ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

نشانی مطب:
تهران، بلوار ایت الله کاشانی، جنب بانک آینده، ساختمان آپادانا، طبقه ۵ جنوبی، واحد ۲۶
روزهای زوج از ساعت ۱۶ الی ۱۹
تلفن تماس: ۰۲۱۴۴۱۲۲۱۶۰

20جدید ترین داروهای درمان قطعی الزایمر

درمان الزایمر:تعداد فزاینده ای از داروهای گیاهی ، مکمل های غذایی و “غذاهای پزشکی” به عنوان تقویت کننده حافظه یا درمان برای به تأخیر انداختن یا جلوگیری از بیماری آلزایمر و سایر زوال عقلها تبلیغ می شوند .

نگرانی در مورد روشهای درمانی جایگزین:درمان الزایمر

اگرچه برخی از این راه حلها ممکن است کاندیداهای معتبر برای درمان باشند ، اما نگرانی های موجهی در مورد استفاده از این داروها به عنوان یک جایگزین یا علاوه بر درمان های تجویز شده توسط پزشک وجود دارد:

 • اثربخشی و ایمنی ناشناخته است . تحقیقات علمی دقیق که توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) برای تصویب داروی تجویز شده لازم نیست ، به موجب قانون برای بازاریابی مکمل های رژیمی لازم نیست. سازنده یک مکمل رژیم غذایی ملزم به ارائه مدارکی نیست که FDA را بر اساس ادعاهای خود برای ایمنی و اثربخشی پایه گذاری کند.
 • خلوص ناشناخته است FDA هیچ گونه صلاحیت تولید مکمل را ندارد. این مسئولیت تولید کننده است که دستورالعمل های خاص خود را برای اطمینان از ایمن بودن محصولات خود تهیه و حاوی عناصر ذکر شده در برچسب در مقادیر مشخص باشد.
 • مکمل های غذایی می توانند با داروهای تجویز شده تعامل جدی داشته باشندهیچ کس نباید بدون مشورت پزشک در ابتدا مکمل مصرف کند.

درمان الزایمر

اسید کاپریلیک و روغن نارگیل

اسید کاپریلیک – که به عنوان “غذای پزشکی” به نام Axona® به بازار عرضه می شود – ماده فعال Axona است که به عنوان “غذای پزشکی” به بازار عرضه می شود. اسید کاپریلیک با استفاده از روغن نارگیل یا روغن هسته خرما تولید می شود. اسید کاپریلیک ممکن است یک منبع انرژی جایگزین برای سلولهای مغزی که توانایی استفاده از گلوکز (قند) را از دست داده اند فراهم کند.  گلوکز منبع اصلی انرژی مغز است.

برخی از افراد مبتلا به آلزایمر و مراقبان آنها به روغن نارگیل تبدیل شده اند به عنوان یک منبع کم هزینه و بدون نسخه اسید کاپریلیک. چند نفر گزارش کرده اند که روغن نارگیل به فرد مبتلا به آلزایمر کمک کرده است ، اما هرگز آزمایش بالینی روغن نارگیل برای آلزایمر انجام نشده است ، و هیچ مدرک علمی مبنی بر کمک به این بیماری وجود ندارد.

کوآنزیم Q10

کوآنزیم Q10 یا همان یوبیوکینون یک آنتی اکسیدانی است که به طور طبیعی در بدن رخ می دهد و برای واکنش های سلولی طبیعی مورد نیاز است. این ترکیب به دلیل اثر بخشی آن در درمان آلزایمر مورد مطالعه قرار نگرفته است.

کلسیم مرجان

مکمل های کلسیم “مرجان” به عنوان درمانی برای بیماری آلزایمر ، سرطان و سایر بیماری های جدی به بازار عرضه شده است. کلسیم مرجان نوعی کربنات کلسیم است که ادعا می شود از پوسته ارگانیسم های زنده سابق است که زمانی صخره های مرجانی تهیه می کردند.درمان الزایمر

جینکو بیلوبا

جینکو بیلوبا عصاره گیاهی است که حاوی چندین ترکیب است که ممکن است اثرات مثبتی بر سلولهای درون مغز و بدن داشته باشد. تصور می شود که جینکو بیلوبا هم خاصیت آنتی اکسیدانی و هم ضد التهابی دارد ، از غشای سلولی محافظت می کند و عملکرد عصب انتقال دهنده را تنظیم می کند. جینکو قرنهاست که در طب سنتی چینی مورد استفاده قرار می گیرد و در حال حاضر در اروپا برای کاهش علائم شناختی مرتبط با تعدادی از بیماری های عصبی مورد استفاده قرار می گیرد.

هوپرزین A

هاپرزین A (تلفظ HOOP-ur-zeen ) عصاره خزه ای است که قرن ها در طب سنتی چینی مورد استفاده قرار می گرفته است. این گیاه خواصی مشابه با مهار کننده های کولین استراز ، یک کلاس از داروهای ضد آلزایمر با تأیید FDA دارد. در نتیجه ، به عنوان درمانی برای بیماری آلزایمر ترویج می شود.

