خانه / بکارت / دروغی بنام کپسول بکارت و ترمیم بکارت با لیزر
دروغی بنام کپسول بکارت و ترمیم بکارت با لیزر

دروغی بنام کپسول بکارت و ترمیم بکارت با لیزر

دروغی بنام کپسول بکارت و ترمیم بکارت با لیزر

بنام خدا

مدتی ست شاهد ان هستم که عده ای سودجو و کلاه بردار شروع به تبلیغ  کپسول پرده بکارت وفروش ان با مبالغ هنگفت  نموده اند و پس از گرفتن وجه زیادی از دختران ساده دل ،اقدام به ارسال کالا نکرده وحتی گوشی خود را خاموش میکنند.یا اینکه تبلیغ گسترده ای میکنند که با دستگاه لیزر پرده بکارت را ترمیم میکنیم و دیگر جای عمل نمی ماند.لیزر در پزشکی فقط برای بریدن بافت یا سوزاندن موهای زاید کاربرد دارد.بنابراین در ترمیم بکارت هیچ جایگاه خاصی ندارد .وحتی ترمیم بکارت با لیزر باعث ازبین رفتن جای عمل ترمیم نخواهدشد بلکه باعث سوزاندن لبه های پرده بکارت شده و باعث گشادی بیشتر شود .

پرده بکارت و مسائل مرتبط با آن:

پرده بکارت یکی از مسائل مهم در زنان جوان است و بسیار رگ دار و عروقی است اما زمانی که فرد پا به پیری می گذارد از رگ دار بودن پرده بکارت کاسته می شود.
عملکرد پرده بکارت چیست؟

در سرتاسر جهان عقاید مختلفی در مورد پرده بکارت رواج دارد. اگر زن در اولین شب عروسیش خونریزی نداشته باشد به این معنی است که قبلا رابطه جنسی داشته و دختر بودنش پذیرفته نخواهد شد.
در برخی از فرهنگ ها نبود خونریزی در شب اول عروسی می تواند باعث ایجاد بحث های مختلفی شود اما در برخی از فرهنگ ها مردان هیچ اهمیتی به این موضوع نمی دهند.
در موارد حادتر ، در صورت نبود خونریزی در شب اول عروسی ممکن است مشکلات خانوادگی زیادی بین دو طرف رخ دهد و حتی به دختر اسیب وارد شود.

چه زمانی هیچ خونریزی در شب اول عروسی رخ نمی دهد:

اگر دختر قبلا رابطه جنسی کامل یا ناکاملی داشته باشد
• اگر دختر در فعالیت هایی همچون اسب سواری یا ورزش های شدید همچون ژیمناستیک، دوچرخه سوالی و سایر موارد شرکت کرده باشد
• ممکن است به طور مادرزادی در پرده بکارتش مشکلی وجود داشته باشد و همین امر باعث ایجاد نشدن خونریزی گردد.
• ممکن است تصادفی همچون اسیب مستقیم به ناحیه واژن رخ داده باشد
• ممکن است فرد تحت تجاوز جنسی قرار گرفته باشد و خانواده اش به خاطر ترس از حرف مردم شکایت نکرده باشند.
• ممکن است فرد در کودکی تحت تجاوز جنسی قرار گرفته باشد اما خودش از این موضوع خبری نداشته باشد
• ممکن است تامپون در ناحیه واژنش قرار داده باشد.
• دخترانی که رابطه جنسی مقعد را برای جلوگیری از پاره شدن پرده بکارت انجام می دهند در برخی از مواقع ممکن است کمی کشیدگی در پرده بکارت رخ دهد و همین امر به پاره شدن آن منجر شود.

