ماماطب
مامایی یک حرفه تکاملی‌ست!

نشانی مطب:
تهران، بلوار ایت الله کاشانی، جنب بانک آینده، ساختمان آپادانا، طبقه ۵ جنوبی، واحد ۲۶
روزهای زوج از ساعت ۱۶ الی ۱۹
تلفن تماس: ۰۲۱۴۴۱۲۲۱۶۰

 ۱۰روش برای مقابله با درد زایمان:ماساژ &کایروپراکتیک

درد زایمان :همه می دانند که درد زایمان و زایمان احتمالا سخت خواهد بود – اما وقتی که به زمان درد زایمان می رسید و درد سرانجام جامه واقعیت به تن می کند، چه کار می توانید انجام دهید؟ در اینجا به ۱۰ استراتژی برای کمک به شما جهت مقابله با درد اشاره میکنیم.

 ۱۰روش برای مقابله با درد زایمان

ورزش در طول بارداری

اطمینان حاصل کردن از اینکه بدن شما در طول بارداری قوی و انعطاف پذیر باقی بماند، می تواند به شما در هنگام زایمان کمک کند. یک بنیه قوی به شما کمک خواهد کرد تا فشار دهید، و انعطاف پذیری به شما امکان خواهد داد تا بدن خود را در موقعیت بهینه ای قرار دهید. می دانیم که طی مراحل نهائی بارداری، سستی و تنبلی وسوسه کننده است، اما اندام مناسب داشتن واقعا می تواند به شما در زایمان کمک کند.

قبل از ادامه یا شروع هرگونه برنامه ورزشی در طول بارداری، با پزشک خود مشورت کنید، فقط به این خاطر که مطمئن باشید.

روش بردلی

روش بردلی با نام روش مربیگری شوهر نیز شناخته می شود. بردلی آموزش می دهد که زایمان کردن یک رویداد طبیعی و عادی است که نباید نیازمند هیچگونه مداخله ای باشد. یک دوره ۱۲ هفته ای به شما آموزش خواهد داد تا بدن خود را هماهنگ کنید و تکنیکهای آرامش بخش را برای مقابله با درد بیاموزید. این روش بر شریک زندگی شما که باید شرکت کننده فعالی در این پروسه باشد، متکی است.

لاماز

لاماز محبوب ترین کلاس زایمان در ایالات متحده محسوب می شود. در یک کلاس لاماز، شما آرامش یافتن، ماساژ و تکنیکهای تنفسی را خواهید آموخت که می توانند هنگام دردهای انقباضی و زایمان به شما کمک کنند. لاماز می آموزد که تمرکز بر الگوهای تنفسی خاص می تواند توجه شما را از درد دور کند.

زایمان با هیپنوتیزم

زایمان با هیپنوتیزم که با عنوان روش مونگان نیز شناخته می شود، به مادران آموزش می دهد تا با درک کامل از چگونگی و چرائی انقباض ماهیچه ها هنگام زایمان به بدنهای خود تکیه کنند. این روش به معنای بیهوش و از خود بیخود بودن در هنگام زایمان نیست – آنها این را بیشتر مانند “رویای روزانه” در زمان درد زایمان توصیف می کنند. شما می توانید در اینجا بدنبال آدرس کلاسهائی در منطقه خود بگردید.

وان گرفتن یا دوش گرفتن

آب گرم یکی از آرام کننده و شل کننده های طبیعی ماهیچه است، بنابراین منطقی به نظر می رسد که بسیاری از زنان وقتی که داخل یک وان آب گرم می شوند یا دوش آب گرم می گیرند احساس کاهش درد قابل توجهی هنگام زایمان را گزارش می دهند. بسیاری از تسهیلات امروزه دارای وانهای زایمان هستند، بنابراین نه تنها خیس خوردن بلکه داشتن یک زایمان آبی نیز می تواند امکان پذیر باشد. اما حتی یک دوش ساده نیز ممکن است همین کار را انجام دهد. درباره اینکه بیمارستان شما چه چیزهائی برای ارائه دارد با پزشک یا مامای خود صحبت کنید.

طب فشاری

این شبیه همان طب سوزنی است، اما بدون سوزن! این تکنیک با بکارگیری فشار مداومی روی نقاط خاصی از بدن شما عمل می کند تا درد و حالت تهوع را تسکین بخشد. مربی شما می تواند از دستانش، از یک توپ تنیس، یک غلتک نقاشی یا ابزارهای خاص ساخته شده برای تحریک نقاط فشار استفاده کند.در اینجا به یکی از منابع برای نقاط فشار تسکین دهنده درد برای زایمان اشاره می کنیم.

