ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

تشخیص پرده بکارت ترمیم شده(۱)

 

تشخیص پرده بکارت ترمیم شده:خوب همانطور که می دانید بافت پرده بکارت شبیه بافتی است که در داخل دهان وجود دارد و زخم های آن معمولا خیلی خوب بهبود می یابد. با اینحال بیان این موضوع به طور ۱۰۰ درصد ممکن نیست. پس می توانید از چنین روشی برای بازیابی باکرگی خود استفاده کنید.

تشخیص پرده بکارت ترمیم شده: تشخیص هایمنوپلاستی

انواع هایمنوپلاستی:

پزشکان به دو شیوه باکرگی فرد را به او باز گردانند: نوع طولانی مدت و نوع موقت. اگر شما بخواهید از نوع اول این جراحی استفاده کنید نتایج آن تا زمان ازاله بکارت باقی خواهد ماند. این در حالیست که نوع دوم تنها ۲۰ روز دوام می آورد. اگر می خواهید بدانید ترمیم پرده بکارت و دوختن آن چقدر هزینه بر است باید به این نکته توجه داشته باشید که کدام نوع از هایمنوپلاستی را انتخاب می کنید قطعا هزینه هایمنوپلاستی طولانی مدت بالاتر از جراحی موقت است.
ریکاوری طولانی مدت:
پزشک در این شیوه تکه ای از بافت های غشایی را بر می دارد و آن را به وستیبول واژن منتقل می نماید. به این شیوه بازیابی پرده بکارت می گویند. سپس بافت ها به کمک بخیه هایی که قابل جذب است به هم دوخته می شوند. به این شیوه که برای بازیابی باکرگی از آن استفاده می شود هایمنوپلاستی گفته می شود. مزایای هایمنوپلاستی سه گانه به شرح زیر است:
• رسیدن به اثرات زیبایی طبیعی ( لابیاپلاستی برای اصلاح نقص هایی که در ناحیه تناسلی وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرد)
• در این مورد پرده بکارت تا زمانی که فرد وارد رابطه جنسی نشده است باقی می ماند.
معایب هایمنوپلاستی سه گانه در چیست؟
• بر اساس بازخوردی که مشتریان از این روش داشته اند، ممکن است اولین روز پس از جراحی درد اندک، ناراحتی یا تورمی را احساس کنید.
• دوره ریکاوری ممکن است بیش از ۷ روز به طول انجامد.
• هزینه بسیار زیادی برای بیماران دارد.
ترمیم ودوختن موقت پرده بکارت:
هدف از تداخلات جراحی در این مورد دوختن پاپیل های پرده بکارت است(بازگرداندن باقی مانده پرده بکارت به شکل اصلی و اولیه). مانع موجود در ورودی واژن توسط دوختن و بخیه کردن آن ها بازیابی می شود. این فرایند به عنوان یک جراحی کوچک شناخته می شود. مزایای هایمنوپلاستی موقتی در برگیرنده موارد زیر است:
• بر اساس پاسخ افراد، دوره پس از جراحی به راحتی می گذرد و معمولا دردی احساس نمی شود.
• در این شرایط خونریزی واقعی وجود ندارد یا بسیار اندک است.
• بافت های واژینال اسیبی نمی بیند و تصاویر موجود نشان دهنده ریکاوری خوب است.
• این گزینه نسبت به جراحی بلند مدت، مقرون به صرفه تر است.
همه زنانی که باکرگی خود را از دست می دهند دچار خونریزی می شوند؟
همانطور که می دانید پرده بکارت دست نخورده در برخی از فرهنگ ها و مذاهب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اگر سری به دیکشنری های خود بزنید می بینید که واژه بکارت به عنوان وضعیتی تعریف می شود که در آن فرد هرگز قبلا مقاربت جنسی نداشته است. در جامعه ما باکرگی هنوز هم مسئله مهمی برای زنان محسوب می شود.

یکی از رایج ترین تصوراتی که در میان ما حاکم است خونریزی پس از اولین مقاربت جنسی است. در بیشتر فرهنگ ها خونریزی بعد از اولین مقاربت جنسی الزامی است و آن ها بر این باورند که همه افراد زمانی که برای اولین بار رابطه جنسی برقرار می کنند باید خونریزی داشته باشند اما این عقیده و باور به دلایل مختلف اشتباه است. اول از هر چیزی باید بدانیم که خونریزی و علم مرتبط با آن چیست.

