خانه / بارداری / راهنمایی های بارداری دوقلو
راهنمایی های بارداری دوقلو

راهنمایی های بارداری دوقلو

راهنمایی های بارداری دوقلو
ما نکاتی مفید برای مادران باردار، مخصوصا کسانی که چندقلو باردار هستند ارائه میکنیم.. تمرین یوگا مناسب قبل از تولد را شروع می کنیم. این مجموعه تمرینات یوگا و پیلاتس به روز و توانایی های جسمانی شما و احساس شما و میزان شدت تمرین که پزشک برای شما توصیه کرده است بستگی دارد. بنابراین اگر باردار هستید با ما همراه باشید تا ورزش های پیش از زایمان را ارائه کنیم.
دوقلوها با دوره سه ماهه
حاملگی های دوقلو و بیشتر برای بدن شما چالش برانگیز است، بنابراین مراقب بدن خود باشید تا از بیماری ها و آسیب و عوارض جلوگیری شود .
سه ماهه اول
– تنفس یک عامل حیاتی در ایجاد تهوع است. برای من، این یکی از سخت ترین زمان ها به دلیل افزایش سطح HCG بود. در بارداری چندقلو، HCG بسیار بالا است، بنابراین می تواند یک تجربه دشوار باشد به خصوص به دلیل اینکه شما چندقلو باردار هستید و ممکن است اشتهای خود را از دست بدهید. می توانید از روغن نعناع و روغن لیمو برای آروماتراپی استفاده کنید، که می تواند در کاهش علائم تهوع بسیار موثر باشد.
– آب زیاد بخورید. جلوگیری از کم آبی باعث می شود که ذهن شما تیز بماند و بدن شما روان تر باشد. همچنین با افزایش سطح HCG باعث تندرستی می شود.
– هوای تازه دریافت کنید. در هنگام استراحت ناهار بیرون بروید و کمی قدم بزنید و یا تمرین یوگا با نفس عمیق را در هوای آزاد انجام دهید. هوای تازه برای جوان سازی ذهن مناسب است و می تواند به بهبود گردش خون و اثربخشی تمرینات کمک کند. بارداری می تواند به لحاظ ذهنی و فیزیکی خسته کننده باشد، بنابراین صرف چند لحظه برای پاک کردن ذهن می تواند کارهای شگفت انگیزی انجام دهد!
– کربوهیدرات های با کیفیت بخورید. تغذیه با انواع کربوهیدرات مناسب باعث تغذیه و افزایش انرژی شما می شود و نیازهای رشد نوزادان را فراهم می کند. به جای مصرف کربوهیدرات های فرآوری شده میوه ها، سبزیجات و کربوهیدرات های پیچیده مانند برنج قهوه ای یا پروتئین بسته بندی کینوا مصرف کنید. این غذاهای ساده در معده راحت تر هضم می شوند.
– تمرین یوگا و مدیتیشن. با تمام تغییراتی که در حال تجربه هستید، مادران حامله احساس غرور می کنند! یوگا و مدیتیشن دارای مزایای فیزیکی جالبی برای تناسب اندام و افزایش قدرت است و همچنین باعث تمرکز و آرام کردن بسیاری از افکار و نگرانی های روزمره می شود. در نظر گرفتن زمانی برای تمرکز افکار و آرام کردن نفس می تواند باعث کاهش استرس شود و کمک می کند از هر لحظه ای از حاملگی خود لذت ببرید.
سه ماهه دوم
برای اکثر مادرانی که در حالت خواب باقی نمی مانند و یا مشکلی با حاملگی دوقلو دارند، سه ماهه دوم، زمان تحرک و فعال بودن است. من در طول سه ماهه دوم خیلی زیاد کار کردم، به بدنم گوش دادم، و فقط آنچه انجام دادم که احساس خوبی به من می داد. با بارداری دوقلو من فقط ۴۵ پوند در مجموع کسب کردم.