 10روش برای مقابله با درد زایمان

ماساژ

چه کسی از یک ماساژ خوب بدش می آید؟ با وجود اینکه بعضی از زنان ممکن است دریابند که تمایل ندارند هنگام درد زایمان کسی آنها را لمس کند؛ بسیاری از آنان نسبت به ماساژ واکنش مثبتی نشان می دهند. وقتی دارید انقباضهای زایمان را تجربه می کنید، از شریک خود بخواهید تا قسمتهای مختلف بدن شما را ماساژ دهد تا ببیند که کدامیک به شما کمک خواهد کرد. یک ماساژ پشت، ماساژ گردن، یا ماساژ پا ممکن است همان چیزی باشد که بتواند هنگام درد به شما کمک کند. در اینجا به برخی از تکنیکهای عالی ماساژ برای امتحان کردن اشاره می کنیم.

 

مدیتیشن

آرام باشید، آنچه را که دارد برای بدنتان اتفاق می افتد بپذیرید، و روی یک شیء الهام بخش تمرکز کنید – اینها تکنیکهای آرامش بخشی برای کمک به شما جهت مقابله با درد زایمان به حساب می آیند. بعضی از مربیان مدیتیشن توصیه می کنند که عکس یکی از عزیزان خود، یا تصویری از یک تعطیلات یا طبیعت زیبای گرمسیری را با خود همراه بیاورید. تمرکز کردن روی چیزی حین انقباضهای زایمان می تواند به شما کمک کند تا کمتر به آنچه که دارد در درون شما اتفاق می افتد، فکر کنید. همچنین می توانید بسادگی روی تنفس خود تمرکز کنید. کتاب شگفت انگیز زایمان ذهن آگاه برای حمایت از این موضوع ملاحظه کنید.

گاهی بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که کنترل امور را به دست متخصصان قابل اعتماد بسپارید. خدمات یک دولا شامل ماساژ، حمایتهای عاطفی و جسمی، و مربیگری زایمان می شود. دولاها از بسیاری از تکنیکها و موقعیتهائی که زایمان شما را راحت تر خواهند کرد آگاهی دارند.

دارو

هیچ احساس شرمندگی برای درخواست داروی ضد درد وجود ندارد. داروهای مسکن می توانند از طریق یک سرم یا تزریق به شما داده شوند. پتانسیلی برای حالت تهوع و سرگیجه وجود دارد، و مقادیر اندکی از دارو می تواند به نوزاد نیز انتقال یابد، بنابراین با پزشک یا پرستار خود صحبت کنید تا درباره هرگونه اثرات جانبی احتمالی بدانید. داروهای بیهوشی می توانند از طریق اپیدورال داده شوند. این نهائی ترین دارو در کنترل درد است، بطوریکه اکثر مادران گزارش می دهند که بی حسی از کمر به پائین تقریبا تسکین کاملی را به آنها ارائه می دهد که باز هم داری اثرات جانبی احتمالی برای خود شما و نوزادتان می باشد.

هرآنچه را که شما انتخاب می کنید، هدف یک زایمان امن است. کشف کنید که چه چیزی برای شما کار می کند، و از امتحان کردن یکی از این موارد یا همه تکنیکهای کنترل درد هراسی نداشته باشید. زایمان خوبی داشته باشید.

ماساژ بارداری

کایروپراکتیک

متخصصان کایروپراکتیک بر این باورند که علت اکثر بیماری ها و دردها عدم توانایی اعصاب برای آمدن به داخل طناب نخاعی، برای ارسال و دریافت اطلاعات به مغز به دلیل “دررفتگی ناقص” استخوان های ستون فقرات می باشد.

متخصصان کایروپراکتیک چندین روش را برای “تنظیم” یا حرکت دادن استخوان های ستون فقرات و مفاصل به راستای خود استفاده می کنند که به بدن امکان می دهد، خودش التیام یابد. برخی متخصصان کایروپراکتیک مقداری ماساژ درمانی و درمان کرانیوساکرال هم برای رهایی از درد و عملکرد ضعیف ماهیچه ها و اعصاب سر و تنه انجام می دهند.

مزایای کایروپراکتیک در بارداری:

مراقبت های کایروپراکتیک یک درمان بسیار موثر برای ناراحتی های بارداری – سردرد، دردهای لگنی، تونل کارپ و درد پشت می باشد. احساس خوشایند در طول بارداری تاثیر زیادی در بهبود خوش بینی برای زایمان دارد. وقتی یک زن می بیند بدنش بارداری را به خوبی انجام می دهد، بسیار راحت تر  باور می کند که بدنش زایمان را هم به خوبی انجام خواهد داد.

