ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

نشانی مطب:
تهران، بلوار ایت الله کاشانی، جنب بانک آینده، ساختمان آپادانا، طبقه ۵ جنوبی، واحد ۲۶
روزهای زوج از ساعت ۱۶ الی ۱۹
تلفن تماس: ۰۲۱۴۴۱۲۲۱۶۰

حقایق سقط جنین:۱۵مراحل سقط جنین قانونی

حقایق سقط جنین: تصمیم گیری برای پایان دادن به بارداری – چه خود خواسته، ناخواسته یا به شکل غیر منتظره باشد- بسیار مشکل است. انتخاب سقط جنین یک تصمیم شخصی است و تنها شما هستید که می توانید این تصمیم را بگیرید. می توانید راجع به این تصمیم با پزشک خود، دوستان نزدیک یا خانواده صحبت کنید اما آنها نمی توانند شما را به انجام کاری مجبور کنند. خودتان راجع به قوانین و مراحل سقط جنین تحقیق کنید، ارزشها و سبک زندگی خودتان را سبک سنگین کنید و در نهایت به تصمیمی برسید که حق شماست.

حقایق سقط جنین

حقایق سقط جنین :ضروری است که نجات دهنده ها آماده پاسخگویی به سوالاتی در مورد سقط جنین و خطرات مرتبط با سقط جنین باشند. اطلاعات زیر به شما در پاسخ دادن به سوالات مربوط به سقط جنین کمک خواهد کرد.
آمار
از موسسه آلن گاتمچر:
• ۱،۱ میلیون سقط جنین در هر سال.
• تقریبا ۱ از ۴ (۲۲٪) حاملگی به سقط جنین منجر می شود
• ۵۰ درصد از زنان که در حال حاضر سقط جنین را انجام می دهند حداقل یک سقط قبلی داشته اند.
• نرخ سقط جنین در ایالات متحده یکی از بالاترین کشورهای توسعه یافته است.
• ۵۱ درصد سقط جنین در زنان کمتر از ۲۵ ساله انجام می شود.
• تقریبا یک سوم زنان آمریکایی سقط جنین را تا سن ۴۵ سالگی داشته اند.
• سقط جنین زنان سیاه پوست و اسپانیایی را بیش از اندازه تحت تأثیر قرار می دهد.
مواد و روش ها

سقط جنینمراحل سقط جنین

کورتاژ (D & C)

گاهی اوقات از هفته ۱۲ استفاده می شود. پس از گشادن شدن دهانه رحم، یک آلت تراشی وارد رحم می شود. بدن نوزاد به قطعات تقسیم شده و اغلب توسط مکش استخراج می شود. سپس دیواره رحم برای حذف جفت از بین می رود و تایید می کند که رحم خالی است.

انحلال و تخلیه (D & E)

تا هفته ۱۸ انجام می شود. ضربه گیرها به داخل رحم وارد می شوند و بدن نوزاد را به هم می ریزند تا آن را جدا کنند. اگر سر بیش از حد بزرگ باشد، باید تکه شود تا بتوان آن را خارج کرد.
در سه ماهه دوم و سوم انجام می شود. دهانه رحم گشاد می شود. انبر نوزاد زنده را با پاها خارج می کند تا سر فقط داخل دهانه رحم باشد. قیچی ها سپس جمجمه را سوراخ می کند و اجازه می دهد سقط جنین اتفاق بیفتد. کودک مرده سپس به طور کامل از مادر خارج می شود. این روش در ایالات متحده ممنوع است.

هیستروکتومی

در سه ماهه آخر بارداری مورد استفاده قرار می گیرد. رحم با یک برش جراحی در دیواره شکم، شبیه به سزارین قابل دسترسی می شود. با این حال، بند ناف شکم معمولا قطع می شود در حالی که نوزاد هنوز در رحم است، اکسیژن قطع شده و باعث خفگی می شود. گاهی اوقات جنین زنده خارج می شود و بدون مراقبت می میرد.

