ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

نشانی مطب:
تهران، بلوار ایت الله کاشانی، جنب بانک آینده، ساختمان آپادانا، طبقه ۵ جنوبی، واحد ۲۶
روزهای زوج از ساعت ۱۶ الی ۱۹
تلفن تماس: ۰۲۱۴۴۱۲۲۱۶۰

عوارض /سوالات /مشاوره/ ترمیم پرده بکارت: (۲۰+)

عوارض سوالات مشاوره ترمیم پرده بکارت :سوالات پرده بکارت: خونریزی بعد از پارگی پرده بکارت چند روز طول میکشد؟خا صیت ﭘﺮده ﺑﮑﺎرت ﭼﯿﺴﺖ؟میزان دخول برای پارگی بکارت چقدر است؟خون پرده بکارت چه رنگی ست؟بهبود بعد از جراحی ترمیمی پرده بکارت.سوالات مربوط به ترمیم پرده بکارت ؟۵ پرسشی که بایستی قبل از پاره شدن پرده  بکارت از خود بپرسید:عوارض سوالات مشاوره ترمیم پرده بکارت

۱۰۰سوالات پرده بکارت:از ماماطب بپرسید

عوارض سوالات مشاوره ترمیم پرده بکارت

سوالات پرده بکارت:سنجش  پرده بکارت در تشخیص دخول های قبلی:

تعیین مفید بودن سنجش های دهانه واژن و مقدار بافت های پرده بکارت در قسمت های مختلف برای تعیین دخول واژینال.

روش های به کار رفته:  قطر transhymenal  و مقدار بافت موجود بین لبه های پرده بکارت و وستیبول در ساعت ۶ و در ساعت ۳ و ۹ از طریق تصاویر ۱۸۹ کودک  قبل از بلوغ با سابقه تایید شده از دخول آلت تناسلی یا دیجیتال مورد اندازه گیری قرار گرفت و این موضوع در بین ۱۹۷ کودکی که سوء استفاده جنسی در گذشته در آن رد شده بود هم مورد بررسی قرار گرفت. تجزیه و تحلیل های آماری برای مقایسه مقدار میانگین و تقارن پرده بکارت بین گروه ها  انجام شد. اینکار برای تعیین حساسیت و  خاص بودن نقطه برش های قبلی هم مورد استفاده قرار گرفت.

با اینحال همپوشانی وسیعی در سنجش های بین دو گروه دیده شد. تفاوت قابل ملاحظه ای بین دو گروه در اندازه قطر عمودی، مقدار بافت های موجود در عقب و جلو یا تقارن پرده بکارت وجود داشت.

کودکانی که قبلا  تحت دخول جنسی قرار گرفته بودند  نسبت به کودکانی که تحت سوء استفاده جنسی نبودند اندازه افقی  دهانه آن ها در موقعیت زانو – قفسه سینه بیشتر بود اما حساسیت و خاص بودن این تست کمتر از سایر تست ها بود.

مقادیر بالاتر ویژگی های بهتری داشت اما حساسیت ان ها کمتر هم بود. کمتر از ۱٫۰ میلی متر بافت پرده بکارت در ساعت ۶ تنها در افرادی که سابقه دخول داشتند تشخیص داده شد اما حساسیت بسیار اندک بود.

نتیجه گیری: بیشتر سنجش های مرتبط با پرده بکارت حساسیت یا خاص بودن کافی برای تایید دخول های قبلی را ندارند. کمتر از ۱٫۰ میلی متر بافت پرده بکارت در ساعت ۶ تنها در قربانیان سوء استفاده جنسی شناسایی شد اما مفید بودن این تست به خاطر نادر بودن این یافته ها محدود شده است.

گاهی از اوقات وجود آلت تناسلی برای پاره شدن پرده بکارت لازم نیست. زمانی که فرد به بلوغ می رسد پرده بکارتش شروع به پاره شدن می کند. اگر چنین شرایطی رخ ندهد فرد نمی تواند خون دوره قاعدگی را از بدنش خارج کند.

بیشتر پرده های بکارت از طریق روابط غیر جنسی هم پاره می شوند. به عنوان مثال استفاده از تامپون، اسب سواری، دوچرخه سواری، رقص، ژیمناستیک و سایر تمرینات ورزشی شدید می تواند فرد را با چنین شرایطی روبرو سازد.

واقعیت این است که ایده پاره شدن پرده بکارت توسط آلت تناسلی ایده دقیقی نیست زیرا  این غشا انقدرها هم که افراد فکر می کنند شکننده و نازک نیست. پرده بکارت از چین خوردگی های نازکی از بافت های غشایی تشکیل شده است که وقتی شیء خاصی وارد آن می شود به جای پاره شدن ممکن است کشیده شود.

مثلا وقتی فرد انگشت، اسباب بازی یا تامپون را در آن قرار می دهد ممکن است غشای موجود کشیده شود و اصلا پاره نگردد. از آنجایی که پاره شدن پرده بکارت علت های مختلفی دارد نمی توان گفت تنها ورود الت تناسلی باعث بروز چنین شرایطی شده است. اندازه آلت تناسلی از لحاظ فنی ممکن است باعث پاره شدن آن گردد.  در موارد نادر، بافت  غشایی چین خورده ممکن است کل دهانه واژن را بپوشاند.

