ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

نشانی مطب:
تهران، بلوار ایت الله کاشانی، جنب بانک آینده، ساختمان آپادانا، طبقه ۵ جنوبی، واحد ۲۶
روزهای زوج از ساعت ۱۶ الی ۱۹
تلفن تماس: ۰۲۱۴۴۱۲۲۱۶۰

اولین رابطه زناشویی:۹ نکته درباره تجربه اولین دخول

اولین رابطه زناشویی:اگرچه این موضوع کمی عجیب به نظر می رسد اما به ما اعتماد کنید.  وقتی برای اولین بار وارد رابطه جنسی می شوید و آن انتظاری که از قبل داشتید را دریافت نمی کنید بهتر است به دنبال تجربیات بهتری باشید. در این شرایط باید از تجربیات قبلی تان درس بگیرید و رابطه بهتری برای خودتان بسازید.ممکن است بارها و بارها این شرایط را تجربه کنید:

اولین رابطه زناشویی

اولین رابطه زناشویی:۹ نکته درباره تجربه اولین دخول

۱-اگر فکر می کنید چیزی واژن تان را مهر و موم کرده اشتباه می کنید:

خیلی از افراد فکر می کنید چیزی همانند کیسه پلاستیکی واژنشان را مهر و موم کرده است . اما واقعیت چنین نیست. قبلا هم گفتیم که پرده بکارت شما  در برگیرنده چین خوردگی های نازکی از بافت های کشسان است که داخل دهانه واژن قرار گرفته است. این قسمت ممکن است اولین باری که رابطه جنسی دارید پاره گردد یا کشیده شود. همین امر در برخی از افراد باعث ایجاد ناراحتی یا خونریزی می شود. اما باید به خاطر داشته باشید که پرده بکارت ممکن است همان بار اول پاره نشود یا به طور کامل پاره نشود.

۲-می تواند کمی اسیب ببیند:

قبل از اینکه به سراغ سایر مسائل برویم اجازه دهید این موضوع را بیشتر توضیح دهیم.

برای اینکه اماده برقراری رابطه جنسی شوید بدن شما باید از طریق لمس کردن ، بوسیدن و سایر موارد گرم شود. این همان زمانی است که همسر شما دچار نعوظ می شود و واژن تان برای انجام رابطه جنسی روان می گردد. اگر واژن به اندازه کافی روان نباشد درد زیادی  به هنگام برقراری رابطه جنسی تحمل خواهید کرد. اما موضوع مهم و بخش جذاب ماجرا اینجاست که اعصاب هم می تواند با فرآیند تحریک تداخل داشته باشد.  سرعت تحریک شدن افراد هم  متفاوت است. مردان همانند مایکرویو هستند و زنان مثل آشپزانی هستند که به آرامی کارشان را انجام می دهند.  شما می توانید از انگشت تان استفاده کنید و ببینید واژن تان برای برقراری رابطه جنسی آماده شده است یا خیر. اگر واژن به اندازه کافی مرطوب نبود زیاد نگران نباشید. شما یا همسرتان مشکلی ندارید. می توانید از روان کننده هم استفاده کنید.

اولین رابطه زناشویی

۳-بدن شما احساس متفاوتی خواهد داشت:

بعد از برقراری رابطه جنسی واژن شما انعطاف پذیرتر می شود. حالا واژن به دخول عادت کرده است. پس دفعات بعدی که رابطه جنسی با همسرتان برقرار می کنید تجربه بهتر و راحت تری خواهید داشت.  علاوه بر این، سینه های شما به طور موقت سفت می شود چون تحرک شدن تان موجب شده است رگ های خونی متسع گردند  و بافت های سینه تان متورم شوند. نوک سینه ها هم به لمس شدن حساس می شود و این موضوع عادی است.

شاید از خودتان بپرسید چرا چنین شرایطی رخ می دهد؟ خوب پاسخ به این سوال بسیار ساده است. جریان خون و تنش عضلانی زمانی که  رابطه جنسی برقرار می کنید افزایش می یابد و باعث سفت تر شدن نوک سینه ها می گردد.

اولین رابطه زناشویی

اولین رابطه زناشویی

۴-باکرگی شما یک هدیه نیست:

شاید یکی از سردرگم کننده ترین سوالاتی که در زندگیتان با ان مواجه شده باشید این است: ایا برای داشتن یک رابطه جنسی موفق آماده هستم؟  وقتی وارد رابطه ای می شوید و احساساتی نسبت به طرف مقابل پیدا می کنید پاسخ دادن به این سوال پیچیده تر از قبل خواهد شد.  فقط به خاطر داشته باشید که شما هیچ رابطه جنسی به دیگران بدهکار نیستید. اصلا مهم نیست طرف مقابل شما چقدر مهربان است و چقدر از زمانش را در کنار شما بوده و هزینه هایتان را  متقبل شده است.  اینکه چه زمانی باید با فردی وارد رابطه شوید به خودتان بستگی دارد. بله می دانم. شما به دنبال نشانه هایی هستید که زمان مدنظر را نشان تان دهد. اما واقعیت این است که این نشانه ها فقط در درون خودتان است. این شما هستید که باید اماده ورود به چنین رابطه ای باشید.

۵-از دست دادن باکرگی به برنامه ریزی زیادی نیاز دارد:

حداقل کاری که شما باید انجام دهید ترتیب دادن یک رابطه جنسی مناسب است. این بهترین کاری است که می توانید برای خودتان انجام دهید.

