خانه / بارداری / نحوه گذاشتن تامپون
نحوه گذاشتن تامپون

نحوه گذاشتن تامپون

نحوه گذاشتن تامپون

از آنجایی که دستان شما ابزار اصلی هستند، قطعا آنها را بشویید!
سپس نگاهی به تامپون خود بکنید. آیا کاملا بسته است؟ خوب است (اگر کاملا بسته نیست از آن استفاده نکنید. یک تامپون دیگر انتخاب کنید.) حالا نوار برش رنگی را پیدا کنید و بکشید. هنگامی که این کار را انجام می دهید، دو انتهای بسته بندی باز می شود.
سپس رشته انتهای تامپون را پیدا کنید. رشته را بگیرید و آن را از سمت چپ به راست و بالا به پایین سفت کنید. این کار تامپون را بزرگتر می دهد و فضایی خوب و محافظ برای انگشت شما ایجاد می کند که بسیار عالی است، زیرا انگشت در مرحله بعدی که وارد کردن تامپون است، نقش مهمی بازی میکند.
مرحله ۲
لطفا انگشت اشاره خود را در فضای کوچکی که ایجاد شده بود قرار دهید. این فضا کمک می کند انگشت شما تمیز بماند و در هنگام وارد کردن تامپون به واژن از آن محافظت می کند. حالا با انگشت شست و انگشت وسط تامپون را نگه دارید. سپس یا یک پا را بالاتر بگذارید (پا را روی توالت یا وان حمام بگذارید) و یا روی توالت بنشینید.
مرحله ۳
یک نفس عمیق بکشید و آرام باشید. سپس با دست آزاد خود، به آرامی پوست اطراف دهانه واژن را باز نگه دارید. حالا تامپون را بگیرید و با انگشت اشاره، آن را وارد واژن کنید و به سمت عقب هل دهید. وقتی تامپون در جای مناسب قرار بگیرد، حضور آن را احساس نخواهید کرد. اگر وجود تامپون را حس کردید ، آن را کمی بیشتر فشار دهید. رشته را خارج از بدن آویزان کنید. دست ها را بشویید! کار شما به همین سادگی تمام شد.
برای برداشتن تامپون (به یاد داشته باشید تامپون را هر ۸ ساعت یکبار عوض کنید)، چند نکته در اینجا ذکر شده است. ابتدا دست ها را بشویید. سپس یک نفس عمیق بکشید تا آرام شوید، به آرامی رشته را بکشید. تامپون را بیرون بیندازید. دستان خود را بشویید.
• آیا بدون اپلیکاتور کار واقعا راحت است؟
با وجود اینکه که واژن به صورت طبیعی منحنی شکل است، اکثر اپلیکاتورها به صورت مستقیم طراحی شده اند. قرار دادن واژن با استفاده از انگشت به شما اجازه می دهد تا منحنی طبیعی کانال واژن را دنبال کنید و تامپون را در جایی که برای بدن شما راحت تر است قرار دهید. هنگامی که این کار را چند بار انجام دهید، به صورت غریزی قرار دادن تامپون را یاد میگیرید.
• آیا قراردادن تامپون بدون استفاده از اپلیکاتور کثیف کاری ندارد ؟
محفظه انگشت در تامپون به محافظت از نوک انگشتتان کمک می کند. پس از باز کردن تامپون رشته را بکشید تا پایه تامپون گسترش یابد و انگشت را در داخل محیط ایجاد شده قرار دهید. همانطور که تامپون را وارد واژن میکنید، انگشت شما با این محفظه که از الیاف پنبه است پوشانده می شود. از آنجایی که هیچ اپلیکاتوری بین شما و تامپون وجود ندارد، تامپون با وارد شدن به واژن شروع به جذب می کند. و هیچ اپلیکاتور کثیفی وجود ندارد. کار شما تمام شد. برای دیدن دستورالعمل های گام به گام اینجا کلیک کنید.
• اگر با قرار دادن تامپون مشکل داشته باشم چه کاری باید انجام دهم؟
اگر با قرار دادن تامپون مشکل دارید، بهتر است از تامپون با قدرت جذب پایینتر استفاده کنید. تامپون در طیف وسیعی از قدرت جذب در دسترس است. برای مشاهده بسته با قدرت جذب های مختلف کلیک کنید. اگر با تامپون ها یا تامپون های غیر اپلیکاتور به نام تازه آشنا شده اید، بهتر است تامپون معمولی را امتحان کنید. تامپون ا یک پوشش برای قرار دادن و برداشتن آسان تر ساخته شده است.
• در طول قاعدگی هر چند ساعت باید تامپون را عوض کنم؟
این مسئله به جریان قاعدگی شما بستگی دارد اما می توانید هر تامپون را تا ۸ ساعت استفاده کنید. جریان خونریزی تعداد دفعات تغییر تامپون و قدرت جذب را تعیین می کند. خونریزی معمولا در ابتدای دوره سنگین تر است و سپس سبک می شود بنابراین ممکن است بخواهید از بیش از یک نوع قدرت جذب در طول دوره استفاده کنید. برای برآورده کردن نیازهای خود می توانید از تامپون با کمترین قدرت جذب استفاده کنید. با کمک جاذب مناسب برای جریان قاعدگی خود می توانید استفاده و قرار دادن تامپون را راحت تر کنید. به عنوان مثال ممکن است بخواهید به هنگام سنگین بودن جریان قاعدگی خود از تامپون هایی با جذب بالا استفاده کنید و بعد از سبک شدن قاعدگی تامپون را به جاذب اندک تغییر دهید. اگر می خواهید از روان کننده استفاده کنید پیشنهاد می کنیم روان کننده محلول در آب کمی را مورد استفاده قرار دهید. استفاده بیش از حد از روان کننده ممکن است با جذب تامپون تداخل داشته باشد. از وازلین یا سایر لوسین های دیگر برای واژن استفاده نکنید.
آیا نیاز به پوشیدن با تامپون است؟
نه، شما به طور کلی نیازی به پوشیدن یا پد با تامپون o.b. ندارید. اگر اولین بار است که از تامپون استفاده می کنید و نگران هستید، می توانید از استفاده کنید. اما انتخاب بهترین جاذب متناسب با جریان خونریزی شما از نشت جلوگیری می کند.