اگر  فردی بخواهد از تامپون استفاده کند یا مقاربت جنسی داشته باشد در این شرایط با مشکل برخورد خواهد کرد.

به طور معمول حدود ۳۰دقیقه تا۱ ساعت، طول میکشدو بیماران قادر به بازگشت به منزل در همان روز خواهندبود. ترمیم بکارت سرپایی، تحت بیحسی موضعی  انجام می شود.قبل از جراحی، بیماران نیاز به مشاوره قبل از جراحی و معاینه کامل زنان دارند. در طول این مدت، او باید نیازها و انتظارات خود را به پزشک انتقال دهد .

بخیه های مورد استفاده در ترمیم به طور کامل توسط ۳-۶ هفته پس از عمل جراحی جذب میشوند. خونریزی و درد در هنگام مقاربت کمی بیشتر از اولین بار است، اما این به عنوان یک ویژگی منفی دیده نمی شود.

بدون شک اعتماد به نفس در “بکارت” یکی از مهمترین معیارهای عملکرد ترمیم و جراحی پرده بکارت است.سوالات ترمیم پرده بکارت

بسیاری از دختران هنگامی که می خواهند برای بار اول در شب زفاف وارد رابطه جنسی شوند، در مورد خونریزی بعد از پارگی پرده بکارت و میزان خونریزی، سوال های زیادی دارند.

عوارض سوالات مشاوره ترمیم پرده بکارت

سوالات پرده بکارت:خون پرده بکارت چه رنگی است؟

خونریزی بعد از پاره شدن پرده بکارت زیاد طولانی مدت نیست و تنها چند ساعت بیشتر طول نمی کشد.

در اولین رابطه جنسی و هنگام پاره شدن پرده بکارت، غشای بسیار نازکی از دیواره واژن پاره شده و خونریزی جزئی ایجاد می شود.

البته پرده بکارت غیر از رابطه جنسی تحت عوامل دیگری مانند ورزش های سنگین و دیگر صدمات هم ممکن است دچار پارگی شود. به هر ترتیب، در هنگام پاره شدن پرده بکارت، به طور معمول خونریزی مشاهده می شود.

هنگامی که یک دختر پرده بکارت خود را از دست می دهد ممکن است دچار خونریزی جزئی شود اما این خونریزی موقت بوده و نباید ادامه دار باشد. بیشتر دختران تا چند ساعت پس از اولین رابطه جنسی، خونریزی دارند.

عوارض سوالات مشاوره ترمیم پرده بکارت

عوارض سوالات مشاوره ترمیم پرده بکارت

سوالات پرده بکارت:پرده بکارت:ورودی واژن توسط یک پیوندی بسته شده که اغلب از آن با عنوان پرده بکارت یاد میشود دختران متفاوت انواع متفاوتی از پرده بکارت بر اساس ویژگی‌های فیزیولوژیکی مانند محل و گسترده و ضخامت دارند.

بنا بر گفته پزشکان و متخصصین عملکرد اصلی پرده بکارت حفاظت از واژن در برابر نفوذ باکتری‌هاست بنابراین این تنها نمادی از بکارت نیست بلکه از سلامت زنانه حفاظت و مراقبت میکند.

وضعیت فیزیولوژیک واژن به طور قابل توجهی بر وضعیت فیزیولوژیکی زنان تاثیر می گذارد. بازسازی ساختار (واژن) ممکن است احساس جوانترشدن را به ارمغان بیاورد و به بهبود وضعیت جنسی و بهبود عزت نفس زنان کمک کند.

خا صیت ﭘﺮده ﺑﮑﺎرت ﭼﯿﺴﺖ؟عوارض سوالات مشاوره ترمیم پرده بکارت

پرده ﺑﮑﺎرت اختصاص به اﻧﺴﺎن ندارد.اﮔﺮ ﻋﻠﺖ پارگی پرده ﺑﮑﺎرت ﻋﺪم راﺑﻄﻪ ﺟﻨﺴﯽ ﺑﺎﺷﺪ ، ﺑﺪون اﺳﯿﺐ رﺳﺎﻧﺪن ﺑﻪ اﯾﻦ ﭘﺮده ﻧﯿﺰ ﻣﯽ ﺗﻮان راﺑﻄﻪ ﺟﻨﺴﯽ داﺷﺖ . ﺑﻨﺎ ﺑﺮ اﯾﻦ ﻧﻤﯽ ﺗﻮان داﺷﺘﻦ ﯾﺎ ﻧﺪاﺷﺘﻦ ﭘﺮده را ﻧﺸﺎﻧﻪ ﭘﺎﮐﯽ ﯾﺎ ﻧﺎﭘﺎﮐﯽ ﯾﮏ ﺷﺨﺺ داﻧﺴﺖ .

