ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

نشانی مطب:
تهران، بلوار ایت الله کاشانی، جنب بانک آینده، ساختمان آپادانا، طبقه ۵ جنوبی، واحد ۲۶
روزهای زوج از ساعت ۱۶ الی ۱۹
تلفن تماس: ۰۲۱۴۴۱۲۲۱۶۰

ترمیم ،دوختن،پرده بکارت:اسیب ساعت۸تا۹

ترمیم پرده بکارت:کسب و کار خطرناک جراحی پرده بکارت در جهان،من احساس بدی در مورد این زنان دارم. آنها از اعضای خانواده هایشان احساس فشار زیادی تحمل کرده و می ترسند طرد شده، یا حتی بدتر از آن قربانی خشونت فیزیکی جدی و حتی قتل شوند. سال هاست که جراحان زیبایی آلمان دارای بیمارانی هستند که نیاز به بازسازی پرده بکارت دارند. آنها معمولا زنان جوان مسلمان هستند. بکارت، یک مفهوم مهم در اسلام بوده، و قرآن به طور صریح رابطه جنسی نامشروع را در سوره ۱۷ منع می کند.

ترمیم وجراحی پرده بکارت:بازسازی بکارت یا هیمنوپلاستی

بدیهی است، چنین عملی از نظر پزشکی ضروری نیست. اما خانواده انتظار دارند که پس از شب عروسی خون بر روی دستمال ببینند. بیماران او معمولا در حال ازدواج هستند، اما قبلا رابطه جنسی داشته اند.
جراحی بازسازی بکارت یا هیمنوپلاستی ، همانطور که در اصطلاح پزشکی آن مشخص است، می تواند بصورت سرپایی انجام شود و کمتر از نیم ساعت طول می کشد. در صورت امکان، بقایای واقعی بکارت برای عمل استفاده می شود.

بافت نسبتا سریع رشد می کند و حتی ممکن است دارای عروق خونی شود که می تواند باعث خونریزی در رابطه جنسی شود. اما این تضمین نمی شود – بکارت یک غشای نازک است که تا حدودی ورودی مهبل (واژن) را می بندد.
زنانی وجود دارند که هنوز پس از داشتن رابطه جنسی برای اولین بار، بکارت دست نخورده دارند.

برعکس، زنانی با بکارت های تخریب یا پاره شده وجود دارند که هرگز رابطه جنسی نداشته اند. این ایده که آلت تناسلی باید از طریق بکارت به واژن وارد شود، اشتباه است و یادآور یک نگاه پدرسالارانه به رابطه جنسی است. پرده لزوما در طول رابطه جنسی پاره نمی شود، به همین دلیل ممكن است هیچ خونی نیر وجود نداشته باشد،.
طبق بررسی انجام شده توسط Pro Familia در سال ۲۰۱۳، تقریبا نیمی از زنان در اولین رابطه دچار خونریزی نمی شوند. این سازمان می گوید این یک افسانه درباره بکارت بوده که نسل به نسل منتقل شده است.

پزشکانی که موارد جراحی بازسازی بکارت دارند، با یک وضعیت دشوار مواجه میشوند: آنها نمیخواهند زنان متحمل عمل های غیرضروری شوند، یا افسانه ها و رفتارهای ضد زن را جاودانه سازند؛

از سوی دیگر، آنها آگاه هستند که این عمل میتواند زنان را از عواقب جدی آن نجات دهد.
والتر توضیح می دهد که اغلب بیماران می ترسند که خانواده هایشان آنها را رد کنند، به همین دلیل است که این جراحی را انجام می دهند. او می گوید، اگر این عمل از زن محافظت کند، از لحاظ پزشکی قابل توجیه است. هزینه او، قدردانی بیماران است.

ترمیم پرده بکارت
اما خانواده های بیماران، کمتر از آن استقبال می کنند. والتر تهدید به مرگ را در گذشته دریافت کرده است. “گاهی اوقات، یک برادر خشن و یا پسر عموی دختر آمده و می خواهد بداند چه اتفاقی افتاده است. ما با این کار، خود را در معرض خطر قرار می دهیم.
فشار بر پزشکان و بیماران بسیار زیاد است. والتر می گوید: “دختران از طریق چندین شماره تلفن محرمانه با ما ارتباط برقرار می کنند.”