پاره شدن پرده بکارت چیست؟

پرده بکارت معمولا در طول اولین مقاربت جنسی پرده می شود با اینحال بیشتر دختران امروزی ممکن است قبل از اولین مقاربت جنسی خود با همسرشان، پرده بکارت را از دست بدهند. پرده بکارت پاره شده شکلی همانند شکل زیر خواهد داشت و دختران خودشان می توانند این موضوع را بررسی کنند. ما دختران زیادی را داشته ایم که خودشان پاره بودن پرده بکارت را تشخیص داده اند هرچند این موضوع ممکن است برای برخی از افراد دشوار باشد. واژه باکره بودن بدین معنی است که دختر قبل از ازدواج هرگز رابطه جنسی یا تماسی با مرد نداشته باشد. پرده بکارت پاره شده همیشه بدین معنی نیست که دختر باکرگی خود را به خاطر مسائل جنسی از دست داده است.

بازیابی پرده بکارت:

هیچ دختری نمی تواند باکرگی خود را بعد از دست دادن باز یابد اما می توان پرده بکارت او را ترمیم کرد. زمانی که دختر باکرگی خود را از دست داد هرگز نمی تواند آن را باز گرداند و ادعا کند قبلا هرگز رابطه جنسی نداشته است. باکره بودن همیشه به معنای دست نخورده بودن پرده بکارت یا پاره نشدن آن نیست.
بازیابی پرده بکارت:
فرایند بازیابی پرده بکارت، فرآیند ظریفی است که به مهارت های خوب و درک از آناتومی بدن زنان و اندام تناسلی آن ها نیاز دارد.
هدف از این جراحی باید برای جراح مشخص شود تا بتواند نیازهای دختر را درک کند و جراحی خوبی برای او انجام دهد. بیشتر دختران زمانی که ازدواج می کنند باید پرده بکارت داشته باشند و شب عروسیشان خونریزی کنند . حتی چند قطره خون هم کافیست تا بتواند فرد را به وجود پرده بکارت مطمئن سازد. برخی از افراد در این شرایط درد و خونریزی شدیدی را تجربه می کنند. دخترانی که می خواهند پرده بکارت اسیب دیده خود را ترمیم کنند باید در انتخاب جراح مناسب دقت کافی داشته باشند. جراح باید مهارت های لازم را داشته باشد و بتواند این جراحی را به درستی انجام دهد.
قبل از جراحی:
بیماران نباید قبل از جراحی عفونت واژینال داشته باشند.

دروغی بنام کپسول بکارت و ترمیم بکارت با لیزر

جراحی ترمیم پرده بکارت:

این جراحی باید تحت  بی حسی موضعی را هم تحمل کنند و جراح باید دانش کاملی در این مورد داشته باشد.
دو راهی بازیابی پرده بکارت:
همانطور که قبلا نیز بیان کردیم زمانی که باکرگی از بین می رود دیگر قابل جایگزینی نخواهد بود اما برخی از روش های پزشکی مدرن به زنان اجازه می دهند پرده بکارت از دست رفته خود را باز یابند. هایمنوپلاستی که به عنوان جراحی ترمیم پرده بکارت نیز شناخته می شود به زنانی که در طول رابطه جنسی یا سایر فعالیت ها همچون فعالیت های ورزشی یا حتی افتادن از بلندی پرده بکارت خود را از دست داده اند آن را دوباره بازیابند.

تعداد زنان جوانی که در فرانسه تلاش می کنند به خاطر اعتبار یا سایر موارد موجود پرده بکارتشان را بازیابی نمایند در حال افزایش است. در برخی از فرهنگ ها زمانی که فردی ازدواج می کند باید در طول اولین جلسه مقاربت جنسی اش خونریزی داشته باشد تا فرد مطمئن گردد همسرش قبلا رابطه جنسی دیگری نداشته است. هایمنوپلاستی ماه قبل به خاطر اتفاقی که در شهر شمالی Lille رخ داد دوباره توجه افراد را به خود جلب نمود.