ﺑﺮﺧﯽ میگویند ﮐﻪ ﭘﺮده ﺑﮑﺎرت ﻣﺎﻧﻨﺪ آﭘﺎﻧﺪﯾﺲ اﺳﺖ ﮐﻪ ﻓﻠﺴﻔﻪ آن ﭼﻨﺪان روﺷﻦ ﻧﯿﺴت.

اولین روابط جنسی تامپون فعالیتهای فیزیکی شدید دلایل اصلی برای از دست رفتن بکارت هستند تعداد قابل‌توجهی از خانها تمایل دارند بکارت خود را بازیابی کنند تا فرد مورد علاقه خود را به دست بیاورند و از سخنان منفی و ننگ در امان باشند و ارگاسم واژنی را در تمام طول روابط جنسی تجربه کنند ملاحظات مذهبی و اخلاقی نیز باعث میشوند تا زنان این عمل را انجام دهند.

عوارض سوالات مشاوره ترمیم پرده بکارت

سوالات ترمیم پرده بکارت : ۵ پرسشی که بایستی قبل از پاره شدن پرده  بکارت از خود بپرسید:عوارض سوالات مشاوره ترمیم پرده بکارت

انتخاب داشتن روابط جنسی برای اولین بار یکی از مهم‌ترین تصمیمات در زندگی یک فرد است روابط جنسی میتواند ارتباطات احساسات سلامت و آینده شما را تحت تاثیر قرار دهد بنابراین در حالی که تمایل برای بردن رابطه به مرحله بعد کاملا نرمال و طبیعی‌ست فکر کردن برای اتخاذ این تصمیم بسیار حائز اهمیت میباشد پرسشها زیر را بخوانید و یک گفت و گوی صادقانه و صریح با خود داشته باشید و از اینکه قبل از از دست دادن بکارت گفت و گویی با فردی قابل‌اعتماد داشته باشید نهراسید.

آیا شما میتوانید احساسات بعد از روابط جنسی را مدیریت کنید؟

روابط جنسی میتواد شما را به شریک جنسی‌تان نزدیک‌تر کرده و ارتباطات‌تان را قوی‌تر سازد. و در عین حال میتواند احساسات منفی بعد از مشکلاتی مانند جر و بحث و جدایی را تشدید نماید. حقیقت این است که روابط جنسی میتواند باعث شود تا شما به آن فرد وابسته شوید و در نتیجه در صورت بروز مشکلات آسیب‌پذیرتر گردید البته این مسئله به این معنی نیست که شما نخواهید توانست بر این مشکلات غلبه کنید اگر شما آمادگی لازم را برای برقراری روابط جنسی دارد بایستی از  بلوغ کافی برای درک این موضوع برخوردار باشید و از لحاظ روحی برای آن آمادگی داشته باشید.

آیا شما درباره موضوع سلامت در این زمینه مسئولیت‌پذیر خواهید بود؟

مطمئنا شما درباره خطرات مربوط به اس‌تی‌دی‌ها مطلع هستید اما این موضوع تا اندازه‌ای مهم است که ما بار دیگر در این‌جا به آن اشاره خواهیم کرد. یک نفر در هر ۴ دختر نوجوان بیماری‌های انتقال‌یافته از طریق روابط جنسی را دارد بنابراین این مسئولیت شماست که بعد از آغاز روابط جنسی از خود محافظت کنید این مسئله به این معنی‌ست که نبایستی درباره خرید کاندوم و آزمایش و صحبت با شریک زندگی درباره این موضوع خجالت‌زده باشید.

دکتری جنی ژاک استادیار متخصص زنان ومامایی  دانشکده پزشکی کک در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی به ما یادآوری میکند که :

برخی از بیمارهای اس‌تی‌دی قابل‌علاجند و برخی این‌گونه نیستند به همین خاطر است که مسئولیت‌پذیر بودن در ارتباط با داشتن روابط جنسی بسیار حائز اهمیت میباشد کاندوم ها میتوانند به کاهش خطر ابتلا به بیماریها انتقال‌یافته جنسی در صورت درست از آنها کمک کنند به همین خاطر است که آنها اولین قدم در جهت حفظ سلامت شما محسوب میشوند.

شما بایستی یک مشاور مامایی خوب را که با او راحت هستید ببینید او تستها و آزمایشات لازم را برای تعیین این مسئله که آیا مبتلا به اس‌تی‌دی هستید یا خیر انجام میدهد و شما بایستی به شریک زندگی خود نیز اصرار کنید تا او هم همین کار را انجام دهد.

دکتر ژاک همچنین بیان می‌دارد که همچنین این زمان خوبی برای صحبت با پزشک درباره سوالات مربوط به روابط جنسی‌ست که مطرح کردن آن با اعضاء خانواده میتواند کمی برای شما دشوار باشد. موضوعات میتوانند شامل روابط جنسی ایمن و نشانه‌ها و علایم و پیشگیری از اس‌تی‌دی‌ها و جلوگیری از بارداری و مسائلی که بایستی در مورد درد و خونریزی انتظار داشت باشند.