اسیدهای چرب امگا 3

امگا 3 نوعی اسید چرب اشباع نشده (PUFA) است. تحقیقات ، انواع خاصی از امگا 3 را با کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته مغزی مرتبط کرده است.

تحقیقات همچنین مصرف زیاد امگا 3 را به کاهش احتمال خطر زوال عقل یا کاهش شناختی مرتبط کرده است. مهمترین امگا 3 در مغز DHA است که در غشاهای چربی سلولهای عصبی را احاطه کرده است ، بخصوص در اتصالات میکروسکوپی که سلول ها به یکدیگر متصل می شوند.درمان الزایمر

فسفاتیدیلسرین

فسفاتیدیلسرین (تلفظ FOS-fuh-TIE-dil-sair-een ) نوعی لیپید یا چربی است که جزء اصلی غشای سلولهای عصبی است. در بیماری آلزایمر و اختلالات مشابه ، سلولهای عصبی به دلایلی که هنوز درک نشده تخریب می شوند. نظریه درمان با فسفاتیدیلسرین ، استفاده از آن ممکن است غشای سلولی را از بین ببرد و احتمالاً سلولها را از تخریب محافظت می کند.

ترامیپروزات

یک اسید آمینه که به طور طبیعی در جلبک دریایی یافت می شود.درمان الزایمر

درمان الزایمر

علائم رفتاری شایع آلزایمر شامل بی خوابی ، سرگردان ، آشفتگی ، اضطراب ، پرخاشگری ، بی قراری و افسردگی است. دانشمندان می آموزند که چرا این علائم رخ می دهد و در حال مطالعه درمان های جدید – دارو و غیرمجاز – برای مدیریت آنها هستند. تحقیقات نشان داده است که درمان علائم رفتاری می تواند افراد مبتلا به آلزایمر را راحت تر کرده و شرایط را برای مراقبان آسانتر کند .

نمونه هایی از داروهایی که برای کمک به افسردگی ، پرخاشگری ، بیقراری و اضطراب استفاده می شوند عبارتند از:درمان الزایمر

 • سلکسا یتالوپرام
 • Remeron®  یرتازاپین
 • Zoloft® (sertraline
 • Wellbutrin®بوپروپیون
 • Cymbaltدولوکستین
 • توفرانیل یمی پرامین

کارشناسان معتقدند که داروها برای درمان این مشکلات رفتاری باید تنها پس از محاکمه سایر راهکارهایی که از دارو استفاده نمی کنند استفاده شود.

درمان الزایمر

داروهایی که باید با احتیاط مصرف شوند

برخی از داروها مانند کمک خواب ، داروهای ضد اضطراب ، ضد تشنج و ضد روانپزشکی وجود دارد که فرد مبتلا به آلزایمر فقط باید مصرف کند:درمان الزایمر

 • بعد از اینکه دکتر تمام خطرات و عوارض جانبی دارو را توضیح داد
 • از طرف دیگر ، گزینه های ایمن تر از داروهای درمانی به درمان مشکل کمک نمی کند
 • وسایل خواب برای کمک به افراد در خواب و خواب ماندن استفاده می شود. افراد مبتلا به آلزایمر نباید از این داروها بطور مرتب استفاده کنند زیرا باعث سردرگمی بیشتر فرد می شود و احتمال سقوط آن بیشتر است. نمونه هایی از این داروها عبارتند از:درمان الزایمر
 • Ambien® (zolpidem)
 • لونستا اسزوپلون
 • Sonata® (zaleplon)

داروهای ضد اضطراب برای درمان اضطراب استفاده می شود. این داروها می توانند باعث خواب آلودگی ، سرگیجه ، افتادن و سردرگمی شوند. به همین دلیل پزشکان استفاده از آنها را فقط برای مدت زمان کوتاه توصیه می کنند. نمونه هایی از این داروها عبارتند از:درمان الزایمر

 • آتیوان (لورازپام)
 • کلونوپین (کلونازپام)

ضد تشنج داروهایی هستند که گاهی اوقات برای درمان پرخاشگری شدید استفاده می شوند. عوارض جانبی ممکن است باعث خواب آلودگی ، سرگیجه ، نوسانات خلقی و سردرگمی شود. نمونه هایی از این داروها عبارتند از:درمان الزایمر

 • Depakote® (سدیم والپروات)
 • Tegretol® (کاربامازپین)
 • Trileptal® (oxcarbazepine)

ضد روانپریشی  داروهایی هستند که برای درمان پارانویا ، توهم ، آشفتگی و پرخاشگری استفاده می شوند . عوارض جانبی استفاده از این داروها می تواند جدی باشد ، از جمله افزایش خطر مرگ در بعضی از افراد مسن با زوال عقل. این داروها فقط باید به افراد مبتلا به آلزایمر داده شود که پزشک موافقت کند علائم شدید است. نمونه هایی از این داروها عبارتند از:

 • Risperdal® (ریزپریدون)
 • Seroquel® (quetiapine)
 • Zyprexa® (olanzapine)

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonرزرو نوبت مطب تماس بگیرید!