اجازه می دهد به سایت های انلاین این افراد دسترسی داشته باشید/
از طریق هشتگ های توییتری و در میان کلماتی همچون فروش قرص سقط جنین و فروش قرص میفپریستون می توان به سایت این فروشندگان دست پیدا کرد. اگرچه گوگل محدودیت هایی را در این زمینه اعمال کرده اما بیشتر سایت ها با جستجوی عبارت های ساده ای همچون قرص سقط جنین در دسترس افراد قرار می گیرند. بعد از وارد کردن این اطلاعات خرید قرص انجام می شود و پول به حساب افراد واریز می گردد.

برخی از سایت ها نیز از کاربران می خواهند بر روی صفحه اصلی شان پیام بگذارند. سایت هایی هم هستند که از واژه هایی همچون کلینیک و داروخانه استفاده می کنند تا فعالیت هایشان را قانونی جلوه دهند. قرص های سقط جنین قیمتی حدود ۳۵۸ دلار دارند و بسته به مدت زمانی که بارداری آغاز شده ممکن است قیمتشان از این مقدار هم بالاتر رود. با اینحال مطالعات و تحقیقات متعدد نشان می دهد استفاده غیر قانونی از این قرص های سقط جنین می تواند عوارض جانبی خطرناکی برای افراد در پی داشته باشد.
برخی از افراد بر این باور بودند که چنین داروهایی اصلا برایشان کارساز نبوده و برخی خونریزی واژینال شدیدی بعد از مصرف این قرص ها تجربه کرده اند. برخی از سایت ها هم از این تقاضاها سوء استفاده می کنند و شروع به فروش داروهای سقط جنین تقلبی می کنند. سایتوتک یا میزو یکی از قرص های سقط جنین است که در فرانسه در سال ۱۹۹۸ تایید شد و استفاده از آن نیازمند تایید پزشک است. این دارو که با عنوان RU-486 نیز شناخته شده دارویی است که توسط RousselUclaf SA توسعه یافته است.

اخیرا فایزر حق فروش در خارج از ایالت متحده آمریکا را از آنِ خود کرده است. اگرچه فایزر داروی سایتوتک را به فروش می رساند اما سایت هایی که داروهای سقط جنین تقلبی را به فروش می رسانند می گویند که این داروها در چین یا هند ساخته شده اند. پزشکان در سایر کشورها به دقت از داروهایی همچون داروی سقط جنین سایتوتک استفاده می کنند زیرا ممکن است عوارض جانبی مانند سقط ناقص را به دنبال داشته باشد.

خریدقرص سقط جنین :تشنج ومرگ (سایتوتک)

سایر عوارض جانبی قرص سقط جنین سایتوتک

تهوع و استفراغ نشانه های مکرر بارداری هستند ولی ممکن است با استفاده از میزوپروستول بدتر شوند. تب خفیف کمتر از ۳۸ درجه برای چند ساعت، سردرد، تهوع، استفراغ، اسهال ، سردرد و علائم شبه آنفلوانزا، همه عوارض جانبی قرص سایتوتک است. آنها معمولا در عرض یک ساعت پس از تجویز روی می دهند و به مدت ۱ تا ۲ ساعت ادامه می یابند و در طی ۶ ساعت پس از استفاده از میزوپروستول باید حل شود(۱۵٫۳۱).  اگر یک زن احساس مریضی، درد شدید شکم، تهوع، استفراغ و / یا اسهال داشته باشد یا تب او بعد از استفاده از میزوپروستول بیش از ۲۴ ساعت طول بکشد،

روند و خطر سقط با میزوپروستول مشابه سقط خودبخودی است. سقط خودبخودی در ۴۰درصد بارداری ها اتفاق می افتد.درمان عوارض همانند سقط خودبخودی است. اگر مشکلی پیش بیاید فرد همیشه میتواند به بیمارستان یا هر پزشکی مراجعه کند. پزشک او را درمان میکند به همان روشی که سقط خودبخودی را درمان میکند.