اگر صحبت کردن درباره مسائل ذکر شده در بالا هنوز برای شما دشوار است هنوز آمادگی لازم برای داشتن روابط جنسی را ندارید و اگر شریک زندگی شما نیز نمی‌خواهد درباره این مسائل صحبت کند و یا اینکه آزمایش دهد این هم یک پرچم قرمز دیگر باشد.

عوارض سوالات مشاوره ترمیم پرده بکارت

آیا شما و شریک زندگی‌تان میتوانید صادقانه و با صراحت با هم گفت و گو داشته باشید؟

آیا شما به شریک زندگی خود اعتماد دارید؟ آیا میتوانید درباره همه چیز با او صحبت کنید اگر این‌طور نیست هنوز برای رفتن به مرحله بعدی زود است. دکتر ژاک ادامه می‌دهد یک مسئله مهم که بایستی در نظر گرفته شود این است که آیا فردی که قرار است با او روابط جنسی داشته باشید بیماریهای انتقال یافته از طریق جنسی را دارد یا خیر و این مسئله مستلزم گفت و گوهای صریح است. بنشینید و درباره سابقه روابط جنسی خود صحبت کنید. او هشدار میدهد که تنها یک رابطه جنسی برای ابتلا به اس‌تی‌دی‌هایی که میتوانند یک عمر باقی بمانند کافی‌ست. داشتن این بحث قبل از داشتن روابط جنسی میتواند در تصمیم شما حیاتی باشد.

به خاطر داشته باشید که چه اس‌تی‌دی داشته باشید یا نه اگر شریک زندگی شما نخواهد از کاندوم استفاده کند او بی‌ملاحظه است و ارزش ریسک ندارد آنها بایستی به همان اندازه نگران سلامتی شما و خودشان باشند.

آیا شما در ارتباط با پیشگیری از بارداری محتاط هستید؟

از آنجایی که کاندومها همیشه قابل‌اعتمادترین شیوه برای جلوگیری از یک بارداری ناخواسته نمی‌باشد دکتر ژاک توصیه میکند که با پزشک خود درباره گزینه‌های دیگر جلوگیری از بارداری صحبت کنید شیوه‌های بسیار متفاوتی وجود دارند از جمله آنها میتوان به قرص، حلقه حلقه نوا و آی‌یودی اشاره کرد.

پزشک شما میتواند به انتخاب شیوه مناسب بر اساس سابقه بالینی و نوع پریودتان(به عنوان نمونه برخی از شیوه‌های کنترل بارداری میتواند باعث شود تا پریود با درد و خونریزی کمتری داشته باشید) و سبک زندگی‌تان(به عنوان مثال اگر زندگی شما به گونه‌ای‌ست که نمیتوانید برای خوردن قرص در یک ساعت معین برنامه‌ریزکنید احتمالا این نمیتواند بهترین گزینه برای شما باشد) کمک کند.

اگر شما درباره صحبت در این موارد با پزشک‌تان و یا استفاده از روش‌های جلوگیری از بارداری راحت نیستید بایستی داشتن روابط جنسی را متوقف نمایید. دکتر ژاک هشدا می‌دهد که بارداری ناخواسته میتواند زنان جوان را در معرض عوارض خطرناک و یا سقط جنین و ترومای احتمالی ناشی از تصمیمات دشواری مانند واگذاری کودک برای سرپرستی و یا سقط اجباری قرار دهد.

خب آیا شما آماد‌ه‌اید اگر این آمادگی را ندارید نگران نباشید زمان مناسب فرا خواهد رسید. به خاطر داشته باشید که این بدن شماست و شما نبایستی به دلیل فشار فردی دیگر کاری را با بدن خود انجام دهید که تمایلی به آن ندارید.

اگر شما آماده هستید میتوانید روابط جنسی سالم داشته باشید اما اطمینان حاصل کنید که فرد قابل‌اعتمادی را برای مطرح کردن پرسشهای احتمالی‌تان دارید از مشاور مامایی و قابل‌اعتماد و البته ما همیشه برای کمک به شما این‌جا هستیم.

جراحی پلاستیک هر ساله به سطوح جدیدی میرسد و این امکان را در اختیار پزشکان قرار میدهند تا ظاهر افراد را به صورت بنیادی تغییر دهند عمل ترمیم بکارت  یک عمل نسبتا محبوب در بین خانم‌هاست اما این عمل دقیقا چیست و مسائل مهمی که در زمان انجام این جراحی بایستی در خاطر داشته باشیم کدامند؟ بیایید به این بحث درباره این موضوع بپردازیم.

