ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

نشانی مطب:
تهران، بلوار ایت الله کاشانی، جنب بانک آینده، ساختمان آپادانا، طبقه ۵ جنوبی، واحد ۲۶
روزهای زوج از ساعت ۱۶ الی ۱۹
تلفن تماس: ۰۲۱۴۴۱۲۲۱۶۰

تزریق امپول ضد بارداری:۳ماهه وامپول ضدبارداری مردان

تزریق امپول ضد بارداری:اگر اسپرم یک مرد به یکی از (تخمکهای)زن برسد میتواند باردار شود.ضدبارداری می کوشد تا اتفاق افتادن این را توسط نگهداری تخمک و اسپرم جدا از هم متوقف کند یا توسط متوقف کردن تولید تخمک این کار را انجام دهد. یک روش ضدبارداری، تزریق است. سه نوع تزریق ضدبارداری در بریتانیا وجود دارد: دپو-پروورا که برای ۱۲ هفته طول می کشد، سایانا پرس که برای ۱۳ هفته طول می کشد و نورسترات که برای ۸ هفته طول می کشد. معروفترین انها دپو پروورا است. نوریسترات معمولاً برای تنها دوره کوتاهی استفاده می شود- برای مثال اگر شریک جنسی تان برای یک وازکتومی!

تزریق امپول ضد بارداری:۳ماهه وامپول ضدبارداری مردان

این تزریق شامل پروژسترون می شود. این ضخامت مخاط در گردن رحم، از رسیدن اسپرم به یک تخمک جلوگیری می کند. ان همچنین پوشش رحم را نازک می کند در بعضی ها از رها سازی یک تخمک جلوگیری می کند. تزریقات ضد بارداری حاوی هورمون پروژسترون است که شبیه پروژسترون طبیعی تولید شده توسط تخمدان است.

سه نوع تزریق وجود دارد. DepoProvera و Sayana Press شما را از ۱۳ هفته بارداری محافظت می کنند. Noristerat شما را برای هشت هفته محافظت می کند؛

Depo-Provera یک نام تجاری شناخته شده برای مدروکسی پروژسترون استات است که یک تزریق پیشگیرانه برای زنان است که شامل هورمون  پروژسترون  است. Depo-Prover به عنوان یک تزریق هر ۳ ماه انجام میشود.. Depo-Provera معمولا تخمک گذاری را مهار می کند، تخمدان ها را از آزاد شدن تخمک دور نگه می داردو باعث  ضخیم شدن مخاط مخاطی نیز می شود تا اسپرم از رسیدن تخمک خارج شود.

تزریق امپول ضد بارداری
تزریق امپول ضدبارداری

• اگر بطور صحیحی استفاده شود، تزریق امپول ضدبارداری بیشتر از ۹۹% موثر است. این بدین معنی است که کمتر از یک زن در ۱۰۰ نفری که از این تزریق استفاده می کنند در یک سال حامله خواهند شد.
• این تزریق برای۸ ، ۱۲ یا ۱۳ هفته طول می کشد( بستگی به نوعش دارد)، پس شما نباید فکر کنید درباره تزریق امپول هر روز یا هرزمان که شما آمیزش جنسی دارید.
• می تواند برای زنانی مفید باشد که ممکن است فراموش کنند که قرص ضدبارداری را هر روز بخورند.
• آن می تواند برای زنانی مفید باشد که نمی توانند از قرص ضدبارداری استفاده کنند که شامل استروژن است.
• توسط دارو متاثر نمی شود.
• تزریق امپول ضدبارداری ممکن است بعضا حفاظت در برابر سرطان رحم و بیماری التهابی لگنی فراهم سازد.
• اثرات جانبی می تواند شامل اضافه وزن، سردرد، تغییر خلق، حساسیت پستان و خونریزی نامنظم باشد. این تزریق رانمی توان از بدنتان بیرون کشید .
• پریودتان ممکن است بی نظمتر یا طولانی تر شود یا اصلاً متوقف شود.درمان موجود است اگر خونریزی تان زیاد یا طولانی تر از نرمال است- با پزشکتان درباره این صحبت کنید.
• بعداز تزریق می تواند تا یک سال طول بکشد تا باروری تان به حالت نرمال برگردد البته بعد از اینکه تزریق دیگر انجام نشود، پس ممکن است مناسب نباشد اگر شما می خواهید که در آینده نزدیک یک نوزاد داشته باشید.
• استفاده کردن از دپو پروورا روی سطوح استروژن طبیعی شما اثر می گذارد، که می تواند منجر به نحیف شدن استخوانها شود.
• این تزریق در برابر عفونت های جنسی انتقالی (STIs) محافظت نمی کند. با استفاده کردن از کاندوم همچنین تزریق شما به حفاظت کردن از خودتان در برابر STIs کمک خواهید کرد.

