ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

نشانی مطب:
تهران، بلوار ایت الله کاشانی، جنب بانک آینده، ساختمان آپادانا، طبقه ۵ جنوبی، واحد ۲۶
روزهای زوج از ساعت ۱۶ الی ۱۹
تلفن تماس: ۰۲۱۴۴۱۲۲۱۶۰

۴۰نکته پرده بکارت

بهترین نکته های زمانی پرده بکارت

۱٫عملکرد وساختار پرده بکارت

پزشکان مطمئن نیستند که مفهوم یا ایده‌ی پرده  بکارت از کجا امده است.

۲٫ متفاوت و منحصر به فرد

پرده‌ بکارت هر دختری شکل متفاوت و مخصوصی دارد. درست مثل لاله گوش‌ها، بینی‌و واژن، پرده بکارت نیز از نظر اندازه، رنگ و شکل متفاوت است. این بافت ممکن است شبیه به گلبرگ گل رز، گل میخک، یک تکه پازل، یا ماه نصفه باشد. در اکثر موارد، الاستیک است و حالت کشسانی دارد.

۳٫ درجه پارگی مختلف

از آن‌جا که پرده‌ی بکارت هر زنی شکل متفاوتی دارد، پارگی یا خراشی که رخ می‌دهد نیز شکل متفاوتی دارد.

۴٫ ورودی واژن

پرده بکارت در ۱تا ۲ سانتی‌متری داخل دهانه‌ی واژن قرار دارد، و در عمق آن نیست.

۵٫ ۶۵ درصد خونریزی

یک مطالعه نشان داد که تنها ۶۵درصد از زنان در طی مقاربت اولیه خونریزی می‌کنند. خونریزی نشان می‌دهد که پرده بکارت دچار پارگی شد‌ه‌است. این “خونریزی اول” را می‌توان به فشار ایجاد شده روی ماهیچه‌های واژن، نرم و مرطوب نبودن واژن به میزان کافی، دخول سریع و تند، یا خراش ایجاد شده در واژن مرتبط دانست.

۶٫ افسانه های پرده بکارت

یک پرده‌ی بکارت جدا شده نشان‌دهنده‌ی بکارت نیست و حتی عدم بکارت را هم نمی‌رساند. مفهوم بکارت از لحاظ تاریخی یک مفهوم مبهم است که بر اساس ادراک و افسانه به وجود آمده‌است. افراد مختلف اندیشه‌های مختلفی دارند که بر طبق آن رابطه‌ی جنسی به معنای “از دست دادن بکارت” فرد است.

۷٫ باکرگی

پرده بکارت همچنین به عنوان پرده‌ی   واژن، تاج واژن، غشاء بکارت، دست نخوردگی یا دوشیزگی شناخته شده‌است.

۸٫ کشف ابوعلی سینا

در قرن دهم ابن سینا اولین کسی بود که اعلام کرد در داخل دهانه‌ی واژن پرده‌ای از پوست وجود دارد و در طول اولین مقاربت توسط آلت تناسلی آسیب می‌بیند. جریان پرده بکارت در نهایت در سال ۱۶۴۴ توسطآندرئاس وزالیوس کالبدشناس معروف هلندی در طول یک کالبدشکافی تأیید شد.

۹٫ ساختار نامشخص

محققان مطمئن نیستند که هدف از پرده بکارت دقیقا چیست ولی عموما اتفاق نظر دارند که فقط بخشی از تکامل جنین است.

۱۰٫ خونریزی یا عدم خونریزی

هنگامی که پرده‌ی بکارت از واژن جدا می‌شود، خواه در طول اولین مقاربت و خواه در اثر برخی عوامل دیگر، فرد ممکن است خونریزی یا درد کمی را تجربه کند، که هر دو بسیار طبیعی هستند. بعضی از دختران هیچ خونریزی یا احساس دردی ندارند.

۱۱٫ مجرای خروج قاعدگی

پرده بکارت معمولا دهانه‌ی واژن را به طور کامل پوشش نمی‌دهد، تا به این ترتیب خون قاعدگی بتواند از بدن خارج شود.