ماه قبل شوهری علیه همسرش که ادعا کرده بود باکره است به دادگاه شکایت کرد. باکره نبودن زن بعد از اینکه جشن عروسی به پایان رسیده بود و این دو با هم به رختخواب رفته بودند مشخص شده بود. اگرچه در این تصمیم گیری اشاره ای به مذهب نشده است اما واقعیت این است که این دو زوج مسلمان بودند و همین امر باعث شده بود بحث های زیادی در مورد تصمیم دادگاه ایجاد شود. بیشتر رهبران مسلمان نیز خشمگین شده بودند و اصرار داشتند که اسلام باکره بودن را به عنوان پیش شرط ازدواج قرار نداده است. آن ها ادعا می کردند که دادگاه نتوانسته عدالت را در مورد این دو زوج فراهم کند.

اگرچه درخواست تجدید نظر وزارت دادگستری فرانسه منجر به لغو حکم مربوط به شهر Lille شد اما طوفان ناشی از آن موجب توجه رسانه ها به زنان جوان مسلمانی گردید که به خاطر ترس از عواقب ناشی از نداشتن پرده بکارت به جراحی هایی همچون هایمنوپلاستی روی می آورند. گزارش های خبری در مورد واکنش های افراد بعد از ازدواج و اتفاقاتی که به خاطر نبود پرده بکارت رخ می دهد بحث کرده اند. بعضی ها اعتراف کرده اند که به مبلغی به اندازه ۵۲۵۰ دلار را پرداخت کرده اند تا پرده بکارت خود را در کلینیک های خصوصی فرانسه بازسازی کنند.

برخی دیگر نیز به شهرهای تونس، الجزایر و مراکش سفر می کنند، جایی که این روند حتی شایع تر است و هزینه های آن به اندازه ۳۰۰ دلار است. اگر چه تعداد زنان مسلمانی که در انگلیس، آلمان، بلژیک و فرانسه در حال انجام این جراحی هستند نامشخص است، اما پزشکان بر این باورند که هایمنوپلاستی در حال رشد است. همان طور که برخی از مفسران خاطرنشان می کنند، افزایش تمایل افراد به این جراحی، نشان دهنده مشکلاتی است که ریشه در جامعه دارد اما مردان نیز در این شرایط بی تقصیر نیستند آن ها وسواس زیادی نسبت به باکره بودن زنان از خود نشان می دهند.

زنان مسلمان فرانسوی به طور فزاینده ای از محدودیت ها و سرکوب هایی که جنس مخالف بر آن ها تحمیل کرده است در حال دور شدن هستند و تلاش می کنند خود را از این موارد مصون دارند.یکی از مواردی که باعث می شود زنان احساس کنند نسبت به انجام عملی مجبور هستند همان تایید باکرگی شان است. این یک سنت قدیمی است که هیچ پایه و اساسی در اسلام ندارد و نباید در دادگاه ها نیز مورد بررسی و احترام قرار گیرد. تا زمانی که زنان به خاطر باکره نبودنشان تنبیه می شوند انجام جراحی هایی همچون جراحی هایمنوپلاستی اجتناب ناپذیر است.

حتی پس از جراحی نیز فرد دچار ترس و اضطراب زیادی می شود. دکتر استفان سنت لجر، رئیس بخش کودکان و زنان در بیمارستان رابرت بالگره در حومه پاریس، از اهالی ایولین سوس-بویز، بیان می کند که تفاوت های اجتماعی و جنسی بین زنان جوان مسلمان و غیر مسلمان در فرانسه کاهش پیدا کرده است . این روند به طور کلی موجب کاهش احتمال ازواج زنان باکره را در هم چنین کشورهایی کاهش داده است.

اما سنت لجر می گوید فشار و ارعاب های ناشی از نبود پرده بکارت و انجام جراحی ترمیم آن در بیمارستان باعث شده است زنان در معرض بیماری های روحی و البته فیزیکی قرار گیرند. به همین دلیل، او می گوید، اغلب موافقت خود را برای انجام چنین عمل جراحی اعلام می کند، هرچند این نوع اقدام از نظر او زیاد قابل پذیرش نیست. زنان مسلمان به خاطر فشارهای بی دلیلی که برای باکره بودن از طرف جامعه دریافت می کنند معمولا به سمت جراحی های ترمیم پرده بکارت روی می آورند.