تزریق داخل قلب

در حدود چهار ماهگی انجام می شود. دیگوکسین شیمیایی به قلب کودک تزریق می شود و باعث مرگ فوری می شود. بدن نوزاد مرده سپس توسط مادر دوباره جذب می شود. این روش اغلب به عنوان “کاهش بارداری” به کار می رود، زمانی که مادرانی که چند قلو باردار هستند، کودکان کمتری می خواهند.

پروژسترونها

در طول نیمه دوم بارداری انجام می شود. یک ترکیب هورمون مانند به عضله رحم تزریق می شود که موجب انقباض های شدید و پرتاب جنین به بیرون می شود. انقباضات شدید اغلب جنین را تکه کرده و موجب مرگ می شود، هرچند بسیاری از نوزادان با استفاده از این روش به طور زنده به دنیا می آیند، سپس می میرند.

سقط جنین
RU-486
از هفته هفتم بارداری استفاده می شود، RU-486 استروئید مصنوعی است که پروژسترون هورمون را مسدود می کند. زنان سپس داروی دوم را مصرف می کنند، پروستاگلاندین برای ایجاد انقباضات و خروج جنین مرده استفاده می شود. الا(ella)، یکی دیگر از داروهای سقط جنین، به همان شیوه عمل می کند.
تزریق سالین
معمولا در طول ماههای چهارم تا هفتم انجام می شود. محلول نمک ۲۰٪ (محلول نرمال نمک طبیعی ۹٪ است) از طریق شکم مادر به مایع آمنیوتیک نوزاد تزریق می شود. نوزاد محلول را دریافت می کند و از مسمومیت با نمک، از دست دادن آب بدن و خونریزی مغزی می میرد. پوست جنین سوزانده می شود. جنین مرده یا در حال مردن زایمان می شود. نوزاد زنده به دنیا آمده معمولا بدون مراقبت از دنیا می رود، اما برخی از آنها جان سالم به در می برند.

۱۵مراحل و حقایق سقط جنین قانونی

سقط جنین ساکشنی
پس از گشادن شدن دهانه رحم، یک سوراخ مکش (لوله ای با نوک دندانی) به رحم وارد می شود. مکش قوی (۲۹ برابر قدرت یک جارو برقی خانگی) بدن جنین را از هم می پاشاند و از طریق شلنگ به یک ظرف می ریزد. این شایعترین روش سقط جنین در ۱۲ هفته اول بارداری است.

خطرات سقط جنین

عوارض پزشکی
• خونریزی شدید
• عفونت
• سقط جنین ناقص
• سپسیس
• بیهوشی
• آسیب به دهانه رحم
• آسیب به پوشش رحم
• سوراخ شدن رحم
• آسیب به اندام های داخلی
• بیماری التهابی لگن
• آندومتریوز
•مرگ
عوارض عاطفی
•اختلالات اشتها
• مشکلات ارتباطی
• گناه
• افسردگی
• فلاشبک سقط جنین
• افکار خودکشی
•اختلال عملکرد جنسی
• مصرف الکل و مواد مخدر