عوارض سوالات مشاوره ترمیم پرده بکارت

 

عوارض سوالات مشاوره ترمیم پرده بکارت :سوالات مربوط به ترمیم پرده بکارتهیمنوپلاستی نوعی جراحی پلاستیک برای ترمیم پرده بکارت است در این عمل جراحان سعی میکنند تا بکارت دختران را از طریق برخی از تغییرات در پرده بکارت بازیابی نمایند. شما بایستی قبل از عمل ترمیم بکارت  مطالبی را در خاطر داشته باشید که عبارتند از:

تصمیم بگیرید که چه نوع از هایمنوپلاستی برای شما مناسب است

سه نوع عمل ترمیم بکارت  وجود دارد بنابراین با مشورت با پزشک خود تعیین کنید که چه نوع جراحی برای بازیابی بکارت‌تان برای شما مناسب است

انواع عمل: hymenoplasty

الف) کوتاه مدت

توضیح مختصر: در این عمل بقایای پرده بکارت با استفاده از نخهای قوی و باریک دوخته میشوند تا سفت شده و ورودی واژن را ببندند همیشه در خاطر داشته باشید که بعد از از دست رفتن بکارت این نخها ممکن است به صورت اتومات از جای خود بیرون بیایند و در نتیجه بایستی در مورد این عمل دقت کافی به کار رود.

نتایج: این عمل یک راه‌حل کوتاه‌مدت است و شما میتوانید چند روز قبل از از دست رفتن بکارت مثلا روابط جنسی در یک شب با شریک زندگی و یا قبل از ازدواج آن را مورد استفاده قرار دهید.

ب) سه لایه

توضیح مختصر: در این عمل بقایای پرده بکارت به هم بخیه میشود پزشکان با استفاده از بی حسی موضعی جراحی پلاستیک را انجام میدهند و هیچ‌گونه نقاهت ویژه‌ای بعد از این عمل الزامی نیست و فقط اعمال بهداشتی لازم را برای بهبود رعایت کنید.

نتایج: در طی روابط جنسی زنان معمولا کمی درد احساس میکنند و ممکن است مقادیر کمی خونریزی بعد از روابط جنسی نیز مشاهده شود که نشان‌دهنده پارگی پرده بکارت است.

ج) درازمدت

توضیح مختصر: در این عمل پلاک اصلی با غشاء مخاطی وستیبول واژن به صورت کامل بازیابی میشود.

نتایج: پرده بکارت ترمیم شده میتوند تا سالها حفظ شود با این حال در طی روابط جنسی میزان قابل‌توجهی خونریزی به صورت طبیعی وجود خواهد داشت.

 

سوالات ترمیم پرده بکارت :آیا شما برای انجام عمل ترمیم بکارت  آمادگی دارید؟

سوالات ترمیم پرده بکارت

هایمنوپلاستی برای زنانی توصیه میشود که دارای موارد زیر میباشند:

 • ویژگیهای آناتومی مشخص
 • آسیبها در اثر ورزش
 • تجربه خشونت جنسی
 • قرار دادن نادرست تامپون
 • تجربه ناخواسته جنسی

برای انجام این عمل پزشکی یک معاینه بصری انجام میدهید و دستور آزمایشاتی مانند پاپ اسمیر مخصوص زنانه را میدهد.

آیا شما با پیامدهای منفی هایمنوپلاستی آشنایی دارید؟

عمل جراحی بکارت میتواند عوارض ناخواسته‌ای  داشته باشد:

اگر جراحی توسط پزشکان فاقد صلاحیت انجام شود آنگاه ممکن است شما با برخی از مسائل زیر نیز روبرو شوید:

 • عدم توانایی انجام اعمل جنسی به دلیل ورودی به شدت ادغام شده و بسته شده واژن
 • خونریزی شدید به دلیل آسیب به رگهای خونی توسط آلت جنسی مردانه
 • عدم وجود خونریزی قائدگی به دلیل اینکه هیچ‌گونه حفره‌ای در درون پرده باقی نمانده است.

تمام این مسائل میتواند با کمک یک پزشک ماهر حل شود.

آیا شما میدانید که به چه دلایلی ممکن است برای عمل ترمیم بکارت  مناسب نباشید؟

اگر شما درباره بازیابی بکارت‌تان از طریق این عمل هیجان‌زده هستید بایستی بدانید که تعدادی از تناقضات و منع جراحی نیز در این زمینه وجود دارد. عمل ترمیم بکارت  برای زنان مبتلا به دیابت اندومتروز و بیماری‌های عفونی لخته خون و بیماریهای مقاربتی و زنان دارای تومور سرطانی و زنان باردار مناسب نیست.

سوالات ترمیم پرده بکارت :آیا شما مراقبتهای بعد از ترمیم بکارت را انجام می دهید؟

اگرچه عمل کوتاه مدت مستلزم دوره نقاهت طولانی نیست دوره بازیابی حداقل میتواند چندین روز بعد از هیمنوپلاستی درازمدت طول بکشد در طی این زمان بیمار میتواند احساس درد داشته باشد برای درمان سریع شما بایستی احتیاط‌های قوی به کار ببرید از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حمام در آب آزاد و همچنین استخرهای شنا ممنوع است
 • شما میتوانید تنها یک دوش ساده بگیرید.
 • از فعالیتهای فیزیکی و حرکات ناگهانی جلوگیری کنید
 • روابط جنسی به شدت در طی دوره درمان ممنوع است
 • به شدت بایستی رژیم غذایی توصیه شده توسط پزشک رعایت شود سعی کنید در حدامکان تنها غذاهای سبک و مایع مصرف کنید.