این فشار از طرف افراد سنتی جامعه بر زنان وارد می شود. هر چند زنان برای تغییر موارد غیر ضروری همچون سینه ها، لب، بینی و کل صورت خود هم مجبور به انجام جراحی می شوند زیرا افراد جامعه به دنبال زن های زیبا هستند. با اینکه اصلاحات در قانون می تواند به زنان کمک کند در چنین شرایطی حق و حقوق خود را باز یابند اما فشارهای فرهنگی باز هم به اندازه کافی بزرگ خواهد بود و همین امر زنان را مجبور می کند برای ترمیم پرده بکارت خود به سراغ جراحی هایمنوپلاستی بروند.

حدود ۳۰ الی ۴۰ درصد جراحی های هایمنوپلاستی هم نمی تواند به هنگام پاره شدن در شب عروسی خونریزی تایید کننده بکارت را ایجاد کند و همین امر باعث نگرانی افراد می شود.هایمنوپلاستی جراحی ترمیم پرده بکارت است و بحث های زیادی در مورد آن وجود دارد. اینکه چنین جراحی واقعا به چه معناست و چرا زنان به دنبال این جراحی می روند دو مورد از سوال های بحث برانگیزی است که باید بدان پاسخ داده شود.

هایمنوپلاستی چیست؟

هایمنوپلاستی در اصل ترمیم پرده بکارت به کمک جراحی است. همانطور که می دانید پرده بکارت لایه دومی است که پوست پاره را می پوشاند. زمانی که این پرده به خوبی سر جایش قرار گرفته باشد به عنوان پرده بکارت دست نخورده در نظر گرفته می شود. انجام جراحی هایمنوپلاستی به معنای ترمیم پارگی یا مشکلات موجود در این پرده است و حدود ۴۵ دقیقه به طول می کشد و نیازمند بیهوشی است. دوره ریکاوری هم بسیار سریع و حدود یک هفته است.
چرا زنان به دنبال هایمنوپلاستی می روند؟
در بیشتر موراد فشارهای فرهنگی و مذهبی باعث می شود زنان به دنبال انجام چنین جراحی بروند. در برخی از فرهنگ ها داشتن پرده بکارت سالم نشانه پاکدامنی است. اما هایمنوپلاستی در برخی از شرایط به عنوان فرایند درمانی برای زنانی به کار می رود که تحت تجاوز جنسی یا سوء استفاده جنسی قرار گرفته اند.
مواردی که باید بدانید:

هایمنوپلاستی فرایند تقریبا امنی است و خطرات و عوارض جانبی اندکی برای افراد در پی دارد. با اینحال همانند سایر روش های جراحی این گزینه نیز ممکن است خطر عفونت یا خونریزی داشته باشد. بیشتر عوارض ناشی از ترمیم پرده بکارت نادر هستند. در طول جراحی پرده بکارت ترمیم می شود. در طولانی مدت عوارض ناشی از این جراحی بسیار اندک خواهد بود.

چنین فرآیندی باید تحت نظر پزشک متبحر انجام شود.چنین جراحی هنوز در کشورهایی همچون آفریقای جنوبی یک جراحی کاملا جدید است و به طور گسترده انجام نمی شود. به خاطر داشته باشید که پرده بکارت یک زن با قرار دادن تامپون یا در طول تمرینات ورزشی شدید هم ممکن است پاره شود.

درباره ی کارشناس مامایی

مطلب پیشنهادی

از ترمیم پارگی بکارت تا مشکل اجتماعی و قوانین پزشکی

از ترمیم پارگی بکارت تا مشکل اجتماعی و قوانین پزشکی

  از ترمیم پارگی بکارت تا مشکل اجتماعی و قوانین پزشکی   در این مقاله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


جهت تماس کلیک کنید