میفپریستون یکی دیگر از داروهای سقط جنین است که درایران نیست تنها در مرحله اولیه بارداری در دسترس است و فرد باید قبل از مصرف چنین داروهایی با پزشک مشورت کند و زمان مناسب را برای مصرف تعیین نماید.”
“عوارض جانبی مصرف قرص های سقط جنین شامل سقط جنین ناقص، قطع جزئی جفت و کم خونی ناشی از خونریزی واژینال است. در چنین شرایطی، از بین بردن جفت می تواند به رحم صدمه بزند. آسیب می تواند بلافاصله منجر به ناباروری شود. ”
فروشنده های غیرقانونی قرص های سقط جنین سعی دارند دارو را بدون در نظر گرفتن امن بودنش بفروشند. حتی پس از مصرف یک قرص جعلی سقط جنین، حاملگی بیمار ممکن است باز هم پیشرفت کند.
داروها جزو داروهای مهمی هستند که در دنیا سوء استفاده های زیادی از آن ها می شود. به زودی نسخه سخت گیرانه تری از قوانین اعمال می شود و فروش غیر قانونی این قرص ها محدود به نسخه پزشک معتبر و ثبت نام کرده در سیستم خواهد بود. زمانی که بارداری تایید می شود و فرد نمی خواهد به این بارداری ادامه دهد می تواند فرایند سقط را در پیش بگیرد. این قرص ها دارای عوارض جانبی همچون خونریزی،درد شکمی، استفراغ و حالت تهوع هستند و در برخی از موارد باعث بروز اسهال و تب می شوند. زمانی که تنها هستید نباید اقدام به سقط کنید.

خریدقرص سقط جنین :تشنج ومرگ (سایتوتک)

مقدار خونریزی پس از مصرف قرص سایتوتک

اغلب زنان ۱-۴ ساعت پس از استفاده از قرص سایتوتک خونریزی را شروع می کنند؛ با این حال، تغییرات فردی وجود دارد. بدن هر زن متفاوت است. در برخی موارد استثنایی، خونریزی ممکن است ۲۴ تا ۷۲ ساعت پس از مصرف قرص سایتوتک رخ دهد. مهم است بدانیم که اگر خونریزی پس از ۷۲ ساعت خونریزی رخ ندهد و یا خونریزی کم باشد، به این معنی است که سقط جنین روی نداده است. خونریزی معمولا از یک دوره قاعدگی سنگین تر و اغلب همراه با لخته است. شدیدترین خونریزی معمولا ۲ تا ۵ ساعت پس از استفاده از قرص سایتوتک رخ می دهد و معمولا در عرض ۲۴ ساعت کم می شود. برخی زنان ممکن است لخته هایی را روزها یا حتی هفته ها بعد دفع کنند. این شایع است و اگر هیچ علامتی از عوارض وجود نداشته باشد خطرناک نیست. چیزی است که بعد از سقط جنین انتظار می رود:

مقدار خونریزی متفاوت است. احتمالا در ابتدا سنگین تر از یک دوره قاعدگی است و حداقل به مدت چند روز به همان اندازه سنگین است. ده روز متوسط زمان خونریزی است، هرچند گاهی اوقات ممکن است خونریزی  وجود داشته باشد شود و یا به طور مداوم تا دوره بعدی ۴-۶ هفته طول بکشد. همچنین ممکن است که شما فقط چند ساعت خونریزی سنگین  داشته باشید.

وقتی در حال سقط هستید خیلی مهم است که کسی کنارتان باشد. آن شخص میتواند همسر ، دوست یا فامیلی که با سقط آشنا است یا کسی که بتواند هنگام عوارض به شما کمک کند ، باشد.
به محض شروع خونریزی ، کسی باید با زن بارداردر تماس باشد تا در صورت پیش آمدن عوارض کمک کند.

درباره ی کارشناس مامایی

مطلب پیشنهادی

بعدسقط جنین

بعدسقط جنین:بارداری،قاعدگی،ورزش بعد از سقط جنین!

بعدسقط جنین :اگر سقط جنین داشته باشید و تست بارداری انجام داده و بفهمید جواب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


جهت تماس کلیک کنید