“آنها بصورت غیر مستقیم با ما تماس می گیرند.” بر اساس یک مطالعه از جامعه زنان و زایمان آلمان برای بازسازی بکارت، ۱۲ درصد از آنها مورد بررسی قرار گرفته و می دانستند که از قتل های ناموسی می ترسیدند و شش درصد تلاش کردند خودکشی کنند زیرا باکره نبودند. همچنین مهم است که توجه داشته باشیم که ۱ نفر از هر ۳ زن، بکارت خود را از طریق تجاوز یا به زور از دست داده است.
محققان ۸۲ زن را پیگیری کردند که طی مراحل مشاوره برای بازسازی بکارت در دو کلینیک در آمستردام شرکت کردند. هدف آنها ایجاد دستورالعمل هایی برای کمک به پزشکان در این روش بود.

در حال حاضر بیماران و پزشکان قبل از انجام عمل می توانند چهار بار ملاقات کنند، به این ترتیب محققان دریافتند که بیش از نیمی از بیماران هیچ دانش و اطلاعاتی درباره سیستم تولید مثل زنان نداشته و فرضیه های دروغین مربوط به بکارت را باور داشتند؛ مثلا اینکه بکارت به طور کامل مهبل را می پوشاند. اکثر آنها نیز گمان می کردند که یک مرد می تواند در حین مقاربت، باکرگی زن را تشخیص دهد.
در حالی که پزشکان دریافتند که این زنان جوان نیاز به کمک دارند؛ اما راه حل همیشه شامل یک روش پزشکی نیست.

در این مطالعه، به زنان این انتخاب داده شد که عضلات آن ناحیه را برای تنگ تر کردن مهبل بکشند. آنها همچنین پیشنهاد یک بطری کوچک از خون را که می توانست روی دستمال در حین مقاربت بریزد، دریافت کردند. گزینه های دیگر شامل خونریزی ناشی از قرص های جلوگیری از بارداری، و یا قرار دادن یک محتوای قرمز رنگ در واژن قبل از رابطه جنسی بود.
اما والتر می گوید این گزینه ها همیشه عمل نمی کنند. بعضی از زنان با آزمایش بکارت که توسط یک پزشک یا عضو خانواده در کشورشان انجام می شود، تهدید می شوند ، در حالی که خانواده های دیگر نیاز به “گواهی بکارت” دارند.

“یک بار، همه افراد یک مراسم عروسی به بیمارستان مراجعه کرده و گفتند:” می خواهند از طریق معاینه تایید کنند که عروس باکره است “. دکتر مایکل لوکس ، پزشک ارشد بیمارستان زنان در ارلانگن، آلمان میگوید، “من عروس را به اتاق معاینه دعوت کردم، همه اعضای خانواده را به خارج از اتاق فرستادم و مدتی با او صحبت کردم. بعد از پنج دقیقه، او را به عنوان باکره اعلام کردم.” واقعیت این است که یک پزشک نمیتواند بگوید که آیا یک زن باکره است یا خیر.

در آن لحظه، لوکس می گوید، کار او به عنوان یک پزشک، محافظت از دختران از خطرات احتمالی است.
متاسفانه، والتر می گوید، پزشکانی که این جراحی ها را انجام می دهند نیز نیاز به حفاظت دارند. او نمی داند تا چه مدت باید بیمارانی که به دنبال این درمان ها هستند را بپذیرد. انجمن های پزشکی زیادی وجود دارند و افرادی هستند که به دنبال کمک هستند، چه این جراحی محرمانه بوده و چه گواهی بکارت مورد نیاز باشد.

پزشکان می توانند از این انجمن ها برای ارتباط با بیماران ناشناس استفاده کنند. یکی از بیماران والتر او را از طریق یک فعال اجتماعی از سومالی پیدا کرد که توسط والتر درمان شده بود. او در کشور خود یک قربانی ختنه شده بود و از عمل جراحی برای بازسازی استفاده کرد.

در سال های اخیر، تعداد پناهندگان کشورهای آفریقایی که این روش را درخواست می کنند، افزایش یافته است. والتر آنها را به صورت رایگان درمان می کند.

مورد از مذاهب بزرگ جهان یعنی یهودیت، مسیحیت و اسلام همگی به وجود خدای ابراهیم باور دارند و به همین خاطر برخی از باورها و عقاید آن ها با هم یکسان است. در هر سه مذهب، پاکدامنی و نداشتن روابط جنسی خارج از عرف از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

برای اینکه این افراد مطمئن شوند دستورات خداوند را به درستی اجرا می کنند نباید باکرگی خود را قبل از ازدواج از دست بدهند. اگر مردی با زنی ازدواج کند و بعد از هم بستر شدن با او متوجه شود که باکرگی ندارد ممکن است مشکلات زیادی برای زن ایجاد گردد.