سقط جنین
• واقعیت # ۱: هر سقط جنین یک انسان بی گناه را می کشد.
هر زندگی جدید از بارداری آغاز می شود. این یک واقعیت غیرقابل انکار از زیست شناسی است. این برای حیوانات و برای انسان درست است. هنگامی که در کنار قانون بیوگرافی در نظر گرفته می شود – که هر نوع گونه پس از نوع خود بازتولید می شود، می توانیم تنها یک نتیجه گیری در مورد سقط جنین داشته باشیم: هر سقط جنین زندگی یک انسان بی گناه را به پایان می رساند.
• واقعیت #۲: هر انسان یک فرد است.
شخصیت هر فرد توسط عضویت آن در گونه های انسانی تعریف می شود، نه از طریق مرحله توسعه آن گونه. تعریف یک موجود زنده برای یک گونه نه بر اساس مرحله توسعه، بلکه بر اساس مجموع ویژگی های زیستی آن تعیین می شود.
واقعیت #۳: در ابتدای بارداری، هر حاملگی شامل دو یا چند بدن می شود.
زنان وقتی که باردار هستند، چهار دست و چهار پا ندارند. این پیوست های اضافی متعلق به انسان های کوچکی است که در داخل آنها زندگی می کنند. در هر مرحله ای از حاملگی، جنین یا جنین در حال رشد بخشی از بدن مادر است.
• واقعیت #۴: برای جامعه ممنوعیت انتخاب های خاص منطقی و ضروری است

حقایق سقط جنین وسقط جنین قانونی

هر جامعه مدنی آزادی فرد را در انتخاب چیزهایی که به فرد بی گناه آسیب می رساند محدود می کند. بنابراین، استدلال این که سقط جنین ” انتخاب آزادانه ” مادر است غیرممکن است.
واقعیت #۵: حق کشته نشدن، حق عدم بارداری را عوض می کند.
مقایسه حقوق کودک و حقوق مادر نابرابر است. آنچه در مورد سقط جنین مهم است، شیوه زندگی مادر است نه زندگی کودک. بنابراین اگر تنها گزینه کشتن جنین باشد، منطقی است که جامعه انتظار داشته باشد بزرگسال به طور موقت با ناراحتی زندگی کند.
• واقعیت #۶: فقر، تجاوز، ناتوانی یا « بارداری ناخواسته»، از نظر اخلاقی سقط جنین را توجیه نمی کند.
انواع شرایطی وجود دارد که مردم به عنوان توجیه حمایت از سقط جنین به آن اشاره می کنند. از آنجایی که هیچ یک از این شرایط برای توجیه کشتن انسانها پس از تولد کافی نیست، برای کشتن انسانها قبل از تولد نیز توجیه کافی نیست.
واقعیت #۷: تفاوت بین جنین و بزرگسالان تفاوت درجه ای است نه تفاوت نوع.
مانند نوزادان و نوجوانان، اصطلاح “نطفه و “جنین” به غیر انسان اشاره نمی کند، بلکه به انسان ها در مراحل خاص رشد اشاره دارد. انسانها در داخل رحم کوچکتر و کمتر توسعه یافته و بیشتر وابسته به انسان های خارج از رحم هستند. این تفاوت های درجه، نه تفاوت نوع است. ما می توانیم به افراد بزرگتر، قوی تر، دقیق تر، باهوش تر و یا کمتر وابسته به ما اشاره کنیم، اما این زندگی ما را بی ارزشتر یا مستحق حفاظت کمتر نمی کند.

