ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

نشانی مطب:
تهران، بلوار ایت الله کاشانی، جنب بانک آینده، ساختمان آپادانا، طبقه ۵ جنوبی، واحد ۲۶
روزهای زوج از ساعت ۱۶ الی ۱۹
تلفن تماس: ۰۲۱۴۴۱۲۲۱۶۰

ترمیم پارگی پرده بکارت(مشکلات پزشکی ۲۰۱۹)

ترمیم پارگی پرده بکارت:در این مقاله سعی می کنیم درباره پیچیدگی های رو به رشد دنیای مدرن صحبت کنیم و ببینیم فرهنگ ها، دین ها، قوانین و سایر موار چگونه می تواند بر روی فرآیندهایی همچون ترمیم پرده بکارت اثر بگذارد. معمولا در برخی از شرایط بحث های بسیار متعددی در این مورد انجام می شود که بیشترشان اصلا مناسب و درست نیستند. این موضوع نشان دهنده نگرانی هایی است که درباره این درمان وجود دارد و قوانینی است که هنوز باید اصلاح شود.

ترمیم پارگی پرده بکارت(مشکل اجتماعی و پزشکی)

سقط جنین نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که سوالات اخلاقی ، قانونی و فرهنگی زیادی برانگیخته است. یک دیدگاه متفاوت می تواند به فعالیت های سرسختانه ای منجر شود. پزشکانی که سقط جنین را انجام می دهند هنوز ممکن است تحت فشار قانون یا سایر موارد موجود در جامعه باشند.

ترمیم پرده بکارت

خوب حالا سوال اینجاست که چنین رفتارهایی چه تاثیری بر روی باکرگی فرد دارد؟ چرا یک زن باید بخواهد باکرگی خود را باز گرداند؟ موارد بیولوژیکی که در چنین شرایطی باید مدنظر قرار گیرد چیست؟ترمیم پارگی بکارت

برخی از جوامع اهمیت زیادی به باکرگی دختران قبل از ازدواج می دهند اما سوال اینجاست که چرا تایید بکارت و نداشتن رابطه جنسی دختران قبل از زادواج در برخی از کشورها ضروری است؟ این نگرانی فراتر از مسائل مذهبی است و ریشه در جوامع مختلف و فرهنگ های آن ها دارد.

یکی از پزشکان پاکستانی اخیرا بیان کرده که جراحی ناحیه تناسلی نیز در این کشورها ناپسند بوده و بیشتر مادران ترجیح می دهند دخترانشان به جای داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج بمیرند.

اما چنین شرایطی را تجربه نکنند. چالش هایی که در این شرایط روبروی افراد قرار می گیرد بسیار پیچیده تر و سخت تر از هر چیزی است و همین امر می تواند شرایط دشواری را برای افراد ایجاد کند. این موضوع در کشورهای مسلمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

ترمیم پارگی پرده بکارت

جراحان مسلمان و سایر افرادی که در این کشورها کار می کنند معمولا در بازیابی بکارت فرد با مشکلات زیادی روبرو می شوند. محققان مختلفی بر روی این موضوع کار کرده اند. نویسندگان چنین مقالاتی تایید می کنند که چنین مشکلاتی در برخی از کشورها بسیار عمیق و ریشه ای است.

با اینکه دانش فرد در انجام چنین تکنیک هایی ضروری است اما باید وضعیت قانونی نیز در کشورها مشخص شود. به همین خاطر برای امن ماندن از مشکلات موجود باید راهنمایی هایی توسعه یابد تا جراحی ناحیه تناسلی زنان به راحتی انجام گردد.

اگر شما نیز در این مورد تجربه ای دارید می توانید در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.ترمیم پارگی پرده بکارت

هایمنوپلاستی یکی از فرآیندهای جراحی بحث برانگیز است که سوالات اخلاقی زیادی را در برخی از جوامع و به خاطر مسائل فرهنگی اجتماعی و مذهبی ایجاد می کند.