سوالات ترمیم پرده بکارت

سوالات پرده بکارت:احتیاط‌های لازم بعد از جراحی ترمیم پرده بکارت کدامند؟عوارض سوالات مشاوره ترمیم پرده بکارت

دستورالعملهای بعد از جراحی و مراقبتهایی بایستی بعد از ترمیم بکارت در خانه صورت گیرد:سوالات ترمیم پرده بکارت

به شما آنتی‌بیوتیک و ملین و یک استامینوفن و داروی ضدالتهاب برای کنترل درد داده میشود شما بایستی دوره آنتی‌بیوتیک خود را که توسط پزشکتان به شما داده شده کامل کنید.

شما نباید یک تا دو روز بعد از جراحی دوش بگیرید زیرا باعث ایجاد عفونت میشود شما میتوانید بدن خود را از طریق یک پارچه تمیز مرطوب پاک کنید.

بعد از دو روز شما میتوانید دوش بگیرید منطقه پرینئوم(مقعدی) را با آب و صابون بشویید از قرار دادن چیزی در داخل واژن جلوگیری کنید همچنین از تمیز کردن داخل واژن نیز خودداری نمایید.

به مدت ۲ تا ۳ روز بعد از جراحی کار نکنید و از حرکات اضافی خودداری نمایید تا از آسیب به زخم جلوگیری شود.

شما ممکن است ترشحات قرمز رنگی از واژن به مدت ۵ تا ۷ روز بعد از جراحی داشته باشید و نبایستی از تامپون استفاده کنید و به جای آن نواربهداشتی به کار ببرید.

اگر خونریزی شما شدید است و یا اینکه لخته‌های خون و تب بالا و تورم زخم مشاهده میکنید سریعا با جراح خود تماس بگیرید. تا دو هفته بعد از جراحی ناحیه پرینئوم را بعد از ادرار با استفاده از شوینده‌های بهداشتی تمیز کنید و بعد از مدفوع از آب استفاده کنید و با کاغذ توالت تمیز خود را پاک نمایید.

از مرطوب نگه داشتن ناحیه زخم جراحی خودداری کنید و آن را خشک نگه دارید تا سریع‌تر بهبود یابد.شما بایستی از مصرف نوشیدنی‌های الکلی و سیگار حداقل دو هفته بعد از جراحی خودداری نمایید.

سوالات ترمیم پرده بکارت

سوالات ترمیم پرده بکارت :بهبود بعد از جراحی ترمیمی پرده بکارت :عوارض سوالات مشاوره ترمیم پرده بکارت

بهبود بعد از جراحی ترمیمی پرده بکارت در افراد مختلف متفاوت است. بهبود کامل ممکن است بین ۴ تا ۶ هفته طول بکشید و حفاظت از پرده بکارت بعد از جراحی حائز اهمیت است زیرا معمولا بهبود آن زمان میبرد. هیمنوپلاستی پروتکل‌های بهبود زیر را دارد:

 • حداقل برای ۶ هفته بعد از جراحی از داشتن روابط جنسی خودداری کنید از پوشیدن لباس زیر تنگ حداقل برای دو هفته بعد از جراحی خودداری کنید از استفاده از تامپون حداقل به مدت ۶ هفته بعد از جراحی خودداری کنید و در عوض از نوار بهداشتی استفاده نمایید.
 • در طی ۶ هفته پس از جراحی، از مقاربت جنسی خودداری کنید زیرا درد را بدتر می کند.
 • اجتناب از پوشیدن لباس های تنگ و صندل ها ی پاشنه بلند برای حداقل یک تا دو هفته بعد از عمل جراحی.
 • اجتناب از استفاده از تامپون پس از جراحی. در عوض، از دستمالهای بهداشتی برای حداقل شش هفته استفاده کنید.

بعضی از زنان برای اولین بار پس از رابطه جنسی، خونریزی طبیعی دارند. رنگ قرمز روشن، خونریزی ناشی از کشش لبه های بکارت تا زمانی که پاره  می شود.اگر خونریزی ادامه پیدا کند، قرمز تیره خواهد شد و تا زمانی که متوقف شود، معمولا ظرف چند روز، تبدیل به لکه بینیدمیشود.

اگر با انگشتان نفوذ کرده و تجربه خونریزی داشته باشید، چند دلیل وجود دارد. اگر باکره هستید، ممکن است که بکارت پاره شده باشد. همچنین ممکن است که دیواره های واژن توسط ناخن شریک جنسب خراشیده شده باشد، در این صورت، ایده خوبی برای بررسی و درمان است تا عفونت واژن ایجاد نشود.

در هر صورت، عاقلانه است که حتما یک مشاور مامایی را ببینید:

 • خونریزی قابل توجه است (سنگین تر از چند روز اول دوره قاعدگی است،
 • خونریزی بیش از چند روز ادامه دارد
 • درد وجود دارد که بهتر نمیشود
 • اگر در مورد هر چیزی نگران است

به منظور بهبودی، لازم است که هیچ گونه  نفوذ واژن (بدون آلت تناسلی، انگشتان، تامپون، و غیره) و ارگاسم تا زمانی که خونریزی به طور کامل متوقف شده باشد صورت نگیرد.