ترمیم پرده بکارت

مرد در این شرایط می گوید: من با این زن ازدواج کردم اما زمانی که با او هم بستر شدم، دریافتم که باکرگی ندارد. در چنین شرایطی پدر و مادر دختر باید سعی کنند باکرگی دخترانشان را تایید نمایند.

به همین خاطر است که در چنین فرهنگ هایی تستی به نام تست باکرگی قبل از ازدواج انجام می شود. در این شرایط پدر دختر می تواند تست باکرگی را به همه ریش سفیدان خانواده نشان دهد و از باکره بودن دختر خود حمایت نماید.

در این شرایط مرد مجبور می شود با زن زندگی کند و حق طلاق او را نخواهد داشت حالا اگر نظریه مرد درست باشد و زن جوان باکره نباشد، او به خانه پدرش باز گردانده می شود و مرد می تواند او را طلاق دهد. در طول چند صد سال اخیر تغییرات زیادی در جوامع ما ایجاد شده است.

اما هنوز هم باکره بودن دختران می تواند یک موضوع مهم برای برخی از کشورها باشد. موردی که در بالا بدان اشاره کردیم یک داستان علمی تخلی نبود. در برخی از کشورها این رسم هنوز هم پا برجاست و به خوبی اجرا می شود. اگرچه این موضوع بسیار ازاردهنده است اما ما نمی توانیم آن را انکار کنیم.

در دنیای مدرن اروپا بیشتر افراد بر این باورند که هر فردی اختیار بدن خود را دارد. هر فردی می تواند انگونه که دوست دارد با بدن خود رفتار کند و صاحب بدن خودش است.

ترمیم پرده بکارت
با اینحال چنین مفهومی با مفاهیمی که در برخی از کشورها وجود دارد کاملا متفاوت است .
زن جوانی که به دنبال هایمنوپلاستی می رود حاصل چنین باورهایی است که او را مجبور می کند باکره بودن خود را تا قبل از ازدواج حفظ نماید. آن ها ممکن است به سنت های قدیمی خود باوری نداشته باشند اما به خوبی درک می کنند که ما در دنیای ایده آلی زندگی نمی کنیم و همه چیز منطبق با خواسته های ما نیست.

آن ها به دنبال پر کردن خلا بین نسل ها و فرهنگ ها هستند و دوست دارند تعادلی بین اینده و گذشته ایجاد کنند. نویسندگان این مقاله پیام بسیار مهمی در مورد هایمنوپلاستی و روش های اجرای آن دارند.

دانشمندان حوزه پزشکی مرزهای موجود مبتنی بر موقعیت و زمان را از بین برده اند تا بتوانند با بیماری ها مبارزه کنند و خود را به این دنیای مدرن برسانند. به عنوان مثال در قرون وسطی مسیحیان اجازه کالبدشکافی و تشریح بدن انسان را نمی دادند.

اگر پزشکان با این موارد مبارزه نمی کردند سیستم های متعددی که به بررسی بدن انسان نیاز داشت هرگز کشف نمی شد و تشخیص و درمان مبتنی بر علم هرگز به این اندازه پیشرفت نمی کرد.

خوب حالا سوال اینجاست که آیا تمرینات پزشکی باید بر اساس اخلاقیات فرهنگی و اجتماعی باشد؟ ایا پزشکان باید به موارد فرهنگی و اجتماعی که در جامعه رواج دارد فکر کنند؟

جامعه یک جایگاه یکپارچه نیست و فرهنگ هم نیست. همپوشانی بسیار زیادی از ناهمگونی ها وجود دارد که بسیاری از فرهنگ های مختلف – قومی، نژادی، مذهبی، حتی ملی – می توانند در عرض چند کیلومتر مربع از همان شهر در دوران مدرن همسو باشند.

برای مثال، دهلی نو، نیویورک یا آمستردام – همه آنها از لحاظ فرهنگی ناهمگن هستند. علاوه بر این، تابو در یک کشور ممکن است مجاز باشد اما در کشور دیگری ممکن است چنین اتفاقی رخ ندهد.
به عنوان مثال سقط جنین در دنیای اسلام و بیشتر فرهنگ ها ممنوع است اما در هند که بیشترشان هندو هستند این موضوع به صورت محافظه کارانه ای مورد بررسی قرار می گیرد .