۱۲٫ ساختار

یکی از محققان خاطر نشان کرد که پرده ی بکارت شبیه “چارچوب در برای یک خروج است. هیچ چیزی نمی‌تواند وارد درب شود یا از آن خارج شود بدون این‌که از چارچوب درب عبود کند. به همین قیاس هیچ چیز نمی‌تواند وارد واژن شود یا از آن خارج شود بدون آن‌که از پرده بکارت عبور کند.

۱۳٫ بکارت بسته شده

شایع‌ترین مشکل پزشکی در مورد پرده‌ی بکارت، بدون سوراخ بودن آن است. دیگر ناهنجاری‌های پرده بکارت عبارتند از وجود منافذ روی آن یا مشبک بودن (داشتن یک سوراخ کوچک و تعدادی از حفره‌های کوچک) یا پرده‌ی بکارت منفصل (یک رشته بافت یا بیش‌تر از یک رشته در دهانه‌ی واژن).

۱۴٫ مرگ بی بکارتان

پزشکان در قرن‌های هجدهم و هفدهم میلادی وجود یا عدم وجود پرده بکارت را به عنوان شواهدی از بیماری‌های جسمانی مانند هیستری زنان می‌دانستند. به گفته‌ی این پزشکان، اگر این بیماری درمان نمی‌شد، قطعا به مرگ فرد منجر می‌شد.

۱۵٫ مرگ و زندگی

پرد‌ه‌ بکارت نقش مهمی در تاریخ بازی کرده‌است: به عنوان عامل تعیین‌کننده‌ی پدر واقعی بچه‌ها، نشانه‌ای از تقدس و باکرگی، منبع آبرو برای خانواده‌ها، مرز بین گناه و بی‌گناهی، و راه کنترل رفتار یک زن. وجود آن اغلب موضوع مرگ و زندگی بوده‌است. در ایران، صرف نظر از سن دختر، پرده بکارت باید تا زمان اولین ازدواج پاره نشده باشد.

۱۶٫ تغییر و بدون تغییر

پرده‌ی هایمن در طول تاریخ با بکارت زن ارتباط داشته‌است. با این حال، هایمن می‌تواند در مواردی که اصلا به رابطه‌ی جنسی مرتبط نیست، دچار کشش شود. هایمن یا پرده بکارت ممکن است در حین بازی کردن، قرار دادن یک تامپون درون واژن، خودارضایی، یا بدون هیچ دلیلی تغییر کند. علاوه بر این، از آن‌جا که پرده بکارت اغلب الاستیک یا کشسان است، ممکن است اصلا متحمل هیچ تغییری نشود.

۱۷٫ پارچه ی آغشته به خون

در برخی از فرهنگ‌ها، مدت کوتاهی پس از عروسی، و معمولا در شب اول عروسی یا شب زفاف، نو داماد باید یک سری پارچه‌ی خونین را تحویل بدهد هم برای اثبات باکره بودن دختری که با او ازدواج کرده‌است و هم برای نشان دادن این‌که رابطه‌ی جنسی بعد از ازدواج با موفقیت صورت گرفته‌است.

۱۸٫پرده  بکارت مصنوعی

محصول ژاپنی “Joan of Arc Red” بزرگ‌ترین محصول جعلی پرده بکارت است که در چین به فروش می‌رسد. به گفته‌ی یک نماینده‌ی خدمات مشتریان، بسیاری از مشتریان این محصول روسپیانی هستند که قصد دارند پول بیش‌تری از مشتری خود دریافت کنند یا افرادی که به تازگی فارغ‌التحصیل شده‌اند و قصد ازدواج دارند و آن‌ها را قبل از ازدواج می‌خرند. توضیحات روی بسته می‌گوید، این محصول برای رسیدن به یک اثر بهتر است، زن باید “خجالتی” به نظر برسد و “درد” را حس کند!