سقط جنین
• واقعیت # ۸: کمتر از ۱٪ از همه سقط جنین ها برای نجات زندگی مادر انجام می شود.
در موارد بسیار نادر سقط جنین برای نجات زندگی مادر انجام می شود. البته، هنگامی که دو زندگی تهدید می شوند و فقط یک نفر می تواند نجات یابد، پزشکان همیشه باید زندگی مادر را نجات دهند. اما سقط جنین برای زندگی مادر و سقط جنین برای سلامت مادر معمولا یک مسئله مشابه نیست. از آنجایی که هر سقط جنین انسان بی گناه را می کشد، از نظر اخلاقی استفاده از سقط جنین مگر در موارد نادر، زمانی که سقط جنین برای نجات زندگی مادر استفاده می شود، امری غم انگیز است.
واقعیت # ۹: فقط “شخصا مخالف سقط جنین بودن” به معنی مخالف کامل سقط جنین نیست.
اگر سقط جنین کودکان را نمی کشد، چرا کسی با آن مخالف است؟ اگر بچه ها را می کشد، چرا کسی از دیگران دفاع می کند که این کار انجام شود؟ شخصا مخالف سقط جنین بودن، اما به دیگران حق دادن برای سقط جنین، متناقض و غیر اخلاقی است.
• واقعیت #۱۰: اگر عدم اطمینان در مورد زمان آغاز زندگی انسان وجود دارد، مزیت شک و تردید باید حفظ زندگی باشد.
این واقعیت علمی است که زندگی در هنگام بارداری آغاز می شود. با این حال، اگر فردی حتی در مورد زمانی که زندگی شروع می شود، شک دارد، بنابراین از نظر اخلاقی موظف هستند سقط جنین انجام ندهند. چرا؟ زیرا اشتباه در مورد زمان دقیق شروع زندگی به معنی کشتن انسانی بی گناه است.
• واقعیت #۱۱: سقط جنین خطرناک تر از زایمان است.
نه تنها هر سقط جنین یک انسان بیگناه را در رحم می کشد؛ بلکه برای مادر نیز خطرناک تز از زایمان است. شواهد حاکی از آن است که میزان بیماری و مرگ و میر سقط جنین قانونی چندین برابر بیشتر از حاملگی است.

۱۵ حقیقت سقط جنین

• واقعیت #۱۲: قبل از قانونی شدن سقط جنین، ۹۰ درصد سقط جنین توسط پزشکان انجام می شد، نه “با خیاط ها در کوچه های پشتی”.
بعضی سقط جنین بر این ادعا می کنند که اگر این مسئله غیرقانونی باشد، زنان به هر حال سقط جنین می کنند و ممکن است در این روند فوت کنند. در این فرضیه ۳ مشکل وجود دارد. اولا، اخلاقیات سقط جنین را رد نمی کند. دوما، قوانین ضد سقط جنین بیشتر زنان را از این کار می ترساند. سوما، شواهدی وجود ندارد که سقط جنین غیرقانونی خطرناک تر از سقط جنین قانونی است. مطمئنا، حتی اگر بحث “خیاط ها” صادق بود (اینطور نیست)، هنوز از لحاظ اخلاقی مضحک است که کشتن نوزادان بی گناه را قانونی کنند تا پروسه کشتار کمتر برای مادران خطر داشته باشد.
• واقعیت # ۱۳: جنین متولد نشده در ۸ هفتگی، در طول سقط جنین درد واقعی را احساس می کند.
بله، هر سقط جنین انسان بی گناه را می کشد. نکته هشدار دهنده این است که جنین در هفته هشتم رشد درد سقط جنین را حس می کند. کودک احساس درد جسمی و روحی را درک می کند. البته، مهم نیست سقط جنین یک تجربه دردناک برای جنین باشد؛ اما نهایتا جنین به قدر کافی مرده نیست. در صحبت کردن در مورد مسئله درد مرگ، باید به یاد داشته باشیم که در نهایت بر اخلاقی نبودن سقط جنین تأثیری ندارد.
• واقعیت # ۱۴: سقط جنین به همین دلیل قابل محاکمه است که برده داری و نسل کشی محکوم می شود.
شبکه های مراکز کشتار در سراسر جهان کودکان “ناخواسته، متولد نشده” را با سرعت زیادی از بین می برند. اگر زمینه سقط جنین نباشد، جهان خشمگین خواهد شد. زمانی که یک گروه بی گناه از انسان ها توسط میلیون ها نفر از بین برده می شود، آن را بی عدالتی می دانید، این یک بی عدالتی است که با هر گونه جنایات فجیع تاریخ مواجه است. در پایان روز، اگر نوزادان متولد نشده جزو مردم باشند، سقط جنین نه تنها قابل مقایسه با جنایات گذشته علیه بشریت نیست، بلکه با حجم زیاد، بزرگترین هولوکاست همگانی به حساب می آید.
• واقعیت #۱۵: سقط جنین تنها “مسئله زنان ” نیست.
سقط جنین بر مردان و زنان تاثیر می گذارد. فراتر از آن، سقط جنین یک مسئله انسانی است، نه موضوع جنسیتی. اگر سقط جنین انسان های بیگناه را می کشد، پس همه، مرد و زن، باید در برابر آن بایستند. حتما نیازی نیست یک دختر جوان برای مقابله با قاچاق جنسی دختران جوان به پا خیزد، و یا یک زن در برابر سقط جنین موضع بگیرد بلکه همه باید برای مقابله با سقط جنین همراه شویم.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