آیا نیاز به روانکاری تامپون دارم؟
معمولا نه، با استفاده از جاذب مناسب برای جریان قاعدگی، این باعث می شود که وارد شدن آسان تر شود. به عنوان مثال، ممکن است مایل باشید از تامپون های جاذب بیشتر استفاده کنید، زمانی که جریان قاعدگی شما سنگین است و سپس در روزهای سبک تر به تامپون جذب کمتری تبدیل می شود. اگر می خواهید از یک روان کننده استفاده کنید، توصیه می کنیم مقدار بسیار کمی از روان کننده محلول در آب را فقط در نوک تامپون استفاده کنید. روانکاری بیش از حد با جذب تامپون مواجه خواهد شد. از ژل و یا لوسیون های دیگر و کرم هایی که برای استفاده از واژینیت در نظر گرفته نشده استفاده نکنید.
آیا می توانم بیش از یک تامپون وارد کنم؟
نه، پوشیدن بیش از یک تامپون کاملا غیر ضروری است و آن را توصیه نمی کنیم! اگر خونریزی شما سنگین است و نگران هستید، مطمئن باشید با استفاده از مشکلی پیش نمی آید.

درباره ی کارشناس مامایی

مطلب پیشنهادی

تغذیه بارداری

تغذیه بارداری:چی بخوریم ونخوریم؟

تغذیه بارداری:قبل ازین که نوزادانتان از راه برسند، شما وظیفه دارید که به رشد آن …

2 دیدگاه

  1. سلاام من تا حالا از تامپون استفاده نكردم ولى تامپون باعث پارگى پرده بكارت نميشود؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


جهت تماس کلیک کنید