لگن های هماهنگ به نگه داشتن بچه در پوزیشن مناسب کمک می کند. یک جراح کایروپراکتیک به لگن زن کمک خواهد کرد هم راستا باقی بماند که به بچه اجازه حرکت می دهد. ماماها اغلب وقتی دریابند که بچه در سه ماهه سوم، موقعیت بریچ یا خلفی دارد، مراجعه کنندگان خود را برای انجام تکنیک وبسترمی فرستند. وقتی لگن و ساکروم به طور مناسب در راستای هم قرار گیرند، تکنیک وبستر روی خلاصی از تنگی ها در لیگامان های گرد تمرکز می کند. این کار به بچه امکان می دهد موقعیت خود را در داخل رحم به راحتی تغییر دهد طوری که بتواند در موقعیت مناسب برای سفر بزرگ خود به دنیا قرار گیرد. مشخصا، اگر یک بچه در موقعیت بریچ باشد، مادر ریسک زیادی برای برش سزارین خواهد داشد. برای به دنیا آمدن بچه ای که “برعکس” است، فضای بیشتری در لگن مورد نیاز می باشد. این پوزیشن باعث برگشت زایمان شده و یک دلیل رایج برای زایمان های با برش سزارین می باشد. مراقبت های کایروپراکتیک پیش از تولد منظم می تواند کاری کند که اطمینان یابید سر بچه پایین و رو به پشت است.

زایمان های کوتاه تر. مطالعات نشان داده اند که زنانی که در طول بارداری مرتبا توسط متخصصان کایروپراکتیک ویزیت می شوند، در مقایسه با دیگران، زایمان های کوتاه تری را تجربه می کنند. یک علت زایمان طولانی تر می تواند ساعت هایی باشد که طول می کشد تا بچه حرکت کند تا در موقعیتی قرار بگیرد امکان عبور از لگن را به او می دهد. اگر بچه قبلا در موقعیت مناسب قرار گرفته باشد، زایمان کوتاه تر می شود. متخصصان کایروپراکتیک همچنین به مراجعان اطمینان می بخشند که آن ها توانایی زایمان را دارند.

ماساژ درمانی در بارداری

ماساژ چیزی نیست که مستقیما نیاز به سزارین را کاهش دهد اما تکنیک های ماساژ به ایجاد یک حس کلی خوشایند فیزیکی و ذهنی در زنان باردار کمک خواهد کرد. احساسات اعتماد به نفس را شدیدا افزایش می دهند و اعتماد به نفس به زایمان بچه ها کمک می کند.

ماساژ می تواند یک روش بدون دارو برای رو به رو شدن با تهوع و استفراغ، سردرد، تورم، درد پشت، درد تونل کارپال و بسیاری از ناراحتی های دیگر بارداری باشد.

ماساژ می تواند به زن در پذیرش مغز پسین خود کمک کند. بودن در “قلمرو” مغز پسین یکی از بهترین راه ها برای اطمینان از روند زایمان است چرا که زن در حالتی با بیشترین غریزه و کمترین وحشت زدگی می باشد. در طول ماساژ پیش از تولد، زن می تواند برای رهایی کامل و ورود به حالت هیپنوتیزم تمرین کند. تمرین رفتن به “قلمرو”  در طول بارداری به زن کمک خواهد کرد وقتی که زمان زایمان فرا رسید سریعتر و کامل تر به مغز پسین خود برود.

یک تکنیک ماساژی که جریان اکسی توسین را در طول زایمان افزایش می دهد ایجاد “سیخ شدن موها” با حرکت دادن آرام انگشتان روی بازوها و قسمت های فوقانی پشت مادر می باشد. که نه تنها می تواند موجب پیشبرد زایمان شود بلکه می تواند یک عامل حواس پرتی و راهی برای رفتن او به قلمروی خود باشد.

ماماها به طور منظم روش های مکمل دارویی را برای بهبود شانس مراجعان خود برای داشتن یک زایمان بدون مداخله به کار می گیرند. بسیاری از این تکنیک ها نه تنها شانس داشتن یک زایمان واژینال را برای زن بهبود می دهند، بلکه احساس خوبی به آن ها می دهد! این افراد به شدت در ارتباط خود با بیماران درست شبیه ماماها سرمایه گذاری می کنند. مادر باردار معمولا در بیرون با احساس شادی و راحتی بیشتری از ویزیت متخصص کایروپراکتیک، طب سوزنی یا ماساژ درمانی بیرون خواهد آمد.  ارائه دهندگان خدمات زایمانی معمولا برای جایگزین های دارویی توصیه هایی به بیماران خود می کنند.

برای عضویت در خبرنامه ماماطب آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonرزرو نوبت مطب تماس بگیرید!