11 دیدگاه ها
 1. فاطمه می گوید

  انداخت بچه پنج ماه یا شش ماه باید چکار کرد

  1. کارشناس مامایی می گوید

   اینکار قتل و هیچکسی برای شما انجام نخواهد داد بهتر که جنین رو بپذیرید

 2. النازوفایی منش می گوید

  سلام.من الان حدود ۱۴هفته باردارم وباوجود منعی که برای سقط جنین ازلحاظ شرعی وقانونی وجود دارد،مطلع هستم،وتاجایی که امکانه پرهیز از انجام سقط میثر بود تلاش کردم ولی متاسفانه درآخر تسلیم به تصمیم گرفتنه سقط کردم،چون حدودسه ماه دیگه عروسیمه و هرکاریاتلاشی که بشه عروسیرو جلو انداخت وغیره …..نشد که نشد،هم شرایط مالی نگذاشت وهم مسکن که باید تاعیدتحویل میدادن که متاسفانه گفتن بعدعید و……الان قصرو تهیه کردم،خواستم بدونم چقدر بایداستفاده کنم؟ممنون از بزرگواریتون.باتشکر

  1. کارشناس مامایی می گوید

   متاسفانه چیزی که باید بدونید اینه که این داروها فقط تا ۲ماهگی تاثیر دارند بعد این دیگه اثرگذاری ندارند
   سقط جنین یک پروسه درمانی خاصی که در صورت رعایت نکردن نکات پزشکی دراینده دچار نازایی میشوید
   دراین سن بارداری به طور قطع جنین فقط دچار شوک میشود که ممکن است صدمات جبران ناپذیری بزند

 3. زهرا می گوید

  سلام
  میخواستم بدونم بعد سقط جنین نداشتن خونریزی نشونه اینه که جنین کاملا از بین رفته یا نیاز به سونو داره؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   نیاز به سونو دارید احتمالا سقط نشده

 4. پریثا عالمی می گوید

  سلام
  من نزدیک چند ماهه دیگه عروسیمه اما ناخواسته باردار شدم والان که فهمیدم با انجام آزمایش سونو حدود یک ماهمه میخواستم بدونم داروهای گیاهی کار سازه لطفا کمکم کنین خیلی استرس دارم ممنون

  1. کارشناس مامایی می گوید

   خیر داروهای گیاهی کارساز نخواهد بود

 5. حمیده می گوید

  سلام من پریود نامنظم دارم. ماه گذشته سی ام و ماه قبلش بیست و پنجم شدم.این ماه امکان داره دوباره چند روز بیفته اینور تر؟
  و اینکه سکس از عقب داشتم و یه قطره از منی از رو آلتم پاک کردم با دستمال.آیا امکان بارداری وحود داره؟میتونم سقط کنم اگر باردار باشم؟

  1. کارشناس مامایی می گوید

   امکان بارداری تقریلا صفر نگران نباشید

 6. محمد می گوید

  باسلام من خانومم تو عقد هستيم عروسيمون ١سال بعده چون ادم فوت شده الان تو هفته ششم بارداري هستش از يك طرف خانمم چند مدل قرص اعصاب مصرف ميكند ميخواهيم سقط جنين انجام بديم ايا قرص بهتر است يا كورتاژ

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonرزرو نوبت مطب تماس بگیرید!