در این کشورها پایان دادن به سقط جنین از طریق پزشکی قانونی است و در برخی از ماه ها قابل انجام است. در این شرایط حق و حقوق زنان حفظ می شود و آن ها می توانند در صورت رسیدن به یک سن خاص از حقوق خود استفاده کنند.

ترمیم پرده بکارت

از سوی دیگر در کشورهایی همچون ایالت متحده آمریکا که جایگاه فمینیسم شناخته شده است، انتخاب مسئله بسیار مهمی بوده است و داشتن حق و حقوق مساوی همیشه سرتیتر اخبار بوده است. با اینحال در این کشورها هم هنوز لابی های بزرگ سقط جنین وجود دارد که پژوهش بر روی نواحی نجات دهنده زندگی علم پزشکی همچون سلول های بنیادی را محدود می کند.

اخلاقیات فرهنگی و اجتماعی تحت این شرایط نمی تواند یکپارچه باشد. این مشکل همچنین قدرت زنان را هم زیر سوال می برد. با اینکه مردان برخی از جوامع ممکن است به دنبال ایده های بسیاری برای برطرف کردن این مشکل باشند اما آیا می توانند به زنان کمک کنند کنترل خوبی بر روی بدن خودشان داشته باشند؟

ایا اخلاقی بودن این است که زن طلاق داده شود یا قربانی قتلی ناموسی گردد و غیر اخلاقی بودن این است که به زن اجازه فعالیت هایی همچون ترمیم پرده بکارت داده نشود؟ در بسیاری از جوامع همانطور که قبلا نیز بیان کردیم زنان به خاطر پاره بودن پرده بکارتشان باید شرمنده باشند.

دنیا در حال تغییر است اما هنوز هم مشکلات زیادی در این زمینه وجود دارد. یک نفر نمی تواند یک شبه این دنیا را تغییر دهد. تغییر در افکار باید در سرتاسر جهان رخ دهد. ، هر چند تغییر در نگرش در سراسر جهان اتفاق می افتد.

اما تا زمانی که بقایای اندیشه های عقیدتی و انحرافیانه درباره عفت زنانه در جوامع، فرهنگ ها و طبقات خاص وجود داشته باشد، باید کاری انجام شود تا زنان قربانی این ایده ها نشوند.

در هر حال، در دنیای مدرن که تمرین و ورزش بخشی از روزهای مدرسه دخترانه است (و هیچ کشوری نیست که دختران را به کلی از این فعالیت ها ممنوع کرده باشد، اگرچه ممنوعیت تحصیلی ممکن است وجود داشته باشد)، ممکن است پرده بکارت به دلایل مختلف اسیب ببیند. او نباید برای سوء ظن ها و دانش محدودی که در این حوزه وجود دارد رنج ببرد. علاوه بر این، فریب این نوع ترمیم پرده بکارت کجاست؟

ترمیم پرده بکارت

اگر ترمیم پرده بکارت به عنوان فریب دادن مردمان جامعه در نظر گرفته شود، بازیگران و سلبریتی هایی که جراحی های بزرگ پلاستیک در چهره و بدن آنها انجام می شود و جراحی دندان ها برای داشتن دندان های شگفت انگیز روی صفحه نمایش، به عنوان فریب دادن جهان باید شناخته شوند در حالیکه چنین نیست.

اسیب ساعت۸تا۹:ترمیم پرده بکارت

و در نهایت، اخلاق پزشکی توسط دو کلمه شکل می گیرد – مفید بودن و مضر نبودن. عمل بالینی هایمنوپلاستی به زنانی که نیاز دارند کمک خواهد کرد. سوال این است که چه کسی آسیب خواهد دید؟

طبق آمار و راقام به دست آمده زنان به سوی جراحی های ترمیم پرده بکارت تمایل بسیار زیادی پیدا کرده اند. جراحی برای ترمیم پرده بکارت که یک غشا نازک در دهانه واژن است و ممکن است در طول رابطه جنسی یا سایر فعالیت ها پاره شود، حدود نیم ساعت زمان می برد و هزینه ای بین ۱۰۰۰ یورو خواهد داشت.

