ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

نشانی مطب:
تهران، بلوار ایت الله کاشانی، جنب بانک آینده، ساختمان آپادانا، طبقه ۵ جنوبی، واحد ۲۶
روزهای زوج از ساعت ۱۶ الی ۱۹
تلفن تماس: ۰۲۱۴۴۱۲۲۱۶۰

کلیتوریس:نقطه جیGوکلیتورال زنان کجاست؟

کلیتوریس شما مانند یک توده­ی یخ است- بزرگتر از آنچه فکر می­کنید.چه کسی می­گوید کلیتوریس به اندازه­ی نخود است؟ خوب، برای مدت زمان طولانی، علم این عقیده را داشت. اما گاهی اوقات عام آنرا رد می­کند؛ قبل از آنکه تصحیح شود.

کلیتوریس

کلیتوریس:نقطه جیGوکلیتورال کجاست؟

و حتی زمانی که علم آنرا تصحیح می­کند؛ تبعیض جنسیتی توجه را به خود جلب کرده و این موضوع از کانون توجه دور می­شود. زمان آن رسیده است که هم زن و هم مرد بدانند که مرکز لذت زن یک برآمدگی کوچک نیست: آن یک زمین بازی گسترده است و ما باید قوانین سرگرم بودن با آن را بدانیم.

چرا حقایق مربوط به کلیتوریس ناشناخته باقی مانده­اند؟

کمی تعجب­آور است که آلت تناسلی مردان توجه زیادی را در تحقیقات و زیربار برگه­ها به خود جلب کرده است. اندام جنسی مردان تنها یک اندام خارجی نیست. این موضوع با اینکه مردان از نظر تاریخی به عنوان جنس برتر شناخته شده­اند؛ ارتباط دارد.

از سوی دیگر، خیلی طول کشید تا کلیتوریس کشف شود؛ بیایید به درستی حقایق مربوط به کلیتوریس را درک کنیم. همچنین به دلیل اینکه تنها اندام در بدن انسان است که صرفا به لذت اختصاص داده شده است؛ تمایز منحصر به فردی دارد؛ یک واقعیت شگفت­انگیز این است .که به طور غیر منتظره­ای توسط علم و شرکای عشقی شبیه نادیده گرفته شده است.

دکتر سبیل لاکهارت (PhD)، یک مادر، متخصص مغز و اعصاب و یک پژوهشگر تمام وقت در OMGYES است؛ OMGYES وب سایتی است که بر روی تحقیقات و محتویات مربوط به درک و افزایش لذت زن تمرکز دارد. لاکهارت در مورد این سوال که چرا کلیتوریس از سوی علم مورد بی اعتنایی واقع شده است؛ چند ایده دارد.

او می­گوید: ” محققان برای دریافت کمک مالی، اغلب باید پروژه­های خود را به عنوان راه­حلی برای برطرف کردن مشکلات اجرا کنند”. اما کلیتوریس مشکل­ساز نیست. آن یک عامل افزایش دهنده­ی لذت است.

دکتر لاکهارت اضافه می­کند: “ما امیدواریم که در ۱۰ یا ۲۰ سال آینده، محققان سلامت به عقب برگردند و بگویند: وای، ما سالهاست که می­دانیم چگونه تمرینات ورزشی و تمرینات ذهنی طول عمر و خوشبختی ما را بهبود می­بخشند- اما چرا زودتر از این به کلیتوریس توجه نکرده بودیم؟”

کلیتوریس نه تنها در طول تاریخ نادیده گرفته شده است؛ بلکه اطلاعات پیرامون آن اغلب ناقص یا نادرست هستند. در سال ۱۴۰۰ میلادی، راهنمایی برای پیدا کردن زنان جادوگری که به کلیتوریس به عنوان “نوک پستان شیطان” نگاه می­کنند و از نظر آنها هر زن با یک کلیتوریس یک جادوگر بود؛ در نظر گرفته شد.

حتی در اوایل قرن بیستم، فرود اعتقاد داشت توانایی یک زن برای رسیدن به ارگاسم مبتنی بر بلوغ روانشناختی او است و تنها زنانی که از سلامت روحی برخورداند می­توانند ارگاسم واژینال داشته باشند.

جهل و نادانی در مورد کلیتوریس تنها برای زنان بد نیست. این همچنین خبر بدی برای تعداد قابل توجهی از زنانی است که درد کلیتوریس ناشی از بیماری یا عفونت را تجربه می­کنند.

ندانستن اینکه چگونه در مورد کلیتوریس صحبت کنیم- چه برسد به اینکه ندانیم یک کلیتوریس سالم چگونه عمل می­کند- به کیفیت زندگی ما، سلامت ما و حتی شانس ما را در برابری با مردان آسیب می­رساند.

کلیتوریس

کلیتوریس

خبر خوب این است که این جریان تغییر می­کند.

از سوی دیگر، دانش پیرامون کلیتوریس می­تواند زندگی را بهبود ببخشد.

لاکهارت می­گوید: “آنچه ما بارها و بارها مشاهده کرده­ایم این است که زنان در مورد لذت خود با OMGYES و شرکای جنسی خود بحث می­کنند و لذت بیشتر، روابط بهبود یافته و ارگاسم بهتر را گزارش می­دهند”.

پیدایش پزشکان و محققان زن که بر علیه تبعیض جنسیتی علم اقدام می­کنند و در عین حال تغییرات اجتماعی کلی باعث شده امکان گفتگوی آزاد در مورد کلیتوریس فراهم شود.

در عین حال، فناوری جدید به ما امکان می­دهد تا حقایق مربوط به کلیتوریس را بهتر ببینیم، درک کنیم و مورد استفاده قرار دهیم.