۱۹٫ ترمیم پرده بکارت

ترمیم پرده‌ی بکارت یا “جراحی بکارت” بازسازی غشای هایمن یا پرده‌ی  بکارت است. این عمل جراحی در کشورهایی مانند فرانسه، آلمان و انگلستان محبوبیت فراوانی دارد.

۲۰٫ جراحی سراپایی

عمل جراحی ترمیم پرده بکارت، نوعی جراحی سرپایی است به این معنی که زنان می‌توانند ۳۰ دقیقه بعد به خانه بروند. بسیاری از زنان این روش را مخفیانه انجام می‌دهند، و بسیاری از پزشکان بر این باورند که این عمل جراحی ارتباط چندانی با سلامت جسمانی ندارد بلکه برای جلوگیری از مورد ظلم قرار گرفتن است و به لحاظ روان‌شناختی به فرد کمک می‌کند.

۲۱٫ بازار سیاه پرده فروشان

در سوریه، یک پرده بکارت مصنوعی می‌تواند در بازار سیاه به مبلغ ۱۵ دلار توسط دخترانی که نمی‌توانند از جراحی بازسازی هایمن استفاده کنند، خریداری شود.

۲۲٫ جریمه ی پرده فروشی

در سال ۲۰۰۹، یک رهبر برجسته‌ی مذهبی در قاهره، خواستار وضع جریمه‌ی سنگین برای کسانی شد که پرده بکارت مصنوعی را به فروش می‌رسانند. او این کار را یک عمل غیر اخلاقی و زشت نامید.

۲۳٫ ابزاری برای پزشکی قانونی

گرچه پرده بکارت نشانه‌ی مناسبی برای دخول آلت تناسلی در واژن نیست، اما پزشکان با بررسی آن می‌توانند آثار تجاوز جنسی را تشخیص دهند. این امر برای حوادث سوء استفاده‌ی جنسی حیاتی است.

۲۴٫ اکثریت با پرده به دنیا می آیند

دانشمندان بر این باورند که اکثر خانم‌ها دارای پرده بکارت هستند. فقط حدود ۰.۰۳٪ از زنان بدون یک پرده بکارت قابل مشاهده متولد می‌شوند. از آن‌جا که هایمن یا پرده‌ی بکارت باقی‌مانده‌ی پیشرفت واژن است، عدم وجود آن فقط به این معنا است که تشکیل واژن کامل‌تر از حد معمول بوده‌ا

۲۵٫ بارداری با پرده بکارت

یک زن ممکن است باردار شود حتی اگر پرده بکارت هیچ تغییری نکرده باشد و هیچ آلت تناسلی وارد بدن او نشده باشد. اگر اسپرم با ناحیه فرج یا واژن تماس داشته باشد، می‌تواند به داخل واژن حرکت کند و احتمالا منجر به بارداری شود.

۲۶٫ پنهان پس از زایمان طبیعی

زایمان طبیعی ظاهر پرده بکارت را با اعمال کشش روی آن تغییر می‌دهد و سبب می‌شود که کم‌تر قابل مشاهده باشد.

۲۷٫ بسته شدن دوباره در یائسگی

در زنان مسن‌تر که بعد از دوره‌ی یائسگی به سر می‌برند و زایمان طبیعی نداشته‌اند یا به طور منظم رابطه‌ی جنسی نداشته‌اند، پرده بکارت ممکن است دوباره بسته شود. گاهی اوقات اگر یک خانم مسن‌تر می‌خواهد یک زندگی جنسی فعال را دوباره شروع کند، ممکن است از یک متخصص زنان برای باز کردن مجدد پرده بکارت خود کمک بگیرد.

۲۸٫ باریک تر و عریض تر

پرده بکارت نوزادان معمولا برجسته و ضخیم است. اما پس از گذشت زمان، بیش‌تر بافت پرده از بین می‌رود و سوراخ آن عریض‌تر می‌شود.