حداقل ۱۰۹ زن بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷ در بیمارستان NHS تحت این عمل قرار گرفته اند. اما به نظر می رسد ارقام مرتبط با این جراحی بسیار بالاتر از این هاست.
این موضوع بدین خاطر است که تنها ۹ مورد از ۱۵۰ مرکز و بنیاد NHS که وجود دارد به این آمار و ارقام پاسخ داده اند و اطلاعات خود را در اختیار پژوهشگران گذاشته اند.باقی مراکز اطلاعات موجود را در اختیار آن ها قرار نداده اند.اسیب ساعت۸

متخصصان بر این باورند که جراحی بعد از احساس گناه راجع به پاره شدن پرده بکارت می تواند نتایج خوبی برای زنان به همراه داشته باشند. افراد زیادی هستند که برای اولین بار ممکن است از عمل خود راضی نباشند و بخواهند آن را دوباره تکرار کنند.

برخی از افراد به خاطر فعالیت های جنسی پرده بکارت خود را از دست می دهند و برخی نیز به خاطر فعالیت های دیگری که در این زندگی داشته اند ممکن است با این شرایط دست و پنجه نرم نمایند.

ترمیم پرده بکارت

ترمیم پرده بکارت

در این میان زنانی هستند که دوست دارند همسر خود را با ترمیم پرده بکارت خوشحال سازند و به او اجازه دهند رابطه جنسی لذت بخشی را همانند اوایل زندگی تجربه نمایند.

از میان زنانی که این فرآیند را انجام داده اند ۸۱ درصدشان مجرد بوده اند و از این میان ۲۳ نفر بیان کرده اند که هیچ مذهبی ندارند و ۱۵ نفرشان به عنوان مسیحی و هشت نفر از کلیسای انگلستان و دو نفر از مسلمانان بوده اند.

بیشتر این جراحی ها خارج از دانشگاه Norwich و Norfolk انجام شده و از سال ۲۰۱۲ حدود ۵۰ جراحی انجام شده است اما این هزینه های این جراحی مشخص نگشته است.

در این میان بیمارستان دانشگاه Luton و Dunstable از سال های ۲۰۱۳ حدود ۱۲ مورد از این جراحی ها را با قیمت ۱۲,۷۲۷٫۳۲ یورو انجام داده اند این در حالیست که بیمارستان Bristol NHS Trust حدود ۱۱,۹۵۰ یورو را صرف جراحی های ناشناخته کرده است.
تحت قوانین سلامت، زنان می توانند این جراحی را به خاطر دلایل روانشناسی و نیز جسمی انجام دهند. این جراحی ها را می توان با هزینه ۴۰۰۰ یور برای هر جراحی در کلینیک های خصوصی لندن هم پیدا کرد. همانطور که می دانید پرده بکارت اشکال مختلفی دارد.

ترمیم پرده بکارت اما این برای سایر ارائه دهندگان خدمات درمانی صادق نیست. بیماران باید مراقب باشند تا نزد پزشک اشتباه نروند. Pro Familia هشدار می دهند که برخی از آنها، بیماران را برای دریافت پول و هزینه های زیاد در هر عمل پذیرش کرده و حتی قبل از عمل با آنها درباره جراحی صحبت نمی کنند. لوکس می گوید: هر عمل دارای خطراتی است. جای زخم، کاهش حساسیت و عفونت و می تواند ناشی از یک عمل نادرست باشد.

اندام های تناسلی دارای اعصاب حساس تر نسبت به سایر قسمت های بدن انسان هستند، و هیچ روش استانداردی برای بازسازی بکارت وجود ندارد – تا کنون، پزشکان خودشان را آموزش داده اند.
لوکس می گوید بیماران باید مطمئن شوند که به دنبال درمان توسط متخصص یا جراح پلاستیک با تجربه و اثبات شده بروند. از آنجا که اصطلاح “جراح پلاستیک” در آلمان اصطلاحی خاص نیست، هر پزشکی می تواند آن را بر روی درب مطب خود بنویسد حتی اگر تجربه این کار را نداشته باشد.

با این حال، دستورالعمل ها در هلند در برابر جراحی مقاومت می کنند مگر اینکه آخرین اقدام موثر باشد – با آموزش مناسب، به بسیاری از زنان می توان اموخت که گزینه های دیگری هم وجود دارد. علاوه بر این، حتی همسر اول پیامبر (ص) حضرت خدیجه (ع) پس از ازدواج باکره نبود. او دو همسر قبل از پیامبر و سه فرزند داشت.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonرزرو نوبت مطب تماس بگیرید!