اولین رابطه زناشویی

منظورمان از آمادگی، روشن کردن شمع، مرتب کردن تختخواب یا کارهای این چنینی نیست. نه منظورمان اصلا این نیست. شما مسئولیت های زیادی در رابطه جنسی تان دارید.  ایا از قبل خودتان را در برابر بارداری های ناخواسته آماده کرده اید؟ کاندوم دارید؟  فضا و زمان خصوصی برای انجام اینکار تدارک دیده اید؟  اگر تصمیم جدی برای برقراری رابطه دارید و می خواهید برای اولین بار این رابطه را تجربه کنید باید خودتان را برای پاسخ دادن به این سوالات هم آماده کنید. باید بدانید که رابطه جنسی می تواند عواقبی داشته باشد و زندگیتان را به کلی تغییر دهد. احتمال دارد در حین رابطه، باردار شوید یا اینکه به بیماری های STD مبتلا گردید.  اگر فکر می کنید اولین باری که رابطه جنسی دارید باردار نمی شوید سخت در اشتباهید. همان بار اول هم می تواند شما را باردار کند. رابطه جنسی یک فرآیند جادویی که در فیلم های سینمایی وجود دارد نیست.  اما اگر اطلاعات کافی درباره آن داشته باشید می توانید احساس بهتری هم در خود ایجاد کنید.

۶-احساس افراد مبتدی را خواهید داشت:

شاید این اولین باری نباشد که طرف مقابل رابطه جنسی را تجربه می کند. اما شما اولین باری است که وارد یک رابطه جنسی می شوید و آن را تجربه می کنید.  شکی نیست که هر دوی شما احساس نگرانی و عصبی بودن خواهید داشت. پس به جای اینکه مدام از خود بپرسید ایا رابطه جنسی خوبی خواهم داشت؟ کار درستی انجام می دهم؟ به فکر بهتر شدن این رابطه باشید.

اولین رابطه زناشویی

اولین رابطه زناشویی

اینکه بار اول یا هزارم تان است که رابطه جنسی دارید زیاد مهم نیست. شما و همسرتان باید به دنبال روشی برای برقراری ارتباط باشید و نیازهایتان را به خوبی درک کنید و برطرف نمایید. اگر در این رابطه احساس راحتی نداشته باشید تجربه خوبی هم نخواهید داشت.

۷-شاید فکر کنید این رابطه ارزشش را نداشت:

قبل از اینکه وارد این رابطه شوید مغزتان رویاهای زیبا و فانتزی برایتان تدارک می بیند. واقعیت این است که رابطه جنسی شاید اینقدرها هم که فکر می کنید فانتزی نباشد. این موضوع کاملا عادی است. رابطه جنسی علاوه بر جسم روح شما را هم درگیر خود می سازد. پس اگر ترس داشتید یا احساس تنش کردید  باید بدانید که خیلی ها در اولین روابط خود چنین احساسات را تجربه کرده اند. علاوه بر این، تغییرات هورمونی می تواند بعد از رابطه جنسی مسائل عاطفی زیادی ایجاد کند. بعد از این رابطه هم شما احساسات خودتان را خواهید داشت. پس اگر احساس منفی یا مثبت زیادی درباره رابطه جنسی تجربه می کنید زیاد نگران نباشید. وقتی حالتان بهتر شد و توانستید با  شرایط کنار بیایید و احساس آرامش کنید همه چیز درست می شود( هم برای شما و هم برای همسرتان)

اولین رابطه زناشویی

۸-پس از آن رابطه تان وارد فاز جدیدی می شود:

بیایید با هم صادق باشیم.  از دست دادن باکرگی  شما و طرف مقابلتان را به هم نزدیک تر می کند اما رابطه موجود را به سطح دیگری می برد که ممکن است برایتان خوشایند نباشد. در این شرایط ممکن است با موارد متعددی دست و پنجه نرم کنید.

اینجاست که باید قبل از تصمیم گیری برای از دست دادن باکرگی سوالاتی از خودتان بپرسید و پاسخ دقیقی به این سوالات بدهید.  همیشه از خودتان بپرسید: ایا رابطه من با طرف مقابل به اندازه کافی قوی هست؟ ایا می توانم به او اعتماد کنم و منتظر یک احترام متقابل بعد از برقراری رابطه جنسی باشم؟ این که بخواهید باکرگی تان را به خاطر فردی از دست بدهید به خودتان بستگی دارد. اما باید بدانید که این تصمیم گیری بزرگی است. این شما هستید که باید  در نهایت تصمیم بگیرید. پس همه جوانب ماجرا را به دقت بسنجید.

۹-این رابطه جادویی نیست:

معمولا در فیلم های سینمایی و تلویزیونی ایده های زیادی درباره رابطه جنسی تولید می شود. اگر می خواهید اتاق تان را با شمع و گل پر کنید و رابطه رمانتیکی داشته باشید می توانید از این فیلم ها ایده بگیرید. اما واقعیت این است که همیشه همه چیز همانطور که پیش بینی کرده اید نخواهید بود.  اولین و مهم ترین کاری که قبل از برقراری رابطه جنسی انجام دهید این است که خودتان را در برابر بیماری های STD و بارداری محافظت نمایید. بعد از اینکه کارهای اولیه را انجام دادید می توانید از رابطه تان لذت ببرید.

اگر شما هم چنین شرایطی دارید می توانید از مشاور مامایی کمک بگیرید .

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonرزرو نوبت مطب تماس بگیرید!