یک زن زمانی که برای اولین بار رابطه جنسی از طریق واژن را تجربه می کند ممکن است به خاطر پاره شدن پرده بکارتش دچار خونریزی شود. اگر نمی دانید پرده بکارت چیست باید بدانید که این یک بافت شبیه غشاست که به طور جزئی ورودی واژن را می پوشاند. رنگ آن تقریبا صورتی است اما می تواند سفید هم باشد. زمانی که یک دختر وارد سن بلوغ خود می شود و شروع به تولید هورمون استروژن می نماید این موضوع می تواند باعث ضخیم تر شدن پرده بکارت و افزایش عرض آن گردد.

با اینحال باید توجه داشته باشید که همه پرده های بکارت یکی نیستند و ممکن است تفاوت هایی هم باهم داشته باشند.
• پرده های بکارت اشکال، نوع و ضخامت متفاوتی دارند. اغلب این پرده حتی زمانی که فرد وارد اولین رابطه جنسی اش هم نشده است می تواند پاره شود. معمولا پرده بکارت ممکن است در طول ورزش های شدید، دوچرخه سواری، اسب سواری، خودارضایی و حتی استفاده از تامپون پاره گردد. واقعیت این است که برخی از زنان بدون پرده بکارت به دنیا می آیند.
• اینکه فردی در طول اولین مقاربت جنسی خود دچار خونریزی شود یا نشود به نحوه تحریک شدن و آرام بودن او بستگی خواهد داشت. در برخی از شرایط حتی زنانی که پرده دست نخورده ای دارند هم ممکن است در طول اولین رابطه جنسی خود دچار خونریزی نشوند زیرا به شدت تحریک شده اند.

از سوی دیگر، بیشتر خانم ها حتی زمانی که باکره نیستند هم ممکن است دچار خونریزی شوند زیرا به اندازه کافی تحریک نشده اند و ممکن است به خاطر فشار نفوذ الت تناسلی اسیب ببینند.
• بدن یک زن پر از راز و رمزهای مختلفی است که بهتر است پوشیده بماند. هیچ روشی برای تست باکرگی زنان وجود ندارد. برخی از زنان ممکن است در طول اولین رابطه خود دچار خونریزی شوند اما همه افراد اینگونه نیستند. هر دوی این شرایط کاملا طبیعی در نظر گرفته می شود.
• یکی از دلایل اصلی نبود آگاهی در مورد این موضوع، نبود آموزش های جنسی درست در کشورمان است. زنان هنوز هم به خاطر نداشتن خونریزی در طول اولین رابطه خود باید شرمنده باشند و گاه به خاطر چنین شرایطی تنبیه شوند.

تست باکرگی ورقه سفید هنوز هم در برخی از کشورها رواج دارد. اگرچه این موضوع ناراحت کننده است اما هنوز هم در بیشتر فرهنگ ها از چنین تست هایی اشتفاده می شود. حتی در کشورهای آموزش دیده هم افرادی وجود دارند که به خاطر باکره نبودن زنان از آن ها جدا می شوند.
• به خاطر همین طرز فکرهاست که روش های جراحی مختلفی همچون هایمنوپلاستی ابداع شده است. این یک روش برای بازیابی پرده بکارت شماست. اخیرا خبر تولید قرص هایی که به زنان کمک می کند در اولین رابطه جنسی خود خونریزی داشته باشند هم به گوشمان رسید. این قرص ها با خون پر می شوند و می توان آن ها را در واژن قرار داد. زمانی که آلت تناسلی مرد وارد واژن می شود و با این قرص برخورد می کند ممکن است باعث پاره شدنش گردد . اگرچه شنیدن این موضوع ناراحت کننده است اما بیشتر زنان برای اینکه از شر مشکلات این چنینی رها شوند به سراغ موارد مختلفی مثل این قرص ها می روند.

• تنها نتیجه ای که از این بحث می گیریم این است که باکرگی یک پدیده بیولوژیکی نیست و یک مسئله اجتماعی است و توسط جامعه ایجاد شده است.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت تماس کلیک کنید