ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

نشانی مطب:
تهران، بلوار ایت الله کاشانی، جنب بانک آینده، ساختمان آپادانا، طبقه ۵ جنوبی، واحد ۲۶
روزهای زوج از ساعت ۱۶ الی ۱۹
تلفن تماس: ۰۲۱۴۴۱۲۲۱۶۰

عمل کوچک کردن سینه:ماموپلاستی، لیفت سینه( ماستوپگسی)

کوچک کردن سینه: در جراحی کوچک کردن سینه که شامل سینه بسیار بزرگ می باشد وزیبا بنظر نمیرسند به دلیل عوارض درد شانه، درد گردن و پشت ،گوشه گیری شدید به علت بزرگی سینه ، عفونت مکرر زیر سینه ها انجام میشود.

هم چنین ، عمل جراحی سینه بدلیل محدودیت فعالیت ورزشی، تنگی نفس ضمن فعالیت، اشکال در یافتن لباس مناسب و ایجاد شیار و لک روی شانه ها می باشد.

جراحی کوچک کردن و بالا بردن سینه ماموپلاستی

این نوع بزرگی که در نوجوانی رخ می دهد، معمولا همراه با چاقی نیست و علت آن، حساس بودن بافت سینه به هورمون های جنسی است. بزرگی سینه باعث خجالت، گوشه گیری و کاهش فعالیت های اجتماعی ورزشی نوجوان می شود..

کوچک کردن سینه

سینه های بزرگ علاوه بر چهره نازیبا و به هم ریختن تناسب اندام؛ مشکلات طبی بی شماری را ایجاد می کند. بر اساس حجم سینه ها ؛سن بیمار و درخواست وی در داشتن حجم مشخص از سینه؛ تکنیک های مختلفی برای جراحی سینه  مطرح شده است. در افرادی که با شکایت بزرگی سینه مراجعه می کنند، تنها درمان مؤثر و بهترین درمان استفاده از جراحیاست و روش های درمانی دارویی یا مؤثر نبوده یا به علت ایجاد عوارض مختلف  توصیه نمی شوند.

برای عمل کوچک کردن سینه از برش های متعدد و متفاوتی استفاده می شود که هر چقدر مقدار بزرگی بیش تر باشد، باید برش وسیع تری هم داده شود.قبل از جراحی باید حتما یک ماموگرافی انجام شود.

در سینه های متوسط  از روش فلپ فوقانی با ایجاد یک برش دور هاله و یک برش عمودی زیر سینه عمل جراحی سینه انجام شده و سینه ظاهری گرد؛ زیبا و با کاهش حجم نسبی پیدا می کند. کم بودن خطوط برش و شکل گردتر و زیباتر از مزایای این تکنیک است.

بیمارانی که بزرگی شدید و افتادگی سینه دارند بهتر است جراحی سینه به روش فلپ تحتانی عمل شوند. برش  این عمل به صورت تی برعکس است. تغییر شکل و کاهش حجم قابل توجه پستان ها از مزایای این تکنیک است در ضمن در این روش بافت سینه نیز برداشته می شود و جراح به لیفت سینه اکتفا نمی کند. نتیحه این عمل ایجاد سینه هایی کوچکتر سفت تر و بالا کشیده تر میباشد.بسته به روش جراحی برای نهایی شدن فرم سینه ها گاهی تا یکسال بایستی صبر کرد.

در مورد لیفت سینه با نخ های لیفت نیز باید گفت روش قطعی صدر صد نیست و پس از مدت کوتاهی سینه ها به حالت اولیه باز می گردند.

کوچک کردن سینه

 بزرگ کردن سینه های کوچک

اگر شما از اندازه ی سینه خود ناراضی می باشید افزایش حجم سینه ها توسط جراحی Breast Augmentation یکی ازروش های درمان می باشد . وباعث میشود سینه های شما را پرتر و برجسته تر کندو بین دو سینه تقارن ایجاد کند .از پروتز جهت بازسازی سینه که در حین سرطان و یا ضربه از بین رفته هم استفاده می گردد . 

پروتز سینه

در میان اعمال جراحی سینه عمل پروتز سینهاز جمله موفق ترین جراحی هاست که تاثیر زیادی در بهبود اعتماد به نفس در روابط خانوادگی و اجتماعی فرد دارد. به نظر من یکی از بهترین اعمال جراحی بزرگ کردن سینه عمل پروتز سینه است؛ زیرا شخص با یک خط عمل کوچک یک تغییر بسیار بزرگ و زیبا دارد.

که این خط عمل نیز با روش های مختلفی قبل محو شدن است باید توجه داشت که بیش از ۳۰ سال است که پروتز سینه استفاده می شود . با پیشرفت تکنولوژی به طور مرتب نسل های جدیدتر و با کیفیت وارد بازار می شود به قسمی که شاید هیچ وسیله ی پزشکی به اندازه ی پروتز های سینهمورد نقد و بررسی قرار نگرفته باشد

آیا دختران جوان قبل از بارداری و شیردهی می توانند پروتز سینه انجام دهند؟

بله می توانند، پروتز در زیر عضله سینه قرار می گیرد و مشکلی برای ساختار شیردهی ایجاد نمی کند.

جنس پروتز سینه از چیست؟

اگر چه لایه خارجی تمام پروتزها از سیلیکون ساخته شده است ولی داخل آن می تواند از مواد مختلفی مثل آب نمک و یا ژل سیلیکون خالص پر شده باشد. اگرچه سابق بر این اغلب پروتزها پر شده از آب و نمک یا ژل سیلیکون ساده بوده، ولی امروزه از ژل سیلیکون منسجم استفاده می شود.