در حال حاضر ما می­دانیم که بخش کوچک و به اندازه­ی نخود بدن که اکثر مردم فکر می­کنند؛ کلیتوریس است؛ تنها یک غده بوده و نوک کوه یخ است.

ما همچنین می­دانیم در حالی که “ارگاسم کلیتوریس” و “ارگاسم واژینال” اولین بار به صورت دو واقعه­ی جداگانه دیده شدند؛ تمام ارگاسم­های زن از نظر پزشکی نتیجه­ی تحریک کلیتوریس هستند (یعنی، قسمت‌های مختلف کوه یخ).

بر اساس آنچه برنده­ی جایزه­ی مستندات Le Clitoris بیان می­کند: دو ریشه­ی ۴ اینچی وجود دارد که از غده به سمت واژن می­آیند.

کلیتوریس همچنین ممکن است “زن پشت پرده” باشد؛ زمانی که به نقطه­ی جی می­رسد. یک منبع معتبر مطالعه با استفاده از سونوگرافی به این موضوع پی برد که این ناحیه­ی جادویی احتمالا بسیار حساس است زیرا ریشه­ی کلیتوریس درست پشت دیواره­ی قدامی واژن قرار دارد.

کلیتوریس

ادعای مجدد در مورد کلیتوریس و مهارت در استفاده از کلیتوریس

دانش رو به رشد و تحقیقات زیادی در این زمینه وجود دارد. از این رو تابو پیرامون جنسیت، آناتومی زن و لذت زنانه تا حدی برداشته می­شود. اما این چیزها چگونه می­توانند به شما، کلیتوریس شما و لذت زنانه­ی شما کمک کنند؟ بسیار خوب

شروع به خواندن کنید. به عنوان مثال، تحقیقات لاکهارت در سایت OMGYES در دسترس هستند؛ در این سایت تحقیقات در قالب ده­ها ویدئوی کوتاه گنجانده شده است.

با تابوها خداحافظی کنید. جهالت زیادی که در مورد بدن زنان وجود دارد؛ به دلیل تابوهای موجود در سطح جامعه است. با درک اینکه لذت جنسی زنان خوب و سلامت است؛ وقت آن است که علنی و صادقانه حرف بزنیم. همچنین این سوال مطرح می­شود که آیا زنان می­توانند تنها از طریق دخول آلت تناسلی به ارگاسم برسند؟ این سوال باید پاسخ داده شود.

مدل ۳ بعدی را بررسی کنید. بر خلاف آلت تناسلی مردان، بیشترین قسمت کلیتوریس داخلی است. شما همچنین می­توانید تصاویر را در اسناد ارائه شده مشاهده کنید یا مدل سه بعدی خود را چاپ کنید (مطالب این سایت به زبان فرانسه است؛ اما شما می­توانید از مترجم گوگل برای پیدا کردن دستورالعمل­های چاپگر ۳ بعدی استفاده کنید).

یک تاریخ را برنامه­ریزی کنید. لاکهارت می­گوید: “روش­های مختلفی برای لمس کلیتوریس وجود دارد… همانطور که ممکن است ما در یک رستوران غذاهای مختلفی از منو را انتخاب کنیم. یادگیری و یافتن اینکه چگونه شما یا عاشقتان دوست دارید کلیتوریس را لمس کنید؛ می­تواند لذت­بخش باشد”.

همسر خود را درگیر کنید. اینکه تنها با همسر خود در مورد این موضوعات صحبت کنید؛ باعث می­شود به یکدیگر نزدیکتر شوید و فضای اتاق خواب خود را بهتر کنید. هنگامی که آموزش می­بینید؛ به فرد یا افرادی که در زندگی شما ممکن است با شما رابطه­ی جنسی برقرار کنند؛ آموزش دهید.

با دکتر خود صحبت کنید. زنان توسط بسیاری از چیزهای مختلف تحریک می­شوند و می­توانند توسط بسیاری از روش­های مختلف به ارگاسم برسند. برخی از زنان در رسیدن به ارگاسم مشکل دارند (منابع تحقیقاتی معتبر بیان کرده­اند که حدودا ۱۰ درصد از زنان در رسیدن به ارگاسم مشکل دارند)؛ در حالی که زنان دیگر ممکن است در سلامت کلیتوریس مشکل داشته باشند. در مورد هر دو موضوع می­توانید به راحتی با پزشک خود صحبت کنید.

لاکهارت آخرین نکته را این گونه بیان می­کند: “بعد از اولین ارگاسم، بسیاری از زنان حساسیت کاملا متفاوتی به لمس دارند. برخی از زنان برای دو بار پی در پی توسط لمس پستان تحریک نمی­شوند. بسیار ارزشمند است که زمان و انرژی خود را صرف نموده و بررسی کنید از چه روش­هایی ممکن است لذت ببرید”.

حقایق درون و بیرون اتاق خواب را یاد بگیرید

کلیتوریس مانند یک راز به نظر می­رسد؛ اما زمان آن رسیده است که به درک صحیحی از آن برسید. نادیده گرفتن یا عدم درک درست از کلیتوریس موجب نادیده گرفتن سلامت و لذت زن می­شود. و سلامت و لذت بردن از دانش کافی نشات می­گیرد؛ بنابراین بیایید در مورد درون و بیرون اتاق خواب یاد بگیریم. ما مدتهاست که در تاریکی بوده­ایم. زمان آن رسیده است که هر کسی بتواند با مهارت از کلیتوریس خود استفاده کند.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonرزرو نوبت مطب تماس بگیرید!