ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

اندازه طبیعی لبیاها و واژن:شکل معمول لبیاها چیست؟

اندازه طبیعی لبیاها و واژن

آیا لبه واژن  من طبیعی است؟

واژن یا دقیق تر بگوییم، ولو و تمام اجزای آن – در اشکال، اندازه ها و رنگ های مختلف وجود دارند. آنها حتی بوی متفاوتی نیز دارند.
بسیاری از زنان نگران این موضوع هستند که آلت تناسلی آنها “طبیعی” نیست. آن چیزی که برای شما طبیعی است، پس طبیعی است. غیر از اینکه طبیعی از نظر شما شامل درد یا ناراحتی باشد، احتمالا همه چیز خوب است.
هنوز مطمئن نیستید؟ برای اطلاعات بیشتر در مورد ظاهر کلی آنها بیشتر مطالعه کنید.

شکل معمول لبیاها چیست؟

وقتی مردم به ظاهر واژن اشاره می کنند، معمولا درباره لبه یا لب واژن صحبت می کنند.
لب بیرونی گوشتی ولوا به عنوان لابیا ماجورا شناخته می شود. لب های درونی – که معمولا راه به ورودی واژن شما دارند – لابیا مینورا نامیده می شود.
حتی اگر لگن شما از یک نوع “معمولی” باشد، احتمالا دارای تغییراتی است که آنها را از فرد دیگر جدا می کند. بعضی از لب ها ویژگی های مربوط به انواع مختلف را دارند و نمی توانند در یک دسته خاص دسته بندی شوند.
اگر میخواهید نگاهی دقیق تر به خودتان بیندازید؟ یک آینه دستی گرفته و به جایی خصوصی بروید. آناتومی منحصر به فرد خود را کشف کرده و بیشتر در مورد بدن خود بدانید.
لب های نامتقارن داخلی
اگر یک لب داخلی، بلند تر، ضخیم تر و یا بزرگتر از دیگری باشد، نامتقارن در نظر گرفته می شود. این در واقع کاملا معمول است که اصلا لبه های کوچکتر وجود نداشته باشند.
لب خارجی منحنی
لب های خارجی خود را مانند یک نعل در نظر بگیرید – یک منحنی دوار که در انتها به هم می رسد. وقتی این اتفاق می افتد، معمولا لب های داخلی در معرض دید قرار می گیرند. آنها ممکن است خارج از labia majora باشند یا اینکه نباشند.
لبهای داخلی برجسته
اغلب، لب های داخلی بلند تر از لب های خارجی است و از آن خارج می شود. این تفاوت در طول ممکن است ظریف تر باشد، که در آن لب های داخلی به سختی دیده می شوند.
لب خارجی برجسته
لب های خارجی برجسته در ولوای شما بسیار پایین تر است. پوست ممکن است ضخیم و پف کردع یا نازک و کمی سست – یا چیزی بین آنها باشد.
لب های داخلی بلند و آویزان
این ها یک شکل از لبهای داخلی برجسته است. آنها می توانند تا یک اینچ (و یا بیشتر!) گذشته از لب های خارجی بیرون بزنند. آنها حتی ممکن است از لباس زیر نیز آویزان شوند. ممکن است کمی پوست اضافی و یا پوسته های اضافی را مشاهده کنید.
لب های خارجی بلند و آویزان
اینها یک شکل از لب خارجی برجسته است. آنها معمولا در سمت بزرگتر هستند، اغلب پوست نازک و شکننده است. همانطور که لب های داخلی آویزان، ممکن است به خارج از لباس زیر برسد. این ممکن است لب های داخلی را بیشتر در معرض قرار دهد.
لبهای کوچک و باز
لب های خارجی شما صاف بوده و در برابر استخوان لگن تان قرار می گیرند، اما اندکی از هم جدا هستند و نشانگر labia minora است.
لبهای کوچک و بسته

لب های خارجی، در این مورد، از هم جدا نیستند، به طوری که به طور کامل پنهان بوده و لب های درونی شما را دربر می گیرند. اگر چه این نوع از فرج معمولا در فیلمهای مربوط به بزرگسالان دیده می شود، اما در واقع این نوع فرج، کمیاب ترین آنهاست.
لبهای داخلی قابل مشاهده
در این نوع، لب های داخلی و خارجی معمولا یک اندازه هستند. لب های درونی قابل مشاهده نیست زیرا آنها در خارج از حلقه های بیرونی آویزان هستند. آنها قابل مشاهده هستند زیرا لب های بیرونی به طور طبیعی به سمت هر دو طرف رفته و یا به سمت جلو حرکت می کنند. آنها معمولا از بالا به پایین لب های بیرونی دیده می شود.