اگر خونریزی پس از نفوذ به واژن یا ارگاسم از بین برود، حتما باید معاینه شوید.در حالی که این احتمال بسیار زیاد است که خونریزی در پاسخ به یک عمل جنسی باشد، احتمالا ممکن است مرتبط هم نباشد.

اگر خونریزی شروع به تیره شدن میکند، به جای قرمز  روشن ، ممکن است از دهانه رحم خونریزی شود یا در رحم بالاتر باشد. در این مورد، در اسرع وقت به مامایی مراجعه کنید.

روابط جنسی بعد از عمل ترمیم بکارت :  تا چه مدت بعد از جراحی ترمیم پرده بکارت شما نمیتوانید روابط جنسی داشته باشید؟

شما بعد از عمل ترمیم بکارت  حداقل تا ۶ هفته نمیتوانید روابط جنسی داشته باشید و فعالیت جنسی بالافاصله بعد از جراحی ممکن است درد حاصل از آن را تشدید نماید.

سوالات ترمیم پرده بکارت

سوالات ترمیم پرده بکارت : آیا ترمیم خودبخود پرده بکارت صحت دارد؟

اگر شما یک زن هستید و برای مدتی رابطه جنسی نداشته اید، ممکن است نگران این باشید که همه چیز تغییر کرده است. نه خود عمل (نگران نباشید که اصول اولیه هنوز هم یکسان هستند) بلکه بدن و خصوصا پرده بکارت  شما. تابلوهای پیام آنلاین پر از زنان نگرانی است که چندین سال رابطه جنسی نداشته اند و مطمئن نیستند که آیا پرده بکارت آنها ممکن است دوباره رشد کرده باشد. نگرانی ها شامل این می شود که آیا این بدان معناست که آنها از نظر فنی دوباره یک باکره  هستند و اگر دوباره انجام رابطه جنسی را انتخاب کنند، درد خواهند داشت.

پاسخ ساده این است که پرده بکارت شما نمی تواند دوباره رشد کنید. دکتر آناستازیاس می گوید بسیاری از مردم معتقد بودند که پرده بکارت به طور کامل ورودی واژن  را پوشش می دهد و در طول دخول به واژن شکسته می شود. با این حال، وی می گوید که این کار را به صورت یک تیرگی کوچک در یک لایه نازک بافت توصیف می کند که معمولا با خونریزی همراه است.

اما چرا دوباره رشد نمی کند؟ دکتر آناستازیاس می گوید ” پرده بکارت نمی تواند رشد کند چون پرده بکارت بافتی کشیده و پاره شده است که بدون توانایی بازتولید است.”

“ما گاهی اوقات بیمارانی داریم که تماس می گیرند و درخواست قرار ملاقات برای روشن شدن این دارند که آیا هنوز هم باکره هستند.” ” پرده بکارت نه فقط از طریق رابطه جنسی با دخول، بلکه در طول ورزش و یا حین قرار دادن یک تامپون  یا اشیای دیگر در واژن کشیده و پاره می شود.

“همچنین اگر یک زن آرام باشد، از روان کننده  استفاده می کند و با انگشت پرده بکارت را کشش دهد، ممکن است در طول مقاربت  پاره نشود. بنابراین، زمانی که فرد پرده بکارت دارد نمی توانید به طور قطع بگویید که او یک فرد باکره است و اگر پرده بکارت نداشته باشد، نمی توان گفت که باکره نیست.”

دکتر آناستازیاس می گوید: که او گاهی اوقات تماس تلفنی از زنانی دارد که خواهان برگرداندن پرده بکارت خود هستند – به ویژه اگر نداشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج برای فرهنگ آنها اهمیت داشته باشد. او می گوید: “در برخی از فرهنگ ها، زنانی که قبل از ازدواج باکرگی  خود را از دست می دهند، می توانند با عواقبی روبرو شوند، از این رو درخواست برای ترمیم یا بازسازی پرده بکارت وجود دارد.”

این هیمنوپلاستی  نامیده می شود و می تواند با روش های مختلف جراحی تحت بیهوشی موضعی یا عمومی انجام شود.”

آیا داشتن رابطه جنسی پس از مدت زمان طولانی دردآور خواهد بود؟ یکی از چیزهای دیگر که ممکن است قبل از اینکه رابطه جنسی داشته باشید، نگران آن باشید این است که آیا درد را تجربه خواهید کرد؟ شما تنها نیستید.

دکتر آناستازیاس می گوید که او با بسیاری از زنانی صحبت کرده است که پس از ماه ها یا سال ها نداشتن رابطه، نگرانی برای از سر گرفتن آن دارند. این که درد خواهید داشت یا نه (و اینکه چقدر ممکن است صدمه ببینید) بسته به سن شما متفاوت خواهد بود.