انواع جدیدتری از پروتزها نیز وجود دارند که پروتزهای تری لوسنت (روغن سویا) و ئیدروژنی از آن نوع اند که با توجه به اشکالات احتمالی مصرف آن ها، هنوز به صورت گسترده مورد استفاده قرار نمی گیرند.

در مجموع می توان گفت با توجه به سابقه ۲۵ ساله استفاده از پروتزهای سینه با جنس سیلیکون، اغلب جراحان تمایل بیش تری برای استفاده از این نوع پروتزها دارند. نکته قابل توجه این است که مواد تشکیل دهنده ی سیلیکون طبیعی است و در طبیعت یافت می شود و از لحاظ ساختار مشکلی با بافت طبیعی بدن ندارد.

پروتزهای سینه باعث ایجاد سرطان می شوند؟

خیر. تاکنون هیچ گزارش جامعی که نشان دهد این پروتز های سیلیکونی باعث ایجاد سرطان می شوند، منتشر نشده است. تنها گزارشات بسیار محدودی که در خصوص مضرات پروتز سینه منتشر شده اند، مربوط به همراهی استفاده از پروتزها و بروز یک بیماری ایمنی وابسته به سیلیکون است که آن نیز مورد تائید قرار نگرفته است. بنابراین می توان گفت که درمجموع، بکارگیری پروتز سینه  برای اعمال جراحی زیبایی سینه  عملی ایمن و کم خطر است.

کاربرد جراحی سینه با پروتز

۱- افزایش اندازه سینه در کسانی که بافت سینه در آن ها رشد نکرده است یا به دنبال کاهش وزن شدید یا شیردهی تحلیل یافته است.
۲- بهبود افتادگی خفیف سینه یا کمک به ترمیم افتادگی های متوسط یا شدید سینه ضمن عمل لیفت
۳-  بهبود عدم تقارن های مادر زادی سینه
۴- ترمیم محل سینه به دنبال برداشته شدن به علت سرطان 

 ماستوپگسی یا لیفت سینه

ماستوپگسی یک عمل جراحی سینه برای درست کردن سایز؛ شکل و بالا بردن سینه روی قفسه سینه در زنانی است که حجم سینه نرمال دارند .در این عمل پوست و بافت اضافی سینه برداشته شده و بافت ؛ ارئول و نوک سینه به محل بالاتر منتقل می شود. عمل جراحی لیفت سینه علت پزشکی ندارد و شخص به علت فعالیت فیزیکی و یا زیبایی متقاضی این عمل می باشد به جز مواردی که این افتادگی سینه باعث بروز حساسیت و قارچ های پوستی در زیرسینه میشود.

عوارض عمل جراحی سینه

عوارض زودرس جراحی سینه مثل خون ریزی و عفونت نادر است. گاهی اسکار محل عمل یا فرم سینه نیاز به روتوش دارد. گاهی هاله سینه دچار بی حسی می شود که با گذشت زمان بهبود می یابد. شیردهی در اغلب روش ها حفظ می شود ولی ممکن است ۱۰تا ۳۰درصد کاهش داشته باشد. گاهی ممکن است سینه بعد از عمل ورم کند و تا چند ماه ادامه پیدا کند.

ژنیکوماستی

ژنیکوماستی به معنی بزرگ شدن اندازه سینه در مردان می باشد و این جراحی از اعمال جراحی سینه درمردان می باشد. اخیرا بیشتر مراجعین با این شکایت  مردان جوانی هستند از داروهای غیر مجاز در باشگاه های بدنسازی استفاده کرده اندبر هم خوردن تعادل هورمون های مردانه و زنانه زمینه ساز ایجاد ژنیکوماستی می شود.

علت این عدم تعادل می تواند فیزیولوژیک مثل بلوغ و یا کهولت سن بوده و یا در زمینه استفاده از برخی دارو ها همانند دارو هایی که ورزشکاران برای بدن سازی استفاده می کنند باشد. ندرتا مشکلاتی همانند بیماری های تیروئید؛کبد و یا بیضه ها می تواند سبب ایجاد ژنیکوماستی شود. اگر ژنیکوماستی بعد از اصلاح شرایط و یا قطع دارو برطرف نشود ممکن است بسته به نظر بیمار نیاز  به جراحی سینه پیدا کند.

ژنیکوماستی در سن بلوغ شایع است که با زمان بهبود می یابد ولی در۱۰درصد پسرها باقی می ماند. ۵۰درصد بیماران با ژنیکوماستی بزرگی سینه خفیف تا متوسط دارند ۵۰ درصد پسرهای با ژنیکوماستی چاق هستند. افرادی که چاق هستند ممکن است با کاهش وزن بهبود یابند ولی افرادی که بزرگی بافت گلاندولار واقعی دارند تغییری نمی کنند

درمان ژنیکوماستی

روش های مختلف جهت درمان ژنیکوماستی  پیشنهاد می شود که قابل قبول ترین  آن ها شامل:

  • جراحی با لیزر
  • لیپوساکشن
  • لیزر لیپولیز

عوارض ژنیکوماستی

اثر منفی در اعتماد به نفس و سلامت روانی در مردان بالغ. حتی ژنیکوماستی خفیف می تواند اثرات معکوس سایکولوژی در پسرها داشته باشد.

یک مطالعه جدید نشان داده افرادی که بزرگی سینه دارند عمل کوچک کردن سینه باعث کاهش اختلالات مهره و قسمت خلفی تنه می شود و حتی باعث کاهش استرس قسمت پایین ستون فقرات در حین انجام فعالیت فیزیکی می شود. گر چه سرطان سینه در مردان کمتر دیده میشود ولی میتواند علت بزرگی سینه باشد و به این علت همیشه قبل از جراحی بیمار باید بدقت معاینه و با سونوگرافی بررسی شود.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonرزرو نوبت مطب تماس بگیرید!