عرض و طول متوسط  لبیاهاچیست؟

اطلاعات زیادی در مورد طول لب وجود ندارد. آنچه ما می دانیم اطلاعات مربوط به دو مطالعه کوچک، یکی در سال 2005 و دیگری در سال 2014 است.
نتایج آنها نشان دهنده موارد زیر در لبه ها است:
– labia majora چپ یا راست تا 12 سانتیمتر – یا حدود 5 اینچ طول دارد.
– labia minora چپ تا 10 سانتیمتر (حدود 4 اینچ) طول و تا 6.4 سانتیمتر (2.5 اینچ) عرض دارد.
– labia minora راست تا 10 سانتیمتر (حدود 4 اینچ) طول و تا 7 سانتی متر (حدود 3 اینچ) عرض دارد.
توجه داشته باشید که این ارقام نشان دهنده طیف وسیعی از اندازه گیری های مشاهده شده است.
اگر چه آنها یک نقطه شروع عالی هستند، این مطالعات محدودیت هایی داشته اند. به عنوان مثال، این مطالعات:
– بین طول یا عرض لب چپ و راست labia majora تفاوت قائل نشده اند.
– به طور متوسط نسبتlabia majora به labia minoraرا از نظر طول یا عرض بررسی نمی کنند.
– به طور کامل مشخص نمی کنند که سن چه تاثیری بر روی این عوامل دارد.
اما آنها به این نتیجه می رسند که هر یک از لبها ممکن است بلند تر یا کوتاه تر و یا ضخیم تر و یا لطیف تر از همتای خود باشد.
صرف نظر از اینکه ممکن است اندازه متوسط چقدر است، اگر labia minora یا labia majora حساس یا مستعد درد و ناراحتی باشد، ممکن است علائم هیپرتروفی لب را تجربه کنید. این واژه از نظر پزشکی برای بزرگسالان است.
هیپرتروفی لب می تواند باعث درد یا ناراحتی شده و در نهایت منجر به عفونت شود. اگر این ها به نظرتان آشنا می رسد ، به دکتر خود مراجعه کنید. آنها می توانند علائم شما را ارزیابی کرده و شما را راهنمایی کنند.


آیا آنها باید همرنگ پوست من باشند؟
هر دو مجموعه لوب، تیره تر از پوست اطراف آن است. اما هیچ رنگ متوسطی وجود ندارد. بعضی از مردم ممکن است لب های صورتی یا ارغوانی داشته باشند، در حالی که دیگران ممکن است دارای لبهای قرمز یا قهوه ای باشند.
همچنین در مورد کلیتوریس و لب های داخلی عادی است که هنگام تحریک شدن تیره تر شوند. این به دلیل افزایش جریان خون منطقه است. پس از ارضا شدن، و یا فرونشستن احساسات، رنگ آنها به رنگ معمولی خود باز می گردد.
ممکن است گاهی شنیده باشید که زدن موها بر رنگ تاثیر دارد، زدودن موها واقعا روی رنگ لب تأثیر نمی گذارد (درست مثل اینکه رنگ پاهای شما را تحت تاثیر قرار نمی دهد). مطمئنا، پوست شما ممکن است سبکتر شود، اما این به این دلیل است که دیگر زیر موها پنهان نیست.
تغییر رنگ معمولا سبب نگرانی نیست، مگر اینکه علائم دیگری را نیز تجربه کنید. اگر علائم زیر را دیدید به پزشک خود مراجعه کنید:
– رنگ پس از یک یا دو روز از بین نمی رود
– لب ها متورم یا دارای خارش است
– ترشحات شما به رنگ سبز یا زرد است
– یک بوی غیر معمول دارید
– نقاط کوچکی از تغییر رنگ وجود دارد
این ها می تواند نشانه ای از عفونت مخمر یا سایر تحریکات باشد.

دلایل دیگری که واژن شما منحصر به فرد است
منطقه واژن به دلایلی متفاوت از ظاهر لب است. کلیتوریس، موی شرمگاهی و بوی ناحیه، همه به منحصر به فرد بودن ولوا کمک می کنند.
کلیتوریس
کلیتوریس یک اندام به اندازه مروارید است که معمولا توسط یک کلاهک پوشیده شده است. این عضو در محلی قرار دارد که دو لب داخلی در بالای ولوا قرار دارند. اما همه کلیتوریس ها یکسان نیستند: کلیتوریس اندازه خاصی ندارد، و بعضی ممکن است کلاهک بزرگتر یا کوچکتر داشته باشند.
مو
اکثر مردم موی شرمگاهی را به عنوان یک پاسخ به افزایش سطح تستوسترون در دوران بلوغ می دانند.
اما اینکه چگونه موهایی شرمگاهی رشد می کنند وابسته به فرد و هورمون او است.
شما می توانید موهای ضخیم، موهای نازک، موهای زیاد، موهای کم، موهایی فقط در لگن یا در سراسر ولوا داشته باشیدکه همه این ها کاملا طبیعی است.
ترشحات
برخی از ترشحات واژن طبیعی است. این معمولا به علت موارد زیر است:
– ترشحات طبیعی واژن (اغلب شیری و سفید)
– تحریک جنسی (شفاف غلیظ و آبکی)
– شروع عادت ماهانه (صورتی ملایم)
– قاعدگی نامنظم (معمولا قرمز یا قهوه ای خشک)
گاهی تغییر رنگ و بافت یک نشانه ای از یک وضعیت مهم باشد. در صورت دیدن موارد زیر در ترشحاتتان، با پزشک خود مشورت کنید:
– ابری یا خاکستری
– دارای بوی نامطبوع
– کف دار و یا دارای ظاهر پنیر مانند
ترشحات غیر معمول معمولا علائم زیر را دارند:
– خارش
– درد
– سوزش
اینها معمولا علائم عفونت، مانند واژینیت ناشی از مخمر، واژینوز باکتریایی، کلامیدیا یا سوزاک است.
بو
همه واژن ها بوی کمی دارند. بوی واژن شما بستگی به عوامل مختلفی ، از جمله رژیم غذایی و هورمون ها دارد.
اگر چه در طول عادت ماهانه یا پس از ورزش کمی بو وجود دارد، اما پس از شستن، بوی شما باید به حالت عادی برگردد. اگر علائم دیگری مانند خارش یا سوزش دارید، پزشک خود را ببینید.
توده و برآمدگی ها
ایجاد شدن و از بین رفتن توده و برامدگی ها طبیعی است. توده های ناشی از موها، جوش ها، رگ های تورم یا کیست های بی ضرر معمولا بعد از یک هفته یا بیشتر از بین می روند.
در صورت بروز خارش، سوزش یا سایر نشانه های غیرمعمول، پزشک خود را ببینید. این می تواند ناشی از یک عفونت منتقله از راه جنسی و یا سایر بیماریها باشد.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با مشاور