تزریق امپول ضد بارداری

تزریق امپول ضدبارداری :اثر چگونه است؟

تزریقهای امپول ضدبارداری دپوپرورا و نوریسترات معمولاً به یک ماهیچه در باسن تزریق می شوند، گرچه گاهی اوقات ممکن است در ماهیچه بازو تزریق شوند.تزریقهای امپول ضدبارداری در روش مشابه ایمپلنت عمل می کنند .آن بطور پیوسته هورمن پروژسترون را به جریان خون تان رها می کند.
پروژسترون مشابه به هورمون طبیعی پروژسترون است که توسط تخمدان یک زن در طول پریودش رها می شود.
رها کردن پیوسته پروژسترون:
• رها کردن یک تخمک هر ماه در یک زن(تخمک گذاری) را متوقف می کند.
• مخاط گردن رحم غلیظ می کند که این ان را دشوار می سازد برای اسپرم که به سمت رحم مسیر خود را پیش گیرد و بک تخمک نابارور شده برسد.
• پوشش رحم را نازکتر ساخته بطوریکه قادر نیست که از یک تخمک بارور شده حفاظت کند.
این تزریق می تواند در هر زمانی در طول دوره قاعدگی انجام شود .
اگر شما در هر روز از دوره تان تزریق دارید، شما در برابر حاملگی برای حداکثر هفت روز محافظت نشده اید. از کاندوم ها یا دیگر روشهای ضدبارداری در طول این زمان استفاده نمایید.

تزریق امپول ضد بارداری

تزریق امپول ضدبارداری :بعد از زایمان

شما می توانید تزریق امپول را در هر زمان بعد از زایمان داشته باشید، اگر شما شیر نمی دهید. اگر شما به نوزاد شیر می دهید، این تزریق معمولاً بعد از ۶ هفته انجام می شود گرچه ممکن است اگر ضروری بود زودتر انجام شود.
• اگر شما شروع به تزریق کرده اید در یا قبل از روز ۲۱ بعد از زایمان، شما فوراً باید در برابر حامله شدن محافظت شوید.
• اگر شما تزریقات را بعد از روز ۲۱ شروع کرده اید ، شما نیاز به استفاده کردن ازضدبارداری برای هفت روز آینده خواهید داشت.
خونریزی زیاد و نامنظم بیشتر احتمال دارد که رخ دهد اگر شما دارای تزریق امپول ضدبارداری در طول اولین هفته های بعد از زایمان باشید. امن است که از تزریق های ضدبارداری استفاده کنید در حالی که شما در حال شیر دادن هستید.

تزریق امپول ضدبارداری:بعد از سقط جنین

شما می توانید فوراً تزریق داشته باشید بعد از یک سقط جنین!، و شما در برابر حاملگی فوری حفاظت خواهید شد. اگر شما دارای تزریق بیشتراز ۵ روز بعد از سقط جنین باشید، شما باید از ضدبارداری اضافی برای ۷ روز استفاده نمایید.
چه کسی می توانداز تزریق ضدبارداری استفاده کند؟
اکثر زنان می توانند تزریق امپول دپوپروورا داشته باشند. ممکن است مناسب نباشد اگر شما:
• فکر کنید که شما ممکن است حامله باشید.
• می خواهید که پریودهای منظم داشته باشید.
• در بین پریودها یا بعد از آمیزش جنسی خونریزی داشته اید.
• بیماری سرخرگی دارید یا تاریخچه بیماری قلبی یا سکته قلبی دارید.
• یک لخته خون در یک رگ خون دارید( ترومبوسیس)
• بیماری کبد دارید
• میگرن دارید
• سرطان پستان دارید یا در گذشته داشته اید.
• دیابت با عوارض داشته اید
• سیروز یا تومور کبد دارید
• در خطر پوکی استخوان هستید
مزیتها و ضررهای این تزریق امپول
مزیتهای اصلی تزریق ضدبارداری عبارتند از:
• هر تزریق برای یا ۸ یا ۱۲ یا ۱۳ هفته طول می کشد
• این تزریق در آمیزش جنسی خلل ایجاد نمی کند.
• این تزریق یک گزینه است اگر شما نمی توانید از قرصهای ترکیبی استفاده نمایید.
• شما نباید استفاده کنید در حالی که شما به نوزاد شیر می دهید
• این تزریق توسط داروهای دیگر متاثر نمی شود
• این تزریق ممکن است پریودهای دردناک و سنگین را کاهش داده و علائم پیش-قاعدگی برای بعضی از زنان راکمک کند.
• این تزریق به حفاظت از بیماری التهاب لگن را کمک میکند و همچنین ممکن است حفاظتهایی در برابر سرطان رحم بدست دهد.
استفاده کردن از تزریق امپول ممکن است ضررها یی داشته باشد، که شما باید با دقت قبل از تصمیم گرفتن درباره روش درست امپول دپو برای شما لحاظ کنید. اینها به شرح زیر هستند:

تزریق امپول ضدبارداری:اختلالات پریود وقاعدگی

پریودتان ممکن است بطور قابل توجهی در طول اولین سال استفاده کردن از این تزریق تغییر کند. انها معمولاً نامنظم می شوند و ممکن است خیلی سنگین باشند یا کوتاهتر یا سبکتر باشند یا اصلاً متوقف شوند. این ممکن است بعد از اولین سال تسکین یابد، اما ممکن مادامی ادامه داشته باشد که پروژسترون تزریق شده در بدنتان باقی می ماند. می تواند برای پریودتان مدتی طول بکشد و باروری طبیعی برگردد بعد از اینکه استفاده کردن از این تزریق متوقف شد. ۸ تا۱۲ هفته برای پروژستروژن تزریق شده طول می کشد تا بدن را ترک کند، اما شماباید طولانی تر منتظر بمانید برای پریودتان تا به حالت عادی برگردد اگر شما می کوشید که حامله شوید.
تا شما بطور مرتب هر ماه در حال تخمک گذاری هستید، آن می تواند دشوار باشد که به کلی تمام شود هنگامی که شما در بارورترین حالت خودتان باشید. در بعضی از موارد می تواند سه ماه طول بکشد تا یک سال برای پریودتان تا به حالت عادی برگردد.
اضافه کردن وزن
شما ممکن است اضافه وزن بدست آورید هنگامی که شما از تزریق امپول ضدبارداری استفاده می کنید، مخصوصاً اگر شما زیر ۱۸ سال هستید و اضافه وزنی به اندازه برابر یا بیشتر از ۳۰ BMI( شاخص جرم بدن)دارید.

تزریق امپول ضدبارداری:عوارض جانبی

• سردردها
• آکنه یا جوش صورت
• پستان های حساس
• تغییرات در خلق
• فقدان تحریک پذیری جنسی
دپوپروورا،استروژن و ریسک استخوان
استفاده کردن از دپوپروورا روی سطوح استروژن طبیعی اثر می گذارد، که می تواند منجر به نازک شدن استخوانها شود، اما خطر شکستگی استخوان را افزایش نمی دهد. این یک معضل برای اکثر زنان نیستف چون استخوان خودش را جایگزین می کند هنگامی که شما تزریق را متوقف می کنید، و ظاهراً منجر به هیچ معضل بلندمدتی نمی شود.
نازک کردن استخوانها ممکن است یک معضل برای زنانی باشد که دارای یک ریسک زیاد توسعه دادن پوکی استخوان هستند ( برای مثال چون آنها دارای ااستروژن کم یا یک تاریخچه خانوادگی پوکی استخوان هستند). همچنین آن ممکن است یک نگرانی برای زنان زیر ۱۸ سال باشد چون بدنشان هنوز در حال ساختن استخوان در این سن است. زنان زیر ۱۸ سال ممکن است از دپوپروورا استفاده کنند، اما تنها بعد از ارزیابی دقیق توسط یک دکتر باید صورت گیرد.
آیا داروهای دیگر روی تزریق تاثیر می گذارند؟
نه- تزریق امپول ضدبارداری توسط داروی دیگری متاثر نمی شود
ریسک ها و خطرات
یک خطر اندک عفونت در محل تزریق وجود دارد. در موارد خیلی نادر، بعضی از افراد ممکن است دارای یک واکنش آلرژیک به تزریق باشند .

امپول ضد بارداری برای مردان

امپول ضد بارداری برای مردان چیست؟

تزریق بارداری برای مردان شامل ترکیبی از نسخه های ساخته شده از دو هورمون مردانه – تستوسترون و پروژسترون می باشد. این ترکیبی از هورمون ها برای جلوگیری از ساخت اسپرم بدن عمل می کند. اکثر مطالعات نشان داده اند که استفاده از روش پیشگیری از بارداری هورمون مردانه در جلوگیری از بارداری موثر است.

پیشگیری از بارداری هورمون مردانه از عفونت های قابل انتقال جنسی (STI) حمایت نمی کند.

مزایای استفاده از ضد بارداری هورمونی برای مردان

برخی از مطالعات مزایای استفاده از روش های پیشگیری از بارداری هورمونی برای مردان را شامل می شود:

این امر به مردان روش جدید، برگشت پذیر و جایگزین روش های جلوگیری از بارداری می دهد که می توانند خود را کنترل کنند.

این یک جایگزین برای وازکتومی در مردان است که قابل اعتماد قابل برگشت نیست.

این جایگزین برای زوج هایی است که نمی توانند از روش های خاصی از روش های پیشگیری از بارداری استفاده کنند مانند قرص ضد بارداری خوراکی.

معایب پیشگیری از بارداری هورمونی برای مردان

برخی مطالعات نشان داده اند که معایب هشدار دهنده  هورمونی برای مردان می تواند شامل موارد زیر باشد:

عوارض جانبی شامل آکنه، عرق شبانه، افزایش وزن و کاهش میل جنسی است. اینها معمولا خفیف هستند و می توانند با زمان حل شوند. این نمی تواند از STI ها محافظت کند. این کار حدود سه تا شش ماه طول می کشد تا کار کند .

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonرزرو نوبت مطب تماس بگیرید!