ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

نشانی مطب:
تهران، بلوار ایت الله کاشانی، جنب بانک آینده، ساختمان آپادانا، طبقه ۵ جنوبی، واحد ۲۶
روزهای زوج از ساعت ۱۶ الی ۱۹
تلفن تماس: ۰۲۱۴۴۱۲۲۱۶۰

۶ روش ساده برای تحریک درد زایمان به صورت طبیعی

۶ روش ساده برای تحریک درد زایمان به صورت طبیعی:
خوب حالا شما در هفته های آخر بارداری خود قرار دارید و باید خود را برای به دنیا آمدن فرزندتان آماده کنید. بیمارستان را رزرو کرده اید و کیفتان را با وسایل مورد نیاز آماده کرده اید. ممکن است نام فرزند را نیز انتخاب کرده باشید. اما احساس می کنید هیچ اتفاقی نیافتاده است. به نظر می رسد کودک شما عجله ای برای به دنیا آمدن ندارد. ممکن است برای داشتن درد زایمان استرس نیز داشته باشید. روش هایی وجود دارد که در این شرایط به شما کمک می کند:
با دنبال کردن این روش های طبیعی می توانید اطمینان حاصل کنید که درد زایمان به راحتی سپری می شود و می توانید فرزند خود را در آغوش بگیرید. بهترین بخش چنین روش هایی این است که هیچ عارضه جانبی ندارند.
۱٫ تحریک نوک پستان:
این گزینه ممکن است به نظر عجیب و غریب برسد اما موثر بودن آن در موارد متعدد به اثبات رسیده است. با تحریک نوک پستان می تواند انقباضات رحمی را القا کرد. همین امر به پیشرفت درد زایمان و آماده شدن جنین برای تولد کمک می کند. اگر یک بارداری طبیعی بدون هیچ عارضه ای داشته اید، این روش بهترین مورد برای تحریک طبیعی درد است. مطالعات انجام شده نشان داده است ۳۷ درصد زنانی که این روش را انجام داده اند در عرض ۷۲ ساعت درد زایمان را تجربه نموده اند.
۲٫ طب فشاری:
همانطور که می دانید طب فشاری بخشی از طب سنتی چینی است که بخش های خاصی از بدن را برای درمان برخی از بیماری ها تحریک می کند. باورها بر این است که طب فشاری می تواند بهترین روش برای تحریک طبیعی درد زایمان باشد. با اینکه تعداد مطالعاتی که قابل اعتماد بودن این روش را تایید کرده اند اندک است اما بیشتر زنان موثر بودن آن را تجربه کرده اند. اطمینان حاصل کنید که طب فشاری را پیش یک متخصص آموزش دیده انجام می دهید.
۳. روغن کرچک:
روغن کرچک برای مقاصد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد اما توانایی آن برای تحریک درد زایمان مورد بررسی قرار گرفته و سابقه طولانی دارد. مصریان باستان از این روغن برای انقباضات رحمی و تحریک درد زایمان استفاده می کردند. روغن کرچک تنها یک ملین قوی است که می تواند روده و رحک را تحریک نماید. روغن کرچک شهرت بدی در مورد ایجاد حالت تهوع و اسهال دارد که می تواند آب بدن را از بین ببرد. مطمئن شوید که قبل از مصرف با پزشک خود مشورت می کنید.
۴٫ رابطه جنسی:
حتما از شنیدن این جمله شگفت زده شدید. اما نباید شگفت زده باشید. داشتن این رابطه می تواند بهترین روش برای آغاز درد باشد و به سه روش کار می کند. اولا با تحریک انقباضات در ارگاسم، دوما با آغاز انتشار اکسی توسین و سوما با اجازه دادن به مایع منی که غلظت بالایی از پروستاگلاندین را دارد و می تواند به نرم کردن دهانه رحم و ایجاد درد کمک کند.
نکته مهم:
تجربه کردن خونریزی از واژن یا پایین آمدن جفت یا به آب افتادن می تواند خطرناک باشد. در چنین شرایطی از رابطه جنسی پرهیز کنید.
۵٫ آناناس:
آناناس یک میوه گرمسیری است که با ویتامین ها و مواد معدنی مهمی پر شده است. برخی از افراد بر این باورند که این میوه یک ماده طبیعی برای تحریک درد زایمان است. آناناس در برگیرنده آنزیمی است که بروملین نام دارد و می تواند دهانه رحم را نرم کند و درد را آغاز نماید. آناناس تازه در برگیرنده آنزیم بروملین است. اطمینان حاصل کنید که میوه را به صورت رسیده مو تازه مضرف می کنید. بهتر است قبل از مصرف با پزشک مشورت نمایید.
۶٫ غذاهای تند و ادویه دار:
مصرف غذاهای تند و ادویه دار بهترین روش برای تحریک طبیعی درد زایمان است. اگرچه شواهد قابل اعتمادی برای پشتیبانی از این موضوع وجود ندارد اما استفاده از چنین موادی می تواند روده را تحریک کند و باعث انقباضات رحم شود. بیشتر خانم ها این گزینه را امتحان کرده اند و نتیجه خوبی گرفته اند. اگر پزشک با این گزینه موافق بود می توانید آن را امتحان کنید.
تمامی مواردی که در این مقاله بیان کردیم گزینه های امنی برای تحریک طبیعی درد زایمان بود. زنان واکنش متفاوتی به این روش ها خواهند داشت. پس با پزشک خود مشورت کنید و بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonرزرو نوبت مطب تماس بگیرید!