سوالات ترمیم پرده بکارت

سوالات ترمیم پرده بکارت:پرده بکارت  دردناک

در گذشته گفته میشد که عده‌ای از دختران پرده بکارت سفت دارند که روابط جنسی را برای آنها دشوار و یا حتی غیرممکن میکرد برخی از آنها برای این موضوع تحت عمل جراحی قرار میگیرند که در طی آن پزشک یک حفره را در این پرده ایجاد میکرد و یا این که آن را به صورت کلی حذف مینمود.

با این حال در حدود ۴۰ سال قبل تحقیقات یک گروه پزشکی تنظیم خانوده بریتانیایی نشان داد که در بسیاری از موارد این پرده بکارت نیست که سفت است.

علت دشواری و دردناک بودن روابط جنسی این بود که بیماران دچار وضعیتی به نام انقباض غیرارادی واژن بودند که یک وضعیت روانی بود که در آن ماهیچه‌ها در زمان نزدیکی به واژن به سختی سفت میشدند.

پزشکان تنظیم خانواده موفق شدند تا اکثر این زنان جوان را با آموزشهای مربوط به تکنیکهای آرام شدن درمان کنند.

با این وجود در برخی از موارد واقعا پرده بکارت سفت بوده و این مسئله مشکلاتی را در روابط جنسی ایجاد کره که برداشتن آن میتواند این مسئله را حل کند.

دیگر مشکلات ساختاری واژن نیز با جراحی قابل‌علاج است.

تکه‌ها و رشته‌های موجود در پرده بکارت

بعد از پاره شدن پرده بکارت یک حلقه صورتی رنگ از تکه‌های در قسمت پایینی واژن باقی میماند که از آن با عنوان علمی کارونکول میرتیفرم یاد میشوند

آنها معمولا در طی چند سال کوچک میشوند و در میانه زندگی دیگر اثر کمی از آنها باقی میماند. اما گاهی اوقات این تکه‌ها بر روی پرده بکارت ممکن است باعث ایجاد درد در زمان روابط جنسی شود. در چنین مواردی استفاده از چرب‌کننده‌ای موجود مناسب است اما اگر بهبود نیافت میتواند با یک عمل کوچک این تکه‌ها را بردارید.

سوالات ترمیم پرده بکارت : عمل ترمیم بکارت

در برخی از فرهنگ‌ها باکره بودن دختر در زمان ازدواج بسیار مهم است.حقیقت این است که اکثر دامادهای نمی‌دانستند که آیا یک خانم باکره است یا خیر.

اما در برخی از جوامع که باکرگی قبل از ازدواج حائز اهمیت بوده باور این است که تمام باکره‌ها در زمان پاره شدن پرده بکارت دچار خونریزی میشوند.

همچنین انتظار بر این است در صورتی که دختر باکره بوده در زمان داشتن اولین رابطه جنسی ملحفه آغشته به خون گردد.عوارض سوالات مشاوره ترمیم پرده بکارت

به دلیل وجود چنین سنت‌هایی یک بازار پررونق با عنوان عمل ترمیم بکارت   ایجاد شده است تعداد زیادی از جراحان این عمل را با مبالغ هنگفت در شهرهایی مانند لندن توکیو نیویورک و شبه‌‌قاره هند انجام میدهند این جراحی در ان‌اچ‌اس وجود ندارد و با عنوان هیمنوپلاستی و یا هیمنورافی شناخته میشود.

در این جراحی لایه کوچکی از سطح واژن در بالا قرار میگیرد و به نظر میرسد که پرده بکارت دوبار سر جای خود قرار گرفته و دوختن رشته‌ها و تکه‌های پرده بکارت نیز میتواند در این زمینه کمک کند.عوارض سوالات مشاوره ترمیم پرده بکارت

اگر جراحی به درستی انجام شود یک سد کوچکی ایجاد خواهد شد که دامادها میتوانند آن را ببینند و در صورت پاره شدن کمی خونریزی وجود خواهد داشت.

مطمئنا این عمل نمیتواند بکارت شما در واقعیت برگرداند و از لحاظ قانونی شما غیرباکره باقی میمانید همچنین شما بایستی در نظر داشته باشید که انجام این عمل نوعی فریبکاری در برابر همسر جدیدتان و شاید خانواده او نیز در نظر گرفته میشود و اگر آنها به این مسئله شما پی ببرند از لحاظ تکنیکی میتوانید مورد پیگرد قانونی قرار بگیرید.سوالات ترمیم پرده بکارتعوارض سوالات مشاوره ترمیم پرده بکارت

گرایش جدیدی که در آمریکا و بریتانیا گسترش یافته این است که خانمها حتی در زمانی که دارای یک بچه هستند همچنان خواهان این جراحی هستند.

من متوجه شده‌ام که برخی از جراح‌ها حالا در وبسایت خود اعلام میکنند که آنها تحت این شرایط عمل ترمیم بکارت  را انجام نخواهند داد.عوارض سوالات مشاوره ترمیم پرده بکارت

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

1 دیدگاه
 1. ترابی می گوید

  بسیار بسیار عالی و کامل همه اطلاعات را که مورد نیاز است در اختیار ما قرار دادید از لطف شما ممنونم مقاله بسیار اموزنده و گره گشایی است

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonرزرو نوبت مطب تماس بگیرید!