باکرگی در دختران یکی از موارد ارزشمندی است که در برخی از فرهنگ ها دیده می شود و این موضوع از مسائل فرهنگی و گاه مذهبی در برخی از کشورها سرچشمه می گیرد.
ایجاد رویکرد یک وجهی برای همه افراد در مورد هایمنوپلاستی و نقد کردن آن به عنوان یک فرایند غیرقانونی و البته غیر اخلاقی می تواند مشکلات زیادی را برای خانم هایی که به دنبال انجام چنین تکنیک هایی هستند ایجاد کند.

در این مقاله سعی می کنیم فاکتورهای مذهبی و البته اجتماعی-فرهنگی مرتبط با این جراحی را با هم مورد بررسی قرار دهیم و ببینیم چه اصول پزشکی یا قانونی برای جراحانی که هایمنوپلاستی را انجام می دهند وجود دارد.

ترمیم پارگی بکارت

همانطور که می دانید هایمنوپلاستی به عنوان جراحی برای بازیابی پرده بکارت از دست رفته در زنان و دختران تعریف می شود. تکنیک های زیادی در مقالات مختلف نسبت به هایمنوپلاستی بیان شده است. این یک فرآیند بحث برانگیز است که سوال های زیادی را در ذهن افراد ایجاد می کند. پرده بکارت اغلب در طول اولین مقاربت جنسی دختر پاره می شود و از بدن او به خارج دفع می گردد.ترمیم پارگی پرده بکارت
اگرچه نبود پرده بکارت در بیشتر جوامع مدرن امری عادی است اما در برخی از فرهنگ ها چنین شرایطی مایه ننگ و شرمندگی است و ممکن است به مشکلات متعددی منجر شود.

افرادی که قبل از ازدواج نتوانند بکارت خود را تایید کنند ممکن است با مشکلات متعددی روبرو شوند و نتوانند ازدواج نمایند.
در فرهنگ ها و جوامعی که وجود پرده بکارت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است این موضوع ممکن است به معنای تفاوت بین مرگ و زندگی باشد.

در این شرایط دختران قبل از ازدواج باید باکرگی خود را تایید کنند تا بتوانند مورد احترام قرار گیرند و پس زده نشوند.ترمیم پارگی بکارت

گزارش های زیادی در مورد مرگ ناشی از این شرایط وجود دارد. خانواده هایی هستند که به خاطر نبود پرده بکارت حتی حاضرند دختر خود را به قتل برسانند. باید بدانید که فرهنگ های مختلف و قوانین اجتماعی زیادی در سرتاسر جهان وجود دارد.ترمیم پارگی پرده بکارت

ترمیم پارگی پرده بکارت

مشکلات قانونی ترمیم بکارت چیست؟

برخی از این قوانین ممکن است در کشورهای دیگر پذیرفته نشود و مورد قبول واقع نگردد. افراد دوست دارند با انسان هایی زندگی کنند که ارزش های یکسانی با خودشان دارند و عقایدشان با هم یکی است. گاهی از اوقات ممکن است عقاید با هم فرق زیادی داشته باشد.ترمیم پارگی بکارت

به همین خاطر نباید رویکرد قضاوتی در مورد همه فرهنگ ها اتخاذ نمود و بهتر است این موضوعات به خوبی درک شود و با افرادی که چنین مشکلاتی دارند همدردی صورت گیرد.

به عنوان مثال در کشورهایی همچون ایران داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج غیر قانونی است و اسلام آن را منع می کند.ترمیم پارگی بکارت

در کشورهایی که دولت ها به خاطر قوانین مذهبی تلاش می کنند شهروندان را به سمت زندگی بهتری هدایت کنند مرز بین گناه و جرم تیره و تار می شود.

به عنوان مثال در سال ۲۰۰۸ یک زن مسلمان فرانسوی به خاطر نداشتن پرده بکارت نتوانست ازدواج کند. دادگاه فرانسه رای به ابطال داد زیرا زن تلاش کرده بود در مورد باکرگی خود دروغ بگوید.
در این شرایط برخی از دادگاه ها حکم را به نفع خانم می دهند زیرا بر این باورند که باکرگی بخشی از زندگی خصوصی آن هاست.

با اینکه باکرگی ممکن است در طی ورزش های شدید نیز پاره شود اما استفاده ازتامپون یا افتادن از بلندی نیز می تواند چنین شرایطی را ایجاد نماید.
برخی از افراد با وجود چنین اطلاعاتی هنوز هم بر این باورند که خونریزی بعد از مقاربت جنسی یکی از نشانه های اصلی باکرگی در زنان است در حالیکه واقعا چنین نیست.ترمیم پارگی پرده بکارت

خوب حالا سوال اینجاست که ایا جراح باید هایمنوپلاستی را توصیه کند و آن را انجام دهد؟ ایا انجام چنین جراحی هایی قانونی و اخلاقی است؟ترمیم پارگی بکارت

ایا جراح به فرد کمک می کند دیگران را فریب دهد؟ یا به زنان کمک می کند در جامعه خود پذیرفته شوند و زندگی آرامی را تجربه نمایند؟ آیا این زنان باید در برابر جامعه تنها رها شوند و اسیب ببینند یا اینکه باید زندگی دوباره ای به آن ها داده شود؟

ترمیم پارگی پرده بکارت
با اینکه برخی از خانم ها ممکن است بعد از ازدواج به دنبال جراحی هایمنوپلاستی بروند تا همسر خود را شگفت زده کنند اما مسائل و بحث های زیادی در مورد زنانی که به دنبال بازیابی پرده بکارت خود به خاطر مسائل مذهبی و اجتماعی هستند وجود دارد.

به عنوان مثال برخی از دانشگاه های آمریکا انجام چنین جراحی را درست نمی دانند زیرا معتقدند ممکن است مشکل ساز باشند و امنیت و موثر بودن آن تایید نشده است.

می توان به راحتی هایمنوپلاستی را به عنوان یک فرآیند بیهوده که فریب را در جامعه رواج می دهد کنار گذاشت. چنین رفتارهایی هم به معنای قضاوت از قبل است و می تواند هوش عاطفی و احساسی را زیر سوال ببرد.
درگیری و کشمکش ممکن است در هر سازمانی رخ دهد.

عقاید و ارزش های مختلفی در جوامع مختلف وجود دارد و همین امر می تواند ریشه بسیاری از اختلافات باشد.
نمی توان چنین نتیجه گرفت که تنها یک دیدگاه یا نظر خاص درست است و واقعیت نهایی آن است.ترمیم پارگی بکارت

چنین باورهایی می تواند در مقیاس وسیع و بین المللی مشکلات زیادی را ایجاد کند و حتی به جنگ و درگیری منجر شود. مفید بودن و مضر نبودن دو جنبه ای از اخلاقیات پزشکی است که در چنین شرایطی باید مدنظر قرار گیرد.ترمیم پارگی بکارت

ایا ترمیم پارگی بکارت دردناک است؟

مضر نبودن بدین معنی است که پزشکان کاری را انجام دهند که اسیبی به سایر افراد وارد نکند. مفید بودن به فعالیتی اطلاق می شود که به دیگران کمک می کند یا به نفع آن ها عمل می نماید.

این دو جنبه ها با هم کار می کنند تا به پزشکان کمک کنند فعالیتی را انجام دهند که برای بیماران مفید است و در عین حال می تواند از آن ها در برابر اسیب های مختلف محافظت کند.

مفاهیم مفید بودن و مضر بودن تحت تاثیر شرایط فرهنگی است و شرایط فرهنگی نیز تحت تاثیر فاکتورهای سیاسی، مذهبی و اجتماعی قرار گیرد و می تواند تصمیم گیری در مورد این دو جنبه را تحت تاثیر خود قرار دهد.
برخی از افراد بر این باورند که پزشکان در ابتدا باید به دنبال جنبه مضر نبودن فعالیت های خود باشند .

این عقیده هنوز هم در برخی از کشورها رواج دارد. پزشکان در هر شرایطی ممکن است تحت تاثیر این جنبه قرار داشته باشند .

با اینکه پزشک باید برای رساندن نفع به بیمار موارد اسیب پذیر را هم تحت شرایط کنترل شده قبول کند اما باید بدانیم که نفع یک فرآیند باید بر مضر بودنش بچربد. اگر بخواهیم تنها جنبه مفید بودن را به پزشکان تحمیل کنیم باید به این فکر باشیم که آن ها هیچ کاری انجام ندهند زیرا هر فرآیندی می تواند خطرات و اسیب های احتمالی خاص خود را داشته باشد.
زنی که به دنبال فرآیند هایمنوپلاستی می رود یک فرد مستقل است که حق تصمیم گیری در فعالیت ها و زندگی خود را دارد و باید بر روی بدن خود کنترل کامل داشته باشد.

به همین خاطر جراح هم باید به عقاید بیمار احترام بگذارد حتی اگر این عقیده بر خلاف عقاید شخصی او یا بر خلاف عقاید و باورهای اجتماعی و فرهنگی باشد.

اصول مفید بودن و مضر نبودن دو بخش باید به همراه هم به کار روند. جراحی که وظایف خود را فرتموش می کند ممکن است اسیب های زیادی به سایر افراد وارد نماید.

برخی از جراحان هستند که مخالف هایمنوپلاستی هستند زیرا آن را فریب دهنده می دانند و بر خلاف سلامت فرهنگی جامعه می شناسند. در همین زمان اگر دسترسی زنان به درمان های جراحی را انکار کنیم ما نیز حق آن ها را برای ایجاد یک زندگی بهتر نادیده گرفته ایم.

برای زنانی که به دنبال هایمنوپلاستی هستند، این موضوع ممکن است برای ازدواج کردن و لذت بردن از خود زندگی ضروری باشد.ترمیم پارگی بکارت

در برخی از کشورها عروس برای اینکه بتواند با همسر مورد علاقه خود ازدواج کند باید باکره باشد و بر اساس رسم و رسوم اگر مشخص شود زنی باکره نیست به عنوان فردی در نظر گرفته می شود که به خانواده خود خیانت کرده است.

در چنین شرایطی عواقب و نتایج مختلفی برای فرد رخ می دهد که از جمله آن ها می توان به طلاق یا حتی مرگ اشاره کرد.ترمیم پارگی بکارت

برای اینکه بدانید چرا زنانی که قبل از زادواج رابطه جنسی دارند باید شرمنده باشند بهتر است نگاهی به تفسیرهای جامعه از ارزش هایی همچون پاکدامنی، زیبایی، احترام و سایر موارد بیندازید. همچنین باید توجه داشته باشید که مردان نیز در این شرایط ممکن است با مشکلات متعددی روبرو شوند.

مردانی که با زنان بدون پرده بکارت ازدواج می کنند ممکن است مسائل و فشارهای روحی و روانی زیادی را که از طرف جامعه به آن ها تحمیل می شود تحمل کنند. همه این ها مسائل و مشکلات جدی هستند که به هنگام مراجعه بیمار برای انجام جراحی ترمیم پرده بکارت باید بدان توجه داشته باشیم.

اگر با انکار چنین جراحی موجب شویم بیمار عواقب خطرناک و غیر قابل تحملی را تجربه نماید، پس ما مفهوم عدالت را زیر سوال برده ایم. چیزی که در یک جامعه مورد پذیرش همگان است ممکن است در جامعه دیگر قابل قبول نباشد.

در دنیای ایده آل، آموزش های جرحی باید برای جراحان پلاستیک و متخصصان جنسی فراهم شود تا بتوانند هایمنوپلاستی را به امنی و به طور موثر انجام دهند.

فرآیند هایمنوپلاستی را می توان با برش لوبی، سفت کردن واژن و سایر موارد هم ترکیب کرد. این جراحی نباید به عنوان یک فرآیند امن، ساده و بی خطر که هر پزشکی می تواند آن را انجام دهد در نظر گرفته شود. غیر قانونی دانستن این جراحی باعث می شود بیماران به دنبال انجام آن پیش پزشکانی شوند که اصلا صلاحیت انجامش را ندارند.

در چنین شرایطی عوارضی همچون فیستول، عفونت، جراحت واژن ممکن است رخ دهد و جبران آن چندان ساده نباشد. تخصص های تکنیکی و آموزش های مناسب برای چنین جراحی یکی از موارد ضروری برای انجام آن محسوب می شود. آناتومی هر بیماری با بیمار دیگر متفاوت است و بعد از عمل او باید از شرایطی که برایش ایجاد شده راضی باشد.
حالا سوال اینجاست که ایا جراح اجراکننده هایمنوپلاستی از بیماران حمایت می کند؟ آیا او باید از قوانینی که وضع شده تبعیت کند؟ بیشتر جراحان هایمنوپلاستی را خوب نمی دانند و بر این باور هستند که انجام چنین جراحی هایی می تواند فریب را در جامعه افزایش دهد.
در یکی از نظرسنجی های انجام شده بیشتر پزشکان بیان کردند افرادی که هایمنوپلاستی را انجام می دهند از روحیه مرد سالاری در جامعه حمایت می کنند و باعث می شوند زنان بیشتر از قبل خود را تحت ظلم مردان نگه دارند. از سوی دیگر اگر همه جراحان و متخصصان زن به طور واضح هایمنوپلاستی را انجام دهند شاید افراد زیادی به این واقعیت اعتقاد و باور داشته باشند که باکرگی از اهمیت زیادی در دنیای مدرن برخوردار است.

بهتر است انجام هایمنوپلاستی را با انجام جراحی های بدون خونریزی مقایسه کنیم.

آیا انجام جراحی های پرخطر با محصولات بدون خونریزی یا بدون نیاز به انتقال خون بدین معنی است که جراح از اعتقادات بد جامعه حمایت می کند؟ همین موضوع را می توان در فرآیند هایمنوپلاستی نیز مورد بررسی قرار داد. بعد از این همه بحث باید بدانیم مرز بین جراحی درست و جراحی نادرست کجاست.

ایا هر بیماری که به پزشک مراجعه می کند و درخواست جراحی هایمنوپلاستی می دهد باید رد شود؟ ایا نیاز زن برای زندگی مجدد بعد از پاره شدن پرده بکارت باید نادیده گرفته شود؟ همه این سوالات زمانی که صحبت از هایمنوپلاستی و ترمیم پرده بکارت به میان می اید به ذهن خطور می کند. با اینحال ما نمی توانیم سایر اعتقادات فرهنگی و مذهبی افراد را حتی اگر با اعتقادات ما همخوانی ندارد زیر سوال ببریم.
خلاصه:

به طور کلی تصمیم گیری در مورد انجام دادن یا ندادن هایمنوپلاستی باید در بافت جوامع مختلف مورد بررسی قرار گیرد. اینکه بگوییم هایمنوپلاستی قانونی و اخلاقی است یا خیر به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. تاثیر روانی و اجتماعی این موضوع نیز باید به صورت وسیع مورد توجه قرار گیرد. ما به عنوان یک پزشک یا مشاور مامایی باید با باورها و عقاید نادرستی که بر جامعه حاکم است مبارزه کنیم و قبل از هر چیزی به سلامت بیماران بیندیشیم.
این یک مشکل پیچیده است.ترمیم پارگی پرده بکارت

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonرزرو نوبت مطب تماس بگیرید!