۲۹٫ نیاز به عمل جراحی

در هر ۱ خانم  از ۲۰۰ خانم، سوراخ پرده‌ی بکارت به حدی کوچک است که انگشت یا تامپون به سختی می‌تواند وارد شود یا ممکن است اصلا نتواند وارد شود. یک عمل جراحی ساده که بافت اضافی را از بین می‌برد، تنها کاری است که باید انجام شود.

۳۰٫ لبه ها

در علم طب یونان قدیم، کلمه‌ی “هایمن” یا پرده به کرات استفاده می‌شود. ارسطو هایمن قلب، هایمن روده و هایمن مغز را ذکر می‌کند. برای ارسطو و یونانی‌ها، هایمن چیزی بیش‌تر یا کم‌تر از غشاء نبود‌ه‌است.

۳۱٫ کندن یک سوراخ

یکی از محققان اشاره می‌کند که پرده‌ی بکارت آن چیزی است که بعد از ” کندن یک سوراخ ” باقی می‌ماند.

۳۲٫ گره گوشتی

در طول قرون وسطی، پزشکان اعتقاد داشتند که یک “گره” گوشتی درون واژن وجود دارد که مانند یک نخود است.

۳۳٫ تگ ها یا تکه های کوچک صورتی

پس از آن‌که پرده‌ی بکارت “پاره شود”، یک دایره از تکه‌های کوچک صورتی “در انتهای پایینی واژن باقی می‌ماند. این‌ها به عنوان تگ‌های هایمنال شناخته می‌شوند و معمولا با گذشت زمان کوچک می‌شوند.

۳۴٫تکه های دردناک

تگ‌های مذکور یا آثار باقی‌مانده از پارگی پرده‌ی بکارت، ممکن است گاهی اوقات باعث ناراحتی یا درد در هنگام مقاربت شوند. اگر این مورد برای‌تان رخ داد، یک روان‌کننده یا جراحی کوچک برای حذف این تگ‌ها می‌تواند کمک‌کننده باشد.

۳۵٫ بقایا

هنگامی که یک زن در رحم رشد می‌کند، اندام‌های داخلی تولید مثل و واژن او جدای از اندام‌های تولید مثل خارجی (فرج و غیره) توسعه می‌یابند. پرده بکارت چیزی است که از دیواره‌ی بدن که در ابتدا آن‌ها را از هم جدا می کرد، باقی مانده‌است.

۳۶٫ مقاوم و ماندگار

در حالی که برخی از پرده‌های بکارت بسیار شکننده هستند و می‌توانند به راحتی وا بروند، برخی دیگر بسیار مقاوم هستند و بسیار محکم هستند و در حین انجام آزمایش‌های زنان یا حتی پس از زایمان طبیعی همچنان به طور کامل قابل مشاهده هستند.

۳۷٫ شل و باز

پزشکان در سال ۲۰۰۲ خاطرنشان كردند كه پرده بکارت یک زن تایوانی پس از چندين عمل جراحي ترمیمی، دوباره شل و باز می‌شود.

۳۸٫ مراسم پاره کردن پرده بکارت

در برخی قبایل استرالیا، یک زن مسن پرده‌ی بکارت “عروس” را یک هفته قبل از مراسم ازدواح، پاره می‌کند. اگر پرده بکارت قبلا از دیواره‌ی واژن جدا شده بود، این زن به تحقیر در میان مردم، شکنجه و گاهی اوقات به مرگ محکوم می‌شد.

۳۹٫ حیوانات باکره

دیگر پستانداران نیز پرده‌ی بکارت دارند، از جمله لاما، خوکچه هندی، گاو دریایی، موش کور، نهنگ‌های دندان‌دار، شامپانزه‌ها، فیل‌ها، موش، فک و بسیاری دیگر.

۴۰٫ احیاء پرده بکارت

در خوکچه‌های هندی، پرده بکارت هنگامی که بارور می‌شوند، از بین می‌رود، و همین به آن‌ها اجازه می‌دهد که جفت پیدا کنند. هنگامی که آن‌ها بارور نیستند، پرده‌ی بکارت رشد می‌کند و احیا می شود و واژن را به طور کامل مسدود می‌کند

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جهت تماس کلیک کنید