– تمرین مناسب و راحت انجام دهید. برای کمک به حفظ وزن ثابت، آسیب و ناراحتی را کم کنید، و تمرین های زایمان را بیشتر انجام دهید، تمرینات قبل از زایمان را انجام دهید تا بدن برای روز زایمان آماده شود. فراموش نکنید که هر چه قدرتمندتر باشد، حمل وزن اضافی چندقلوها راحت تر خواهد بود.
– پیش بینی رشد آینده. سه ماهه دوم باعث می شود هنگام حرکت و خواب، کمی بیشتر انعطاف پذیر و راحت باشید، بنابراین کاری را انجام دهید که به هر دوی شما احساس خوبی بدهد. یوگا، مدیتیشن و ورزش های دیگر می تواند به بهبود کیفیت خواب شما کمک کند و استراحت جزء مهمی در بارداری سالم است!
سه ماهه سوم
انتظار میرود که حدود هفته ۳۵ تا ۳۷ زایمان کنید. این زمان برای حاملگی دوقلو طبیعی است و با وجود چندقلو زایمان زودتر اتفاق می افتد. من خوش شانس بودم که توانستم دوقلوها را تا هفته ۳۸ حمل کنم و بچه های سالم با وزن ۶ پوند ۸ اونس و ۷ پوند ۱ اونس به دنیا آوردم. من معتقدم که فعال و خوش اندام ماندن، و غذای مناسب به بدن من کمک کرد تا به تغییرات تکمیلی بارداری سازگار شوم.
– آماده شدن برای روز زایمان. یوگا و تمرین مدیتیشن در دوران بارداری می تواند مفید باشد. سعی کنید قدرت را در نفس خود بیابید، و افکار خود را پاک کنید و بر روی زایمان تمرکز کنید. چه بخواهید زایمان طبیعی داشته باشید یا سزارین کنید آمادگی جسمانی و احساسی در هنگام زایمان و بهبود بعد از زایمان به شما کمک خواهد کرد.
– حرکت وضعیت صندلی یوگا را انجام دهید. هر گونه تمرینات پشتیبانی می تواند یک جایگزین عالی باشد، اگر احساس می کنید سنگین هستید یا برای حفظ جریان خون احساس سستی دارید. در اواخر سه ماهه سوم، مرکز تعادل شما تغییر می کند و تغییر وزن شما را ناراحت می کند، بنابراین مطمئن شوید به گونه ای ورزش می کنید که احساس راحتی و ایمن می کنید.
میخواهید کمی درباره دوقلوها بدانید؟ در اینجا چندین واقعیت جالب وجود دارد:
هر چقدر خانم بیشتر انتظار بکشد تا باردار شود و هورمون های طبیعی با بلوغ تغییر کنند، احتمال این که بدن تخمک بیشتری آزاد کند بیشتر می شود – و تخمک بیشتر به معنای چندقلو است!
همانطور که مسن تر می شوید، احتمال افزایش هورمون های تحریک کننده فولیکول (FSH) بیشتر می شود بنابراین احتمال چند قلو بیشتر می شود. FSH هورمونی است که هر ماه باعث می شود تخمک در آماده سازی برای تخمک گذاری بالغ شود و زنان دارای FSH اضافی در یک دوره تخمک بیشتری آزاد می کنند.
می دانم زنان همیشه می شوند که با رسیدن به ۴۰ سالگی احتمال بارداری آن ها کاهش می یابد. به یاد داشته باشید سن بیولوژیکی و سن زمانی (براساس تاریخ)، همزمان به هم نمی رسند، بنابراین سن بیولوژیکی شما با سن شما برابر نیست! و سن یکی از ۱۷ عامل باروری است – و تنها عامل تاثیرگذار نیست.
اگر در خانواده شما دوقلو وجود داشته باشد، احتمال طبیعی بارداری دوقلو افزایش می یابد!

درباره ی کارشناس مامایی

مطلب پیشنهادی

دوقلوزایی

دوقلوزایی با کلومیفن:چگونه ۲قلو باردار شویم؟

دوقلوزایی:باردار بودن با جنینهای دوقلو، سه قلو یا بیشتر می تواند سوالات زیادی را برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


